Ürün

Salomon S-Lab XA Pro 3D Test

Ormana gittiğimde birden fazla ayakkabı seçeneğim olmasına rağmen vazgeçemediğim ayakkabılarımdan biri de Salomon S-Lab XA Pro 3DSalomon‘un bundan 4-5 yıl önce Pro 3D isimli ayakkabısının üstüne çıkardığı, %15 daha hafifletilmiş, özellikle çöl, orman ve zor koşullarda kullanılmak için hazırlanmış bir macera yarışı ve koşu ayakkabısı. Renk her zamanki gibi muhteşem kırmızı. S-Lab; Salomon‘un elit atletler için ürettiği özelürünlerin geliştirildiği Ar-Ge labaratuvarının ismi.

Although I had a few sneakers to put on while hiking in the forest, I could not help wearing my favorite ones, Salomon S-Lab XA Pro 3D.  Around 5 years ago, Salomon produced sneakers called Pro 3D.  Of course, as you can guess, there is a huge difference between these two products. That is, S-Lab XA Pro 3D series are %15 more lightweight compared to Pro 3D besides, they are very suitable for being worn in the desert or forest especially under difficult conditions. Therefore, they are perfect for adventurous sports activities. The color, red, is spectacular. If you wonder where this name, S-Lab comes from, here is the answer; it is the name of the laboratory where Ar-Ge, special product for distinguished athletes, is manufactured.

Salomon XA Pro 3 S-Lab Test

Ayakkabının en önemli özelliği bileğindeki toz, çamur ve kum’un ayakkabı içine kaçmasını engelleyen Velcro (cırt cırt ) bağlantılı tozluğa sahip olması. Bu ayrıca çok hızlı kuruyan, nefes alabilen ve elastik bir malzemeden yapılmış. Tüm Salomon ayakkabıların özelliği olan bağcıkların bağlanmadan direk ayakkabının dilinin iç kısmına girerek bisiklet, koşu ve diğer aktiviteler sırasında büyük kolaylık sağlıyor. Salomon ayakkabılarda sadece bir kere evden çıkarken bağcıklarınızı yerleştirirsiniz 🙂

The most important feature of these track shoes is to have gaiters with Velcro which prevent dust, mud and earth from going into/entering the sneakers. These gaiters are also made of an elastic material that dries fast and gets air in. In addition, what makes Salomon sports shoes special and preferable is to be easy and comfortable to be put on in the course of cycling or running or any other sports activities. For, you don’t have to deal with tying the shoe laces, just plug them under the flap once when leaving the house and without any more intervention you are ready to go! 🙂

Salomon XA Pro 3 S-Lab Test

Bu ayakkabılardan bazen EBay’de kullanılmamış modellerini 60-85 $ civarına bulma şansınız var. Ancak gerçekten iyi takip etmeniz gerekiyor. Yıllar sonra bu ayakkabıların çok özel olacağını düşünüyorum. Bir tane sıfırını saklıyorum 🙂

You can buy the new models of these sneakers on E-Bay by paying around 60-80 $, but you need to check on the website on a regular basis. I believe within a few years, there will be a great demand for these shoes. Therefore, I keep a new pair of these sneakers for myself. 🙂

Salomon XA Pro 3 S-Lab Test

Benim tüm spor ayakkabılardayaşadığım ayakkabılarımın topuk kısmının ayak anatomim gereği içriden zarar görmesi bu ayakkabıda da olmasına rağmen çabucak ayağımın şeklini aldı ve beni tüm antremanlarımda rahat ettiriyor.

The common problem I have been experiencing with trainers is that the heel part of the shoes is often damaged because of the anatomy of my feet. I have less trouble with this brand as the shoes have quickly adapted to the shape of my feet and make me feel comfortable during my workouts.

Salomon XA Pro 3 S-Lab Test

Tabanı çok kolay kaymıyor. Ayakkabı ile ilgili tek negatif yorumum ayakkabıyı hızlı giymek ve çıkarmak çok zor. Özellikle tozluğun velcro’sunu açmak ve ayakkabının dilini bir elinizle, topuk kısmında bulunan halka ile diğer elinizle tutmanız ve ayağınızı önce yan olarak sokup biraz güç uygulamanız gerek. Ancak bağladıktan sonra zaten sizde çıkarmak istemiyorsunuz. ayakkabı sizinle bir bütün oluyor. Ayağınızın özellikle ön tarafı çok iyi nefes alıyor. Maraton’da kullanmama rağmen ise asfaltta kullanmaktansa ormanda bu ayakkabının keyfini çıkarmak daha doğru.

In addition, the soles of these sneakers are not so slippery. The only negative comment on these shoes I can ever make is to tell you how difficult it is to wear even though you can take them off quickly. That is, in order to wear the sneakers, you should loosen the gaiters’ Velcro and hold the flap up with one hand while holding the circle on the heel with the other. In the meantime, you should place your foot laterally inside the sneakers and push a little. However, once you have put them on, they become a part of you. I normally wear them while running Marathon; whereas, it is better to put them on while walking or running in the forest instead of running on the roads.

Resimlerde gördüğünüz Salomon Exo Calf Kompresyon çorapları ise kas spazmı ve krampları %10’a yakın azalttığından uzun süreli antremanlarda kullandığım ayağınıza geçirdiğim tabanı olmayan bir nevi bileklik. Test ve detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz : http://www.geziyorum.net/salomon-exo/

Salomon Exo Calf Compression socks illustrated in the pictures have the characteristic of reducing muscle spasm and cramps to nearly 10%. That’s why, during long trainings I sometimes use them as gaiters. You can have access to more detailed information on this website http://www.geziyorum.net/salomon-exo/

Daha fazla Salomon S-Lab XA Pro 3 resmi için: For more pictures click here: http://www.bing.com/images/search?q=Salomon+XA+Pro+3+S-Lab&form=QBIR#

Satın alabileceğiniz bir bağlantı :   Here is a link where you can purchase: http://www.tempscourse.com/fiche.php?produit=323&rayon=Salomon&c1=&c2=&c3=&c4=&c5=

Tags: Koşu Ayakkabısı, Running Trainers, Salomon, S-Lab, Velcro

 

Salomon XA Pro 3 S-Lab Test

Other Salomon Reviews /Diğer Salomon Ürün İncelemeleri

salomon-banner


2 Yorum

2 Comments

  1. mert

    Mart 27, 2010 at 1:11 pm

    salomonun amfibik diye geçen ayakkabılarından birini kullanıyorum. 2 yılı aşmış ve ben 3 ayda bir gore-tex parçalayabilen biri olmama rağmen hala oldukça iyi götürüyor. ancak türkiyede birkaç satış yeri var. bunlar hakkında bilgi verebilir misiniz? online alışveriş vs. imkanım ne yazık k yok ayrıca denemeden almama taraftarıyım. yada alternatif olarak sunabileceğiniz ürünler var mı?

  2. ilkay alver

    Mayıs 26, 2010 at 9:25 am

    ben ve annem uzun süredir salomon kullanıyoruz.en son pro3d ve xt wings kullandım her ikiside 3 ayı doldurmadan üst fileleri yırtılmaya başladı sorun bendemi acaba derken annemin kullandığı 2 salomonda aynı şekilde yırtılmaya başladı ayakkabının biriside goretex yani oda fazla dayanmadı.tabanları çok konforlu ve rahat fakat bu paraları hakeden bir ayakkabı olduğunu düşünmüyorum.üst fileleri çok yetersiz……

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı