Hakkında

Geziyorum.net Istanbulda doğmuş büyümüş Emre Tok ve Sedef Tok tarafından yönetilmekte olan Türkiye’nin en eski Seyahat ve hobi bloglarından biridir. 2004 yılı Aralık ayında Emre Tok tarafından kurulan blog üzerinde 2009 yılından itibaren Sedef Tok’da yazmaktadır.

Londra’da yaşamakta olan Emre ve Sedef, bugüne kadar dünyanın 25’ten fazla ülkesine seyahat etmiş, gördükleri ve gezdikleri yerleri birebir şeffaflığı ile bloglarında günlük bir anlatım dili ile paylaşmaktadırlar. Emre Tok Endüstri Mühendisi olup Microsoft İngiltere’de yönetici olarak çalışmakta, Sedef Tok ise Pazarlama ve İslam sanatı üzerine eğitim yapmıştır. Sedef Geziyorum.net ve Kosuyorum.net sitelerini yönetmekte olup serbest seyahat ve kültür yazarı olarak çeşitli dergi ve sitelere içerik hazırlamaktadır.

Emre ve Sedef’in aynı zamanda Türkiye’de koşu aksesuarları konusunda www.kosuyorum.net isimli bir de girişimleri bulunmaktadır. Emre aynı zamanda Key Note Speaking Agency bünyesinde özel hayatında da iş yaşantısı ile uyumlu olarak iç disiplin ve sağlıklı bir yaşamı benimseyerek başarılı ve aynı zamanda da mutlu olmanın yolunu kendi kişisel yaşam ve iş tecrübesinden yola çıkarak anlatmakta ve Motivasyonel Konuşmacı olarak da görev almaktadır.

EMRE-SEDEF

Emre TOK Hakkında daha fazla bilgi için:

Hobileri

Ultra Maraton ve Ultra Trail. Dört adet 80 km’lik Dağ Ultra Trail maratonu5872 ve 109, 125 kmlik Ultra Maratonlar bitirdi. Toplam bitirdiği Ultra Maraton sayısı 15. Dünyanın en zorlu dağ maratonu Ultra Trail Mont Blanc TDS bitiren ilk 5 Türk’ten biri. Türkiye’nin ilk Ultra Maraton belgeselinin prodüktörü: www.dupfilm.com

Bisiklet, Klasik arabalar, Eski dergi ve Eski BMW reklamları koleksiyonu, Fenerbahçe, eski pul ve ilk gün zarfı koleksiyonu yapmak, Tenis, çoğu doğa sporları, rafting, Yüzmek, CMAS 1 yıldız dalgıç.

Sedef TOK hakkında daha fazla bilgi için:

Hobileri

Yoga, Pilates, Doğa Yürüyüşü, Seyahat, Kediler başta olmak üzere evcil hayvanlar, Klasik Müzik, Oyunculuk ve Tiyatro ve Dünya mutfakları…

Site hakkında İstatistikler

 • Facebook Fan Sayfası 19.500 kişi
 • 2010 Altın Örümcek Blog Kategorisi finalisti, 2006 finalisti, 2008 blog ödülleri 3.su ve 2009 birincisi.
 • Site içerisinde 800 adet özgün makale ve seyahat yazısı bulunmaktadır.
 • Toplam fotoğraf sayısı 10.000 adettir. Tüm fotoğraflar kendimiz tarafından çekilmiştir.
 • Sitedeki yazıların %15i iki dilde yazılmıştır.
 • Site’nin WordPress hız optimizasyonu WPOkulu tarafından yapılmıştır. WordPress SEO konusunda WordPress Okulundan danışmanlık alınmaktadır.
 • Siteye bugüne kadar reklam veren firmalar: THY, AMEX, GARANTİ BANKASI, ETSTUR, FRH.COM.TR, BAVUL.COM, HILLSIDE, ANITUR, SALOMON, TRIKTEK.COM.TR, SKYSCANNER, KEMPINSKY HOTEL
 • Site olarak bugüne kadar içeriklerini hazırladığımız firmalar:
  Hillside Fethiye: http://blogtr.hillsidebeachclub.com/
  Bavul.com: https://www.bavul.com/blog/
Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı