Sponsorlar

Sponsorship-logoGerçekleştirdiğim turlar sırasında çeşitli konu ve uzmanlık alanlarında sponsorlar almaya çalışıyorum. Ülkemizde sponsorluk faaliyetleri özellikle hayatlarında farklı amaçlar yapmak bireysel sporcu ve kişiler için gerçekten de çok zor. Bu süreç içerisinde çok çeşitli firma ile temas etmeme rağmen küçük miktarlarda sponsorluklar bile ülkemizde ne yazıkki mümkün görünmemekte.

Tabii ki iyi bir presentasyon, tanıtım ve gerçekten kulağa hoş gelen amacınız ve sponsorunuzun yaptığı çalışma sayesinde ses getirme olanağı olduğu taktirde bazı küçükte olsa anlaşmalar olabiliyor.

Yaptığım gezilerde bana malzeme, ekipman ve çeşitli desteklerde bulunan aşağıdaki firmalara teşekkür ederim.

Özellikle spor malzemelerinizin testleri uygun şartlarda ve tüm dürüstülüğü ile sporcu bakış açısı ile gerçekleştirilir ve hedef kitlelerinize ulaştırılmaktadır.

Bana yolculuklarımda sponsor olmak isterseniz lütfen emre@geziyorum.net ya da emretok@outlook.com adresine mail atınız…

Sponsorların sayfalarına gitmek için lütfen lisimlerine tıklayınız. “Sponsorluk tarihine göre sıralanmışlardır.”

 • Sitemizin domain ve hosting desteği Turhost firması tarafından karşılanmaktadır.
 • www.izlesene.com ve Nokta Teknolojileri UTMB TDS TV Belgeselimiz için maddi sponsorluk ve özel kanal hizmeti sağlamıştır.
 • Tüm Yurt içi ve Yurt dışı Seyahat/Sağlık/Kaza sigortaları Liya Sigorta tarafından karşılanmaktadır.
 • Outdoor Ceket, Gömlek ve Özel Pantalonlarım TRITEK tarafından sağlanmaktadır.
 • Ocak 2006 10 Günlük Likya Gezisi Istanbul -Fethiye, Kemer-Istanbul Ulaşımı Kamil Koç tarafından sağlamıştır.
 • Hırvatistan gezisi sırasında kullandığımız formalar Bianchi Türkiye tarafından sağlanmıştır.
 • İstanbul- Eskişehir arasında gerçekleştirdiğim 3 günlük Engelliler.biz sitesi ile ortak projemin tüm konaklamasını Mavi Yol firması karşılamıştır..Sponsorluk Nedir?

Ticarette rakipler arasından ön plana çıkmak, farkındalık yaratmak, hedef kitleyle duygusal bir bağ kurmak ve ekonomik bütçelerle geniş kitlelere ulaşmak çok önemlidir. Günümüzde tüketiciler ürün ya da hizmeti ile birlikte, o ürünün sunduğu hayat tarzını, hikayeleri, deneyimleri ve duyguları da satın alıyorlar. Sponsorluk çok etkin bir pazarlama tekniğidir, bağış ya da yardım değildir. Ticari sonuçları hedefleyen bir iletişim aracıdır.

Amacı; kurumu ya da ürünü tanıtarak imaj oluşturmak, güçlendirmek, indirekt olarak satın alma tercihlerini etkilemektir. Sponsorluk temel olarak, bir kurum ya da kurulusun doğrudan herhangi bir kar gözetmeden, halk yararına yönelik faaliyetlere yardım saglamasıdır. Sponsor da hedef kitlesi ile buluşma, kendisini tanıtma ve imajinı olumlu yönde geliştirme fırsatını yakalamaktadır.

Sponsorluğun Önemi

Dünyada reklam harcamalarına ayrılan pay azalırken, sponsorluk için ayrılan bütçelerde ciddi bir artış gözlenmektedir. Tüketici, reklamın parası ödenerek yayınlandığını bildiği için reklama ön yargılı yaklaşırken, önem verdiği konudaki sponsorluklardan daha çok etkilenmektedir. Kamuoyu artık topluma katkıda bulunan şirketlere daha çok itibar etmekte ve bu tercihi tüketime de yansıtarak şirket satışlarını arttırmaktadır. Tüketiciler ürünün kalitesi kadar onu üreten kurumun imajına da önem vermektedir.

İmaj geliştirmek için en uygun iletişim aracı sponsorluktur. Hedef kitleye ve kurum stratejisine uygun projeleri seçerek, kamuoyunda yeterli algılamayı sağlamak için uzun süre devam ettirilmelidir. Doğru iletişim stratejisi ve halkla ilişkiler uygulamaları ile de desteklenmelidir.

Sponsorluk size ne kazandıracak ? *

 • Tv. kanallarında yapılacak röportaj ve haberlerde isim geçmesi
 • Yayınlanacak belgesele isim verebilme
 • Tüm basın bültenlerinde yer alma
 • Bisiklet, kask, bisiklet çantası, gömlek, kıyafet vs. tüm ekipmanlarda logo olarak yer alma
 • Sponsor aracının kullanılması ve tüm görüntülerde yer alma
 • Doğa sporlarına gönül vermiş binlerce kişi için sempati yaratmak
 • Bisiklet Sporuna katkılarından dolayı teşekkür
Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı