Fransa

Fransa Villa Ephrussi

Saint-Jean-Cap-Ferrat‘da bulunan villa, belki de Fransız rivierasının en güzel yapılarından biri. Bir köşesinden Villefranche koyunu, diğerinden ise Beaulie koyunu görüyorsunuz. Villa da 9 adet her biri, birbirinden farklı bahçe bulunuyor. Bunlar Fransız, İspanyol, Floransa, Japon, taş, Floransa ve Provansal usülde düzenlenmiş bahçeler.

The Villa Ephrussi that is located in Saint-Jean-Cap-Ferrat is one of the best constructions/structures in French Riviera. You can see the coy Villefranche from one side of it while you can look at the coy Beaulie from the other side. Villa has 9 distinct gardens. They have been decorated in French, Spanish, Florence, Japan, stone, Provansal styles.

Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 (17)

Villa, Belle Epoque döneminde yapılmış. Cap Ferrat varlıklı avrupalılar ve kuzey amerikalılar için yazlık sayfiye yeriymiş. Bugün de pek farkı yok biz hayran olduk, muhteşem evlerle dolu bir yer. Biz öğleden sonra burayı gezmeye geldik, hava güzel güneşli bir günde gezme fırsatı bulduk.

Villa was built in the Belle Epoque period. Cap Ferrat was used to be a summer resort for wealthy Europeans and North Americans. There was not much difference today; it was still adorable. A place full of wonderful houses worth seeing! We came here in the afternoon, so we enjoyed visiting this place on a sunny day.

Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009

Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009

Barones Ephrussi burayı yaptırırken Venedik ve Floransa‘nın rönesans saraylarından etkilenmiş.Villa da her oda özenle seçilmiş mobilyalarla dolu. Özellikle Barones’in yatak odasındaki antika mobilyaların yanısıra, XV. ve XVI. Louis kostüm koleksiyonu bulunuyor. XVI. Louis salonu, orjinali Paris Crillon otel’de bulunan ahşap panellerle kaplı.

Baroness Ephrussi was influenced by Renaissance palaces in Venice and Florence while he was having it built. In Villa, each room has been decorated with exclusive furniture.  Especially, XV. and XVI. Louis costume collection draws the attention of visitors besides the antique furniture in Barones bedroom, XVI. Louis lounge is covered with wooden panels which’s original ones are in Paris Crillon hotel.

Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009

Varlıklı bir bankacının eşi olan Barones servetinin büyük bölümünü sanat eserleri, antikalar ve görkemli rezidanslara ayırıyor. Doymak bilmeyen bir gezgin aynı zamanda. Cap Ferrat‘daki villayı yaptırırken bir ordu dolusu eksper ve sanatçıyla çalışıyor. 1934 yılında öldüğünde, villa ve sanat koleksiyonlarını Güzel Sanatlar Akademisine veriyor.

The wife of a wealthy banker, Barones invested the large part/most of her fortune in Works of art, antiques and magnificent residences. At the same time, she had an insatiable appetite for traveling. She worked with a bunch people composed of experts and artists in the process of the Villa’s construction. She donated the Villa and her art collections to the Academy of Fine Arts.

Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009

Giriş katında bulunan XV. ve XVI. Louis odalarında 18. yüzyıl mobilyaları,resim ve çin porselenleri var. Her yeri hayranlıkla geziyoruz, inanılmaz görkemli. Buradan üst kata çıkıyoruz, Sevres ve Vicennes porselenleri, hepsi de kraliyet porselen fabrikasından çıkma.Villa için pembe renk seçilmiş.

In XV. and XVI. Louis’ rooms which is on the ground floor, there are Chinese porcelains, furniture and paintings belonging to 18th century. We were dazzled by the majestic atmosphere of the Villa. Then we went upstairs and saw Vicennes Sevres porcelains which were all manufactured in the royal porcelain factory. The pink color was selected for the Villa.

Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009

Villa’nın ortasında çay içmek için oda ve dışarda terasta da restoran var. Biz açıkçası bir şey yiyip içmedik, buradan sonra gezmemiz gereken başka yerler olduğu için işimiz bitince arabamıza doğru yol aldık.

There is a room at the center of the Villa to drink tea and a restaurant on the terrace. We did not want eat or drink something. When we were done, we directly went to our car since there were more places to see.

Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009 Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009

Güney Fransaya gelirseniz Cap Ferrat ve Villa Ephrussi‘ye mutlaka uğrayın.

If you ever happen to come to the South of France, you should visit Cap Ferrat and the Villa.

Faydalı Bağlantılar/Useful Links

http://www.villa-ephrussi.com/en/ephrussi/
http://en.wikipedia.org/wiki/Villa_Ephrussi_de_Rothschild

http://www.bing.com/images/search?q=villa+ephrussi&FORM=BIFD#
http://tr.wikipedia.org/wiki/Mayer_Amschel_Rothschild

Villa_efrussi_de_Rotzchild_2009

Tags: Güney Fransa Gezisi, South France Trip, Villa Ephrussi France, Villa Ephrussi Trip, Villa Ephrussi Müze, Villa Ephrussi Museum


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı