Diğer Şehirler

Mavi Yolculuk İle Şiir Tadında Bir Tatil

Tatil denilince sadece ülkemizde değil dünyanın hemen hemen her yerinde akla gelen ilk iki destinasyon Ege ve Akdeniz. Ülkemizin hem Ege denizine hem de Akdeniz’e kıyısı bulunması Türkiye’yi dünyanın sayılı tatil merkezlerinden biri haline getiren en önemli etken. Türkiye’nin güney kıyıları uzun yıllardan beri hem yerli hem de yabancı turistlerin sıkı markajı altında ve özellikle de yaz aylarında on binlerce insan muhteşem tatiller yaşamak için soluğu Güney illerimizde alıyor. Aslında yat turizmi açısından yıllardır dünyanın vazgeçilmez rotaları arasında yer alan Güney sahillerimiz son yıllarda yerli turistler tarafından da gerçek anlamda keşfedilmiş durumda ve artık yerli turistler de efsanevi mavi yolculuklara katılarak güneyin tadını çok daha fazla çıkartmanın ayrıcalığını yaşıyorlar.

Unutulmaz bir deneyim yaşamayı kim istemez ki?

Ünlü yazar Azra Erhat’ın aynı isimli kitapları ile literatüre kazandırdığı mavi yolculuk kavramı Ege ve Akdeniz’de farklı rotaları izleyerek yapılan tekne gezilerini tanımlamak için kullanılıyor. Yazarın ilk kez 1950’li yıllarda bahsettiği mavi yolculuk o günden bugüne bütün dünyada tanınır hale gelmiş durumda ve yalnızca ülkemizde değil dünyada da oldukça popüler bir tatil ve gezi alternatifi olarak görülüyor. Her yıl binlerce insan ülkemizin rüya tadındaki kıyılarını gezmek, masmavi denize kavuşup yüzmek kısacası muhteşem bir yaz tatili ve gezi deneyimi yaşamak için mayi turlara katılıyor.

Mavi yolculuk farklı sürelerde yapılabiliyor, yani uzun mavi yolculukların yanı sıra kısa ama keyifli alternatif turlar da düzenleniyor. Dolayısıyla canınız her istediğinde, Ege ve Akdeniz’in değişik rotalarını kapsayan bu yolculuklara katılabilir, daha da güzeli kendiniz yat kiralayarak kafanızdaki tura çıkabilirsiniz. Üstelik mavi yolculuklar sanılanın aksine çok yüksek bütçeler de gerektirmiyor zira her bütçeye uygun onlarca tekne ve süre alternatifi sunuluyor. Yani maliyet endişesi ile kendinizi bu muhteşem deneyimden mahrum bırakmanıza hiç gerek yok.

Bodrum’un maviliğinde kaybolmaya ne dersiniz?

Muğla’nın tartışmasız olarak en popüler tatil merkezi olan Bodrum iki katlı beyaz evleri, inanılmaz tarihi zenginliği ve doğal güzelliğinin yanı sıra her biri insanın başını döndürecek denli etkileyici onlarca koyu ile haklı bir üne sahip. Bugüne dek Bodrum’a birçok defa tatile gitmiş olabilirsiniz ancak bu harika ilçeyi ve koylarını bir de tekne ile gezmeniz Bodrum’un gerçekte sandığınızdan çok daha güzel bir yer olduğunu anlamanızı sağlayacak.

Mavi yolculuk Bodrum ve koylarını kapsayan tekne gezileri ile Bodrum’un maviliğinde kaybolma, ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirme, geceleri denizin tatlı ninnisi ile huzurlu bir uyku uyuyup sabahları denizin mis gibi kokusu ile güne başlama ve tabi ki her anınızı denizde geçirme fırsatı sunuyor. Bu yolculuklar için farklı rotalar sunuluyor ve Bodrum’un yanı sıra çevresindeki birbirinden güzel ve doğa harikası tadındaki koyları da gezme şansını yakalıyorsunuz.

Unutulmaz bir tatil

Bodrum’da yapılan mavi turlar için rotayı kendiniz belirleyebiliyorsunuz, yat kiralayarak hem kendi belirlediğiniz rotada hem de sürede turlar yapabiliyorsunuz ki bu da mavi yolculukları çok daha çekici kılıyor. Farklı özelliklere sahip tekneler içinden ihtiyaçlarınıza ve tabi ki bütçenize uygun olanı seçip kiralayarak siz de bu büyülü tatili yaşayan şanslı insanlar arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Kısacası Bodrum’da tatil yapmayı planlıyorsanız size tavsiyemiz mavi yolculuk alternatiflerine göz atmadan karar vermemeniz, emin olun ki eğer tekne kiralayarak mavi yolculuk yapmayı tercih ederseniz bu kararınızdan hiç pişman olmayacaksınız, hatta birçok kişinin yaptığı gibi ilk fırsatta tekrar bir tura katılarak bu keyfi defalarca yaşamak için can atacaksınız.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı