Bisiklet

Yolda Başıma Gelen Ilginç Olaylar

Yol boyunca başıma gelen ilginç olaylar…

The Things Happened to me On the Road

 • Köpeklerin Kovalaması ( 3 günde en az 10 adet)
 • The chase of dogs (at least 10 times in 3 days)
 • 2 kere lastik patlaması ikisinin de bisikletçilere 200-300 metre mesafede oluşu
 • Puncturing tires for twice and being 200-300 meter away from the bikers
 • Çocukların “hello” diye bağırıp beni turist sanması
 • The kids supposing me as a tourist and yelling as “hello”
 • 75 nüfuslu köylerde gördüğüm 500 kişilik camiler..
 • 500-people mosques in 75 populated villages…
 • 1er km ara ile olan 5 köyün bir ilkokulunun olmayışı ama hepsinin 500er kişilik 5 camiye sahip oluşu.
 • Having not a single school but 500-people 5 mosques in 5 villages far from each other by 1 km
 • Kamyoncuların giderken pet şişeye çişini yapıp yol kenarına atması.
 • Truck drivers’ peeing in a plastic bottle and throwing them away on the waysides
 • Yol kenarında gördüğüm Kadın pedleri, kırılmış cep telefonları…
 • Women pads and broken cell phones on the waysides
 • Evinden bana hello deyip el sallayan çocuğa merhaba derken pantalonunun bileklerinde oluşunu farkedip “iyi de altın çıplak” dediğimde bana ” biliorum, sen geç çişimi yapıcam seni bekliyorum” demesi !!!! (DUMUR)
 • When saying “hello” to a kid who was saying “hello” to me, I realized that his pants were down and I said “But you are naked down there!” and he said “yes, I know, I’m waiting for you to carry on, I’m gonna pee”!!! (Shocked)
 • Günde 4000 kalori yakıp 3 gün sonra 1 kilo almış dönmem.
 • Burning 4000 calories per a day and after 3 days, going back gaining 1 kg
 • Sürekli köfte yemem, İnegöl, Adapazarı, Söğüt vs…
 • Eating meatballs constantly, Inegol, Adapazarı, Söğüt etc…
 • Eskişehirin muhteşem tramvay ve altyapısı (Şehire bayıldım)
 • The structure and amazing street car of Eskisehir (I loved the city)
 • Köylülerin sürekli yanlış yaptığı yol tarifleri. (Örneğin Söğüt’e 10km kala evinde oturan bir köylüye kaç km kaldı diye sorduğumda bana “40 -45 km kaldı”, “az kaldı yani” demesi !!!!!
 • Constant misleading of the countrymen (For example; when 10 km left to Söğüt, I asked to a couple men about how much left and they said “40-45 km is left, well you’re almost there”!)
 • Soğuktan mataramın donması.
 • My water bottle’s getting frozen
 • Soğuktan ayaklarıma kaynar çay dökerek ısınmam….
 • Pouring some hot tea over my feet to warm myself because of the cold weather

devamı eklenecek…

To be continued…

Tags: İnegöl, Adapazarı, Söğüt, Eskişehir


1 Yorum

1 Yorum

 1. Misafir

  Eylül 11, 2008 at 4:13 pm

  Öncelikle uzun zamandan beridir olmasa dahi kısa süredir gün içerisinde siteni bir kaç ziyaret edip gün içerisinde neler yaptıklarına bakıyorum.Çok hoş demek bence zayıf kalır siteninin güzelliğini anlatmaya.Keyifli bir hayat tarzı.Tabi kaç kişi bunu yapabilir diye sorarsak yok diyenlerin sesini dahi duyamayız..Neyse çenem düştü benim yine.Sana iyi gezmeler vede dikkatli ol dileklerimi iletiyorum.Balıkesir\’den selamlar……

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı