Kamp

Pekmen Doğal Enerji Yiyecekleri

Enerji yiyecekleri konusunda PEKMEN firması saolsun uzun yolculuklarda sürekli bana desteğini esirgemiyor. Siz de bu tarz sporları yapıyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Ama aslında Pekmen’in yararları çocuk sağlığı ve gelişiminde . İlkokul Seviyesinden başlayarak hatta daha erken PEKMEN’in Çocukların bedensel gelişimine katkısını alttaki yazıda Sayın dostum Süleyman Evren özetlemiş…

Pekmen hakkında daha detaylı bilgi için ise lütfen tıklayınız.

Ülkemiz insanının daha çok tahıl ile beslendiği ve protein ihtiyacının karşılanmadığı bilinmektedir. Türk çocuklarında yapılan bir araştırmada, %90’nının B2 ve B6 vitamini yönünden yetersiz beslendiği ortaya çıkmıştır. Süt ve süt ürünlerinin de az tüketilmesi nedeniyle, özellikle kadınlarımızda kalsiyum eksikliği saptanmaktadır. Bunun yanında çinko, demir gibi pek çok gerekli minareleri de, tahıla dayalı beslenme şekli nedeniyle doğru dürüst alınamamaktadır.

Bütün bu eksiklikler ileri yaşlarda problemler çıkartmakta ve tedavisi Türkiye’ye çok pahalıya mal olmaktadır. Ayrıca fiziksel ve zihinsel üstün insan yetiştirmek için de beslenmenin önemi artık herkesin malumudur.
Pekmen: Esas olarak fındık veya yerfıstığı gibi kuru yemişler, pekmez ve şekerden oluşan bir üründür. Yüksek enerjisi, kalsiyum ve besin değerleri ile insan sağlığı için inanılmaz derecede faydalıdır. Özellikle çocuklar, yaşlılar, hamile ve emziren hanımlar, çok enerji tüketen ve bedensel olarak çalışan kimseler ve sporcular için bulunmaz bir nimettir. PEKMEN ‘in piyasadaki kakaolu ve fındıklı kremalardan farkı; trans yağ, doymuş yağ ve katkı malzemesi bulundurmamasıdır.

Her gün bir kaşık pekmez:
Pekmez hızla kana karışabilecek nitelikte bir gıda maddesi olduğundan acil enerji ihtiyacı için gerekli bir gıda maddesidir. İki yemek kaşığı (20 g) pekmez insan vücudu için çok değerli olan 2 mg demir, 80 mg kalsiyum ve 58 kcal enerjiyi içermektedir. Büyüme çağındaki çocuklar, işçiler, sporcular, gebe emzikli anneler için eşsiz bir gıda maddesidir
Pekmezde bulunan glikoz ve fruktoz, sindirim sisteminde parçalanmaya ihtiyaç duymaksızın kana basit difüzyon ile geçebilmektedir. Böylece vücut yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede enerji kazanmaktadır

Beynin tek enerji kaynağı olan glikoz zengini pekmez, çocukların sağlıklı gelişmelerinde önemli yer tutuyor.

Her gün bir avuç kuruyemiş:

Neden PEKMEN?

Ülkemizde pekmezde kuru yemişlerde Anadolu’da yoğun şekilde üretilmekte. Ancak yeterince ilgi görmediğinden endüstride pek değerlendirilememekte. Pekmen beslenme açısında çok kıymetli olduğuna inandığı bu ürünleri ekonomiye kazandırmayı hedeflemiştir.

Pekmen; ürünlerinde kullandığı hammaddeleri seçerken yüksek kalite standartlarını dikkate alır. Tüm gıda üretim ilkelerine ve hijyen prensiplerine en üst düzeyde özen göstererek, sağlıklı ürünler üretmeyi hedeflemiştir.

Pekmen ürünleri; aroma, koruyucu, boya, trans yağ gibi insan sağlığına zarar verecek ürünler içermez.

Pekmen; özenle hazırladığı ürünleri, yüksek besin değerlerinin yanında damak zevkinden de ödün vermeden hazırlar.

Başlıca faydaları
  • Kansızlık ve halsizliğe iyi gelir
  • Hastalık ve enfeksiyonlardan korur.
  • Cinsel gücü artırır.
  • Beyin gibi yumuşak dokuları besler.
  • Çocuklarda yeni hücrelerin oluşumuna faydalı olur
  • Kan dolaşımı, hazım, sinir, iştah, diş-kemik ve deri sağlığı için faydalıdır.
  • Protein (~%10,38), Vitamin E, B1, B2, B3, B6, Magnezyum, Fosfor, Bakır, Sodyum, Demir (~37 mg/kg), Çinko, Kalsiyum


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı