Macera

Anadolu Dağ Maratonu Hikayesi-2

Dağ maratonu hikayemizin ikinci bölümüne geliyorum. Bugün kamp alanında sabah en erken çıkacak takım bizdik. 05:00’da haritamızı aldık. 5:20’de harita çalışmamızı yapıp çıkışımızı yaptık.

Sabah Harita Çalışması

Sabah kamp alanı sisli ama bir o kadar da keyifli… Herkesi izlemek bile koşuştururken ayrı bir keyif… Çadırların içinde lambaların tek tek yanması filan :-)

DASK Kamp Alanı

Ayaklar geceden yapılan , Tiger Balm, Muscoril, Cataflam gibi ilaçlar ile biraz daha iyi. Batonlara dua ediyorum iyi ki almışım. Herkes yokuş aşağı nehir yatağından koşturuyor. 1.nokta 4.5 km uzakta tüm ekipler hızlı yürüyüş modunda bacak ısıtıyoruz. Arada koşanları görüyorum. Sonra duruyorlar. Sonra tekrar yürüyorlar.

Link: ADAM 2009 Anadolu Dağ Aşma Maratonu - Bolu 2

8. Nokta bir Yayla ve bu yayla’da çobanlar ve muhteşem Koyun yavruları , keçi yavruları var…

DASK 2009- Koyunlar

Onların yanından geçip hakeme imzalatıyoruz kartımızı. Ve hızlı bir fotoğrafımı Ulaş Önol çekiyor.

Dask 8. Nokta

Yokuş aşağı 100 metre yürüyoruz. Sonra 100 metre hafif eğimle yürüyüş, 100metre çıkış sonra ciddi bir iniş ile başka bir yayalaya. Burada farklar açılmaya başlıyor.

DASK - 9. Nokta Yayla

Bu noktadan sonra geriye dönüp ana yolu takip etmeyi seçiyoruz. Sis içinde tırmanıp inip kaybolmaktansa garanti bir şekilde yarışı bitirmek hedefimiz. Normal yolu yapanlardan sanırım 5-8km daha fazla yürüyoruz ve tekrar başka bir yaylada olan 10.noktaya başka bir ekip ile beraber varıyoruz.  Bu ekip Beyaz Yazılım’da çalışan arkadaşlar. Onlar da bizim gibi garanti yolu seçenler. 10 ile 11. nokta arasında ise bir yol hatası bize 1 saate daha mal oluyor. Yolu Hikmet Başkır ve ekip arkadaşı da bizim gibi yorumlamış. Haritanın hatası gibi geliyor. Ben girelim demiştim ama Ahmet kabul etmedi :-)

ADAM 2009 Yollardayız

Bu noktadan sonra artık Ahmet’in yan bağları ve hatalı beslenme (beslenmeme) sonucu mide bulanması ve baş ağrısını ilk yardım ve beslenme konusunda ekipte daha deneyimli olan ben biraz da kızarak yemek yemesini sağlıyorum. Enerjiyi geri kazanan ekip arkadaşım ile rotayı bitiriyoruz.

Kapıdan girerken sondan bir önceki ekip olduğumuzdan herkes alkışlıyor. düdkler ötüyor. Nümayiş, heyecan…

ADAM 2009 Emre Finish

Sadece 12 ekibin bitirdiği Orta Parkur erkek kategorisinde sonunculuğu alıyoruz ama bitirmenin ve sınırlı sayıda DASK-ADAM bitiren arasına girmenin keyfini yaşıyoruz.
Seneye hedef uzun parkur…

Finish Ödüller DASK Döner Sırası

Emre Finish DASK 2009

Ahmet DASK 2009

Pazar
7-8: 4.5km
8-9: 1.8km
9-10: 9.7km
10-12: 3.4 + 2km
12-S: 4.1km
total: 8 saat, 25.5km

TOPLAM
Total: 22 saat, 59.2km


1 Yorum

1 Yorum

 1. Hikmet Başkır

  Temmuz 9, 2009 at 8:22 pm

  Klasik raporlara göre çok daha eğlenceli ve sürekleyici bir şekilde kendini okutuyor. Bizlerle paylaştığın ve heyecanımı tekrardan hatırlattığın için teşekkürler.
  Doğayı hissetmeden ve yaşamadan kürsüye çıkmak yerine yarışı tamamlamak, zevk almayı bilmek ve doğasını yaşamak kesinlikle çok daha değerli. Bunu hissettirdiğin içinde sağol. Bence sporcu olarak kaybettiğimiz değerlerden en önemlisi. Yaptığın işten zevk alarak yaşamak – kazanmak.
  Sizlerle tanışamadım. Kısa bir sohbetimiz oldu. İnşallah daha güzel etkinlikliklerde görüşürüz.
  Sağlıkla ve kazasız yarışlar da başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı