Bisiklet

Istanbul – Iznik Gezisi Yol Notları 1

Sabah erken kalktım. Gece uyuyamadım heyecandan… Amacımın heyecanından.. Yeni yerler yeni insanları tanıma şansımı düşündükçe… Bisikletime atladım Bostancı deniz otobüsü iskelesine geldim. Saolsun şirketten arkadaşım ve bisiklet sevdalısı Özer ve www.engelliler.biz sitesinin moderatörü ve organizasyonun en önemli kişilerinden Gülçin sabah 5.45 te beni yolcu etmeye gelmişti…. Özer Pendiğe kadar yolcu etti beni saolsun. Yola çıktık. Pendikten kalkan Yalova Hızlı feribotunun önünde ilk lastik patladı.

Lastiği değiştirmeden 15 dakikası olan feribota bindim… Özer’e el salladım. Çok soğuk değildi ama rüzgar denizde çok etkiliydi. Feribot muhteşem temiz, süratli kablosuz internet bile var…

Çay içtim ve iner inmez feribottan site üyelerimden Vehbi Misilli abim beni karşıladı bisikleti ile. Çok yardımcı oldu, koşuşturdu artı üstüne üstlük birde hediye verdi… Çok saol Vehbi abi…

Yalova bisiklet şehri… Hemen bisikletin lastiğini yaptırdım… Komik çıkartmalar aldım. Vehbi abi çay ısmarladı. Yola döküldüm. Orhangaziye kadar yokuş çok, kamyon çok, çamur çok. Yağmur var… Orhangazi’ye gelene kadar yolun sağ tarafında kamyoncular tarafından atılmış çiş dolu pet şişelerle gitmek keyifli değildi. Ama Komyoncular yolda bisikletçilere ayrı saygılı gerçekten bu doğru. En ufak sorun yaşamadım. Hepsi korna çalıp selam verdi.

Orhangazide harika inegöl köfte yedim ve yağmur durdu. İznik sapağından saptım. Sağ’da 15 km sonra göl başladı. Çok köpek var ve hepsi peşimdeydi. Yolda 15. km civarı ılıcalar vardı sıcak su. soğukta harika geldi.

Daha sonra sabah İznik’e vardım. İznikte de lastiğim patladı. Çocukların peşimde olması işime yaradı. Ve beni bisikletçiye götürdüler. Bende onların fotolarını çektim. İznik surlarla çevrili… Gördüğüm önemli tarihi eserler; Göl Kapı, İstanbul Kapı, Lefke Kapı, Aya Sofya Müzesi, I.Murad’ın hamamı, Çini atölyeleri ve Abdülvahap sancaktar…İznik’e bir kez daha kesin gitmeye karar verdim ama yazın ve haftasonu çünkü sahili harika. İmren Köftede yemek yedim. İnanılmaz bir köfte gidenlere öneririm. Yorumcu gazetesine röportaj verdim. Ve Berlin Motelde konakladım. Gece dinlendim ve sabah 7:30′ da pedal basmaya başladım.


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı