Balkanlar

Bosna Hersek ve Saraybosna turları ile tarihe şahitlik edeceksiniz!

Etnik bir ülke olan Bosna Hersek Boşnaklar, Sırplar ve Hırvatlardan oluşmaktadır. Adriyatik’te kıyı şeridi bulunan Bosna Hersek’in önemli şehirleri Saraybosna ve Mostar’dır. Akdeniz’e yakın olan ülkede Dinar Alpleri yüzünden kışlar oldukça sert geçmektedir. Hırvatça, Sırpça ve Boşnakça konuşulan dillerdir.

Bosna Hersek Turları hakkında araştırma yaparken öncelikle hava durumuna dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bosna Hersek turu için en güzel zamanlar Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarıdır. Saraybasona, Medjugorje Kilisesi, Mostar köprüsü, Banja Luka Manastırı, Bihac Nehri, Trebinje Kilisesi, Jajce şelalesi, Neum Plajı, Tuzla Gölü de mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.

Bosna Hersek tutuna katıldığınız zaman alışveriş için pek çok noktada mola vereceksiniz. Gece hayatı da Bosna Hersek’te oldukça hareketlidir. Özellikle şehir merkezlerinde yer alan pek çok gece kulübü, bar ya da kulüpte eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Bosna Hersek turları için size verilecek en güzel tavsiye tabi ki lezzetlerin birbirinden güzel ve tanıdık olduğudur. Kendinizi pek çok şeye yabancı hissetmeyeceksiniz. Özellikle börekleri, hamur işi lezzetleri sizi büyüleyecektir. Osmanlı mutfağından esinlenerek yapılan en muhteşem lezzetleri siz de tatmalısınız. Boşnak Böreği, Cevabi Kebabı, balık yemekleri ve koyu kıvamlı ayran en çok tüketilen lezzetlerdendir. Bosna Hersek turları için en doğru zamanı dilediğiniz gibi seçmeli ve keyifli tatil planını yapmak için özellikle uygun fiyat seçeneklerinin yer aldığı lezzetleri yakalamalısınız.

Saraybosna Turları ile tanıdık bir yere gideceksiniz!

Bir zamanlar Osmanlı’nın hüküm sürdüğü toprakların başında olan Saraybosna gelmektedir. Saraybosna’ya gittiğiniz zaman zaten tarihe bizzat şehitlik edecek ve Osmanlı kültürünün ve mimarisinin bir yere nasıl hakim olduğunu siz de göreceksiniz.

1990’lı yıllardaki savaşın ardından Yugoslavya’dan bağımsızlığını kazanmış olan Saraybosna, Bosna Hersek’in başkentidir. Dağlar ile çevrili olan Saraybosna’nın resmi para birimi BAM’dır. Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça konuşulmaktadır. Saraybosna’ya gitmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istenmemektedir.

30 derecenin üzerine çıkan sıcaklık ile yaz ayları özellikle Temmuz ve Ağustos’ta sizi bunaltabilir. Ancak bahar ve kış ayları oldukça güzeldir. . Aralık, Ocak ve Şubat ayları -20 dereceye kadar düşmektedir. Saraybosna küçük bir şehirdir ancak oldukça güzel ve konuk sever halkı vardır. şehir içinde yürüyerek gezebilir ya da tramvay kullanabilirsiniz.

Saraybosna Turları sırasında gezeceğiniz yerler arasında Başçarşı, Gazi Hüsrev bey Camii, Sebil Kültür Merkezi, Vrelo Bosne Parkı, Bosa Hersek Ulusal Müzesi, Svrzo’s House, Miljacka Mağarası, Sarajevo Müzesi ve Serbian Ortodox Katedrali bulunmaktadır.

Saraybosna mutfağında kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Özellikle Saraybosna ekmeği, börek, tarhana, çorba ve et yemekleri muhteşemdir. Bu kadar güzel bir şehri gezip görmek ve en keyifli zamanları en uygun fiyat seçenekleri ile geçirmek isterseniz seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

1 Yorum

1 Yorum

  1. ipek

    Şubat 25, 2020 at 10:59 am

    gezmek istiyorum buraları cok guzel

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı