Diğer Şehirler

Bodrum’da Huzur Bulabileceğiniz İki Nokta Mazı Köy ve Bitez

Ülkemizde tatil denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri şüphesiz Bodrum’dur. Hem Bodrum’un muhteşem kıyıları ve koylarını gezip hem de huzur bulabileceğiniz bir tatil geçirebilmek için daha çok insan kalabalığından uzak beldeleri tercih etmeniz gerekir. Bu konuda hem bölgedeki otel fiyatları hem de tarihi ve kültürel değerler bakımından istediğiniz gibi bir tatil geçirmenize olanak sağlayacak iki belde olarak karşımıza Bitez ve Mazı Köy çıkıyor.

otel fiyatlar
650 km2’lik alana sahip olan Bodrum, bir yarımada da olması sebebi ile birbirinden güzel koylara kurulmuş olan yerleşim birimleri ile en önemli tatil merkezlerinden biridir. Yaz aylarında serinleyip huzur bulabileceğiniz bir yapısı olması Bodrum’un popüler ve seçkin bir tatil merkezi olmasını sağlıyor. İlçe merkezinde bulunan plajların çok kalabalık olması sebebi ile daha sakin ve huzurlu bir yer arıyorsanız bu konuda Bodrum’un beldelerinden faydalanabilirsiniz.

otel fiyati

Bu beldelerin sessiz ve sakin bir yapıya sahip olmasının yanı sıra tertemiz plajları ve masmavi deniziyle şehrin karmaşasından ve gürültüsünden uzaklaşabilmeniz için ideal bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok beldesi bulunan Bodrum’da özellikle Mazı Köy ve Bitez’e gitmeniz kafa dinleyebileceğiniz bir tatil geçirebilmeniz için yararınıza olacaktır.

Mazı Köy

Neden Bitez?

Bodrum’un en gözde tatil beldelerinden biri olarak karşımıza çıkan Bitez, özellikle halk plajının temiz olması ve Mavi Bayraklı bir plaj olması sebebi ile ilgi çekiyor. Bodrum’a 8 km uzaklıkta bulunan beldede su sporlarının da rahatlıkla yapılabildiği görülüyor. Yeşil ve mavinin buluşma noktası olarak karşımıza çıkan Bitez’de sörf yapmak için uygun rüzgârların da bulunduğunu görebiliyoruz. Ayrıca saha sporlarının yapılabilmesi için gerekli düzenlemelerin de yapıldığı beldenin hem modern bir tatil beldesi olduğunu hem de köy havasını koruyabildiğini görebiliyoruz. Bu bakımdan emekliliğinizde de yerleşmek isteyebileceğiniz yerler arasında yer alıyor.

otel fiyatlari

Yüksek olmayan otel fiyat seçenekleri ile konaklayabileceğiniz beldede sahilde gerçekleştireceğiniz akşam yürüyüşlerinin de size huzur vereceğini söyleyebiliriz. Beldede bulunan Akvaryum Koyuna düzenlenen etkinliklere sadece bu koyda yüzmek için bile katılabileceğiniz Bitez’de, her yıl düzenlenen konserler ve çeşitli etkinlikler sayesinde tatilinizi şenlik havasında geçirebilirsiniz.

Neden Mazı Köy?

Bodrum’a bağlı bir mahalle olarak karşımıza çıkan Mazı Köy, Gökova Körfezinin kuzey kısmında bulunuyor. Karya’lılardan günümüze kadar gelen bir yerleşim birimi olarak sakin ve doğayla iç içe bir yapıya sahip olan Mazı Köy, bozulmamış yapısı ile doğasever tatilcilerin ilgisini çeken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yürüyüş parkurları sayesinde farklı koylara yürüyerek bile gidebileceğiniz Mazı Köyde balık avlayabileceğiniz burunlar da bulunuyor. Çocuklarınızın da yüzebileceği sığ plajları da bulunan bu şirin tatil beldesinde Doğuda bulunan Çökertme’den batıda bulunan Kisebükü’ne kadar mini bir mavi yolculuk da yapabilirsiniz. Bu özellikleri ile sakin, huzurlu ve bol aktiviteli bir tatil yapmak için mutlaka Mazıköy’e gelmelisiniz.

otel fiyat
Mazı Köy ve Bitez’de Konaklama

Kıyıları, plajları, mavi ve yeşili buluşturuyor olması gibi özellikleri ile tatilcilerin tercih ettikleri Bodrum beldeleri arasında yer alan Bitez ve Mazı Köyde turistlerin rahat bir konaklama imkânına sahip olması için çok sayıda otel, apart, pansiyon ve villanın hizmet verdiğini görebiliyoruz.

otel fiyatları

Tatil için bölgeye gelenlerin ihtiyaçlarının karşılanması için de gerekli düzenlemelerin gerçekleştirildiği bu beldelerde Bodrum merkeze nazaran otel fiyatları da daha düşük olduğundan bütçenize uygun bir konaklama olanağı bulabilirsiniz. Ancak, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte bölgede yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilmeniz mümkün olabileceğinden bu konuda OtelFiyat.com adresinin sağladığı erken rezervasyon olanaklarından faydalanmanızın yararını görebilirsiniz.

3 Yorum

3 Comments

 1. malatya oto kiralama

  Ağustos 23, 2017 at 8:53 am

  HOCAM mazı köyü ilk defa sizden okudum.çok güzel yermiş yaz tatilinde gidilmesi gereken tatil köylerinden birisi verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim …

 2. Buket Cesur

  Ağustos 31, 2017 at 5:44 pm

  Merhaba, Bodrum’a gittim fakat bahsettiğiniz koylara uğraşama şansım olmadı hatta böyle yerlerin olduğundan bile haberim yoktu diyebilirim. Bilgi için teşekkürler.

 3. Ahmet Akar

  Ekim 16, 2017 at 1:49 pm

  Bodrum’da konaklamak için ucuz otel, pansiyon arayanlar alternatif olarak Bodrum Öğretmenevi’ne de bakmalılar. Hem temiz, hem fiyatlar uygun, yemek de çıkıyor. Öğretmenevini görmek isteyenler detayları http://bit.ly/2gJfvvn adresinden görebilirler.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı