Koşu

Avrasya Maratonunda 42.2 KM

Bildiğiniz gibi Hayırsever koşuları (“charity run”) düzenleyen ADIM ADIM OLUŞUMU – AAO (www.adimadim.org) ile birlikte koşuyorum, koşarken Türkiye Omurilik Felçliler Derneği adına (www.tofd.org.tr) bağış topluyorum.

Toplanan bu bağışlarla yürüyemeyen ve koşamayan insanlar için akülü tekerlekli sandalye alınıyor.

30.  Avrasya Maratonunda sakat olmama rağmen 1 saat 26 dk’da 15 KM lik koşuyu bitirdim. 52 farklı bağışçıdan bağış topladım. 2.000 TL bağış topladım. https://www.geziyorum.net/index.php?s=avrasya

Adim adim Avrasya

8 Mart 2009 Antalya OGER yarı Maratonuna katıldım ve 21 KM Uluslararası Yarı Maraton Mesafesini bitirdim .104 farklı bağışçıdan (rekor) toplam 4.444 TL bağış topladım.https://www.geziyorum.net/adim-adim-runtalya-bolum-1/

Runtalya

Kendi ellerimizle akülü sandalyelerimizi valilik nezdinde TOFD’ye teslim ettik. (Bknz. Detaylar: https://www.geziyorum.net/index.php?s=avrasya )

adimadimtofd

Avrasya Maratonu’nda ise hepimiz 125.000 TL topladık, 117 muhtaç felçli insana akülü tekerlekli sandalye aldık. (bkz: http://www.tofd.org.tr/haber23.html) Bu onların “hareketlenmesi” sağlandı.

BU SENE 31.AVRASYA MARATONUNDA 42.2KM OLAN ULUSLARARASI MARATON MESAFESİNİ BİTİRMEYİ DENEYECEĞİM.

Benim için hayli zor olucak. Dün yaptığım dayanıklılık antremanında 27-28.km’lere kadar gidebildiğimi görüyorum ama ondan sonrası bayağı yorucu geçecek ama bitireceğim… Bir amaç uğruna yaptığım bu koşularda topladığım bağışlar ile engelleri aşan arkadaşlarımı düşünerek bitirmeye çalışacağım.

e3747313eedcbcd0fe5d19e5a4bd7c7bfa030e4d

Size yazmamın nedeni bana “sponsor” olarak, benim adıma Türkiye Omurilik Felçliler Derneğine bağışta bulunabilirsiniz.

5-10-20-50-100-500… Miktarı farketmeyecektir. Sadece gönlünüzden kopan bir bağış. Ne kadar çok arkadaşıma ulaşırsam okadar iyi.

 

Unutmadan ve araya başka işler girmeden, 5 dakikanızı ayırarak bankanızdan aşağıdaki hesaba bir havale yapın.

Bunun iyi bir fikir olduğuna inanıyorsanız, Bana para göndermeyin (!),lütfen bağışlarınızı doğrudan TOFD’in banka hesabına yatırınız.

Ve banka havalesinde “açıklama kısmını” sakın unutmayın, ki gerekli takipleri yapabileyim.  Şirket veya kurumunuz adına bağış yaparsanız, bir bölümünü vergiden düşürebiliyorsunuz.

Banka:Ziraat Bankası

Ataköy Atrium Şubesi, Şb. Kodu 01672 Hesap No. 113660555006

Alıcı Adı:TürkiyeOmurilik Felçlileri Derneği – TOFD

AÇIKLAMA:  ”AAO, EMRE TOK, Kendi Adınız”

Sevgiler;

İyi Çalışmalar;

Emre TOK

oger-maraton-7

 

 

Dear friends,

I’m intending to compete in the 42.2KM Marathon run to be held this Sunday, October 18,  in Istanbul.

I will be running with the ADIM ADIM OLUŞUM Group, which organizes a charity run for the benefit of the Turkish Society for Spinal Cord Injured Persons. In short, I (we) run, you make a donation, handicapped people get an electrical wheelchair that they cannot afford to buy for themselves. I ran in Euroasia and Runtalya Marathons and collected more than 6.500 TL for this charity run in 2008 and 2009 respectively.

If you think that this is a great idea and you’d like to support me in this worthwile effort, all you need to do is to make a  transfer of any amount you see fit (all beans count!) to the Society’s bank account.

Please don’t forget to provide the appropriate information in the “açıklama” “explanation” line which is stated in your bank electonic fund transfer (EFT) so that I can do the necessary follow-up:

Explanation/AÇIKLAMA: ”AAO, EMRE TOK, Your Name”

Bank: Ziraat Bankası

Recipient: Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği – TOFD

Branch: Ataköy Atrium Şubesi, Branch Code 01672 Account No. 113660555006

I will keep you informed about how much money was collected and what was achieved with your donation.

Sincerely;

 

Emre TOK

———————————

TOFD HAKKINDA

 

 

TURKIYE OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ

 

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği 1998 yılından bu yana; öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik özürlülerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapmaktadır.

TOFD NİN ADIM ADIM TARAFINDAN DESTEKLENECEK KAMPANYASI ; AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE KAMPANYASI

Ağır özür grubu içinde yer alan bir insanın ; başkalarına bağımlı olmadan hayatını nispeten kendisi yürütebilmesi ve bağımsız hareket edebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği el ve kollarını kullanamyan ve/veya kullanmakta zorlanan (omurilik felçlisi, kas hastası vb.) akülü tekerlekli sandalye desteği sağlamaktadır.

Akülü Tekerlekli Sandalyenin Kampanya Fiyatı: 2,000 YTL’dir

TOFD, başarılı ve yaygın çalışmaları nedeniyle 03.05.2004 tarih ve 2004/7252 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsündedir.

Bu sebeple derneğimize yapılan bağışlar karşılığında tarafımızca kesilen makbuz vergiden düşülebilmektedir.

Adres: Ataköy 7-8. Kısım, Mimar Sinan Villaları Karşısı,Afet Yönetim Merkezi Arkası 34750 Ataköy – İstanbul

Tel: 0212 661 1 661  Faks: 0212 661 88 32  Web: www.tofd.org.tr E-Mail : info@tofd.org.tr

 

 

İletişim :

Bağış Takibi : Elizabet İşleyen 0212 661 16 61 / 16

Basın İletişimi : Gizem Morova 0212 661 16 61 / 127

TOFD ziyaretleri için : Nezaket Dişiaçık 0212 661 16 61 / 23

 

Bağışlarınız için Banka Hesap Numaralarımız:

T.C Ziraat Bankası Atrium Şubesi

Şube Kodu: 1672

TL Hesap No: 11366055-5006

Dolar Hesabı: 11366055 – 5012
Euro Hesabı: 11366055 – 5003


2 Yorum

2 Comments

 1. Şafak Tan Özkan

  Ekim 15, 2009 at 9:23 am

  Yaptığın onurlu iş için seni kutluyorum..

  Yüreğimiz seninle Emre..

  Sevgiler
  Şafak

 2. Pingback: 392 | 392, adım adım, AVRASYA, fiat, Hırvatistan, Kıbrıs, kuzey kıbrıs, Maraton, ritmo, T-Shirt, telefon, TOFD, zz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı