Macera

Kurabiye Macera Yarışı Başlıyor

Tam doğumgünümden bir gün sonra Team Zıkkım olarak ekip arkadaşım Ahmet Sahinöz ile beraber 5.yarışımıza katılıyoruz. Sakatlıklar, antremansızlıklar ama yılmıyoruz… Hep iyi bir derece yapmak için çabalıyoruz. Yağmur , Çamur , kaza kaybolma da olsa içinde muhteşem bir yarış bizi bekliyor… İşte yarış hakkında detaylar…

Kurabiye Yarışı :

 

Birkaç doğa sporu disiplinini beraber kullanmayı gerektiren bir macera yarışıdır. İki kişilik takımlar halinde katılan yarışmacılar belirli bir merkezden yarışmaya başlar, ziyaret edilmesi zorunlu ara kontrol noktalarını o etapta yapılması zorunlu olan spor disiplini ile dolaşarak varışa ulaşırlar. İki zorunlu nokta arasında ellerindeki haritayı kullanarak istedikleri gibi dolaşabilirler. Koşma, bisiklet (kısa parkurda yok), ip geçişleri, tırmanış ve ip inişi, zeka oyunları yani bol bol macera imkanı yaşarlar. Sadece rakipleriyle değil, kendi sınır ve sinirleri ile mücadele ederler…eğlenirler!

Neden Kurabiye Yarışı? Teneke madalyadan fazlası için yarışmak isteyenler için lezzetli kurabiye madalyalar..

Gelişmeleri ve duyuruları daha hızlı ve ayrıntılı takip etmek isteyenler
mayaris-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mesaj yazarak MAYARIS haberleşme grubuna üye olabilir.

Disiplinler:

Dağ bisikleti (yarışmacılar kendi getirir)
Patika Koşu-trekking
Kano-rafting (organizasyon sağlar) -her kategoride yok-
İp inişi-geçişi (organizasyon sağlar)
Harita okuma ve oryantiring (1/25 000)
Sürpriz aktivite ve disiplinler (ileride duyurulacaktır)

Katılımcı Ne Getirecek?

sırt çantası, en az 1 lt sıvı, yiyecek, düdük, pusula, cep çakısı, cep telefonu, orta katman kıyafet,
dış katman kıyafet(=yağmurluk), dağcılık seti (zorunlu değil-aşağıda açıklandı), varışta kullanılmak üzere yedek kıyafet, ilk yardım seti, acil durum battaniyesi veya bivak , kalem-not defteri, kafa feneri ve pil (kaybolup geceye kalma riskine karşı:))

Uzun ve Orta parkur: Dağ bisikleti, bisiklet kaskı(kiralanabilir),iki kişilik bisiklet tamir kiti (iç lastik, yama/şişirme seti, pompa, vb),Bisiklet için ARKA IŞIK/IŞILDAK

Organizasyon Ne Verecek?

Yarışma seti (harita-yol notu-kontrol kartı), yarışmacı yeleği, sporcu içeceği, su etaplarında kano ve can yeleği, ödül töreni kutlaması ve dereceye girenlere madalya ve özel kurabiye.

Katılanların Taşıması ZORUNLU Malzemeler:

Her yarışmacı:
Sırt çantası, en az 1 lt sıvı, yiyecek, düdük, pusula, cep çakısı, orta katman kıyafet,
dış katman kıyafet(=yağmurluk), battal boy çöp torbası, güneş gözlüğü, şapka-bandana,kafa feneri Uzun ve Orta parkur: Dağ bisikleti , bisiklet kaskı, ARKA IŞIK

Her takım:

İlk yardım seti, cep telefonu(ıslanmaktan korumak kendi sorumluluklarıdır), harita kılıfı veya eşdeğeri, ıslak ortamda yazabilen kalem, en az bir adet acil durum battaniyesi veya bivak
Uzun ve Orta parkur: İki kişilik bisiklet tamir kiti (iç lastik, yama/şişirme seti, pompa, vb),

 

Kayıt Formu : http://www.macerayarislari.com/docs/yarislar/2008/may200804_form.php

Güncel : http://www.macerayarislari.com/docs/kutuphane/guncel_haberler.php

Puanlama Sistemi: http://www.macerayarislari.com/docs/yarislar/2008/kurabiyepuansistem.php


3 Yorum

3 Comments

  1. Pingback: Kurabiyeyi Isırdık. 3. olduk | Geziyorum.net

  2. Pingback: Kurabiye Yarışı 2009 | Belgrad, Bisiklet, Harita, İp, Kano, Koşu, kurabiye yarış, Macera, macera akademisi, Macera Yarışı

  3. Pingback: Kurabiye Yarışı 2009: Blog Katalog

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı