Fransa

Paris’te Midye-Leon du Brussels

Paris‘e Ocak 20’de iş için uçtuk…4 günlük yoğun çalışma sırasında havalimanında kaldığımız otelden kapı önünü görmedik. Cuma öğlen işimiz bitti. Çıktık. Ve 4 günlük Paris ziyafeti başladı… Sizlere gün be gün Paris‘te yaptıklarımızı anlatacağım… İlk gün Midye resitali ile başlıyorum… Malum Belçika ve Fransa tencerede haşlanmış midyede çok başarılı.

We flew to Paris on 20th of January for business and since we were so busy working; we didn’t even step off of the hotel. We were done by Friday afternoon and we were finally free to begin the feast of Paris… I will tell you about our Paris trip day by day.I started the first day with the feast of mussels… You know, Belgium and France are known for their boiled mussels.

Biz de ekipçe Leon du Brussels isimli restorana gittik. Benzer bir yazı için buyrunuz –>

We went to Leon du Brussels restaurant. You can find a similar article here->

http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/France/Ile_de_France/Paris-99080/Restaurants-Paris-Leon_de_Bruxelles-BR-1.html

paris

Champ elysee’dekine değil İtalyan Caddesin’dekine gitmeyi tercih ettik.  Adresi şöyle–>

We chose the one on Italian Street not on Champ Elysee, here is the address ->

http://maps.live.com/default.aspx?v=2&FORM=LMLTCP&cp=48.871274~2.335831&style=h&lvl=19&tilt=-90&dir=0&alt=-1000&phx=0&phy=0&phscl=1&where1=paris&encType=1

Ben sadece Leon usulü midyeyi tercih ettim. Yanında kocaman biralar… Patates kızartması da yanında gelmeden olmaz, Fransız hardalı ile tabiki… Midyeler küçük. Bir tencere anca obur birini doyurabiliyor. Ama çok lezzetli… Bir tencere Midye 13-19 Euro arası değişiyor. Çok aç değilseniz iki kişi rahatlıkla paylaşılabilir…

I preferred simple Leon style mussels and massive bears… It was a must to have fries with it and of course, French mustard. Mussels were small, the pot could only make someone full who was really hungry. But still they were really delicious and a pot of mussels cost 13-19 EUR. If you are not starving, two people can easily share.

paris  paris

Parise gidip Midye yemeden gelmeyin derim. Tabi birde Deniz ürünleri tabağı… İstridyeler, karideslerin soğuk tepside (buz üzerinde servis edildiği)…

Don’t come back from Paris not eating mussels. Also seafood dish where the oysters and the shrimps are serves on an iced plate…

paris  paris

Paris yazıları bu hafta bol bol devam edecek..Sizlere 4 günün tamamını yaşatacağım…

Paris articles will continue this week. I will give the exact vision of 4 days in Paris…

Tags: Pariste Midye, Paris, Leon du Brussels, Leon,Fransa Gezilecek Yerler

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

2 Yorum

2 Comments

  1. Itir

    Ocak 27, 2009 at 9:53 pm

    Biz bir keresinde kardesimle saydik usenmeyip. Her porsiyonda 90-95 midye var:) Bizim favorimiz de Pigale’deki Leon.

  2. midyecibaba

    Ocak 4, 2016 at 7:56 am

    Kolay gelsin konunuz güzel İnsallah nasip olursa bizim buarayada konuk etmek istiyoruz sizleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı