Macera

YeniAy Macera Yarışına Başvurduk

Evet macera yarışlarını özlemiştik. Çamur içinde kalmayı, bacakların kramplar ile boğuşmasını, otların içinde debelenmeyi, bisikletten taklalar atarak düşmeyi… saolsun Macera Akademisi imdadımıza yetişti. Hem de gece 24 saatlik bir yarış düzenleyerek. İsmi YeniAy yarışı… Neden Yeniay Yarışı? Çünkü 30 Ağustos gecesi ay Yeni Ay halinde olacaktır! Yarış 30 Ağustos Cumartesi başlıyor ve 31 Ağustos Pazar öğlene kadar devam edecek… http://www.macerayarislari.com/docs/yarislar/2008/may200803.php


Biz de bu yarışa uzun parkur katılarak hem sınırlarımızı denemek, kondüsyonumuzu, takım çalışmamızı sınamak, birbirmizi motive etmek ve bir hafta sonra katılacağım LAND ROVER G4 Challenge Türkiye Yarı finali için hazırlanmak istemekteyiz….

 

Gelişmeleri ve duyuruları daha hızlı ve ayrıntılı takip etmek isteyenler mayaris-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mesaj yazarak MAYARIS haberleşme grubuna üye olabilir.

 

Uzun Parkur

Yeniay Yarışı, birkaç doğa sporu disiplinini beraber kullanmayı gerektiren bir macera yarışıdır. İki kişilik takımlar halinde katılan yarışmacılar belirli bir merkezden yarışmaya başlar, ziyaret edilmesi zorunlu ara kontrol noktalarını o etapta yapılması zorunlu olan spor disiplini ile dolaşarak varışa ulaşırlar. İki zorunlu nokta arasında ellerindeki haritayı kullanarak istedikleri gibi dolaşabilirler.Teknik olarak zor ve uzun parkur.  Öngörülen bitirme süresi: 12-13 saat (ara kamp yok – kesintisiz yarış), 90-120 km toplam mesafe, fiziksel olarak güçlü, yarışma tecrübesi olan takımlar.

 

 

Disiplinler: Dağ bisikleti (yarışmacılar kendi getirir)
Patika Koşu-trekking
Kano-rafting (organizasyon sağlar) -her kategoride yok-
İp inişi-geçişi (organizasyon sağlar)
Harita okuma ve oryantiring (1/25 000)
Dart
Sürpriz aktivite ve disiplinler (ileride duyurulacaktır)ÖNEMLİ: Yarışma 30 Ağustos öğleden sonra/akşamüstü başlayıp gece boyunca devam edecektir. Uzun ve Orta parkurdaki yarışmacıların güçlü ve dayanıklı kafa fenerleri bulundurması gerekir.

 

 

 

 

Katılımcı Ne Getirecek?

Dağ bisikleti (kiralanabilir) , bisiklet kaskı (kiralanabilir), sırt çantası, en az 1 lt sıvı, yiyecek, düdük, pusula, cep çakısı, cep telefonu, orta katman kıyafet, dış katman kıyafet, dağcılık seti (zorunlu değil-aşağıda açıklandı), varışta kullanılmak üzere yedek kıyafet, iki kişilik bisiklet tamir kiti (iç lastik, yama/şişirme seti, pompa, vb), ilk yardım seti, acil durum battaniyesi veya bivak veya battal boy çöp torbası, kalem-not defteri, Uzun ve Orta parkur: Çadır-uyku tulumu-KAFA FENERİ 

Organizasyon Ne Verecek?

Yarışma seti (harita-yol notu-kontrol kartı), yarışmacı yeleği, sporcu içeceği, su etaplarında kano ve can yeleği, ödül töreni kutlaması ve dereceye girenlere madalya.
Organizasyon Ne Verecek?

Yarışma seti (harita-yol notu-kontrol kartı), yarışmacı yeleği, sporcu içeceği, su etaplarında kano ve can yeleği, ödül töreni kutlaması ve dereceye girenlere madalya.

 


6 Yorum

6 Comments

 1. Hülya

  Eylül 4, 2008 at 3:42 pm

  Slm, başvurduğunu okudum tamam ama şimdide katıldın mı, nasıl geçti diye merak ediyorum, hadi anlat :)

 2. Hülya

  Eylül 4, 2008 at 11:18 pm

  pek çok yazını okudum, ilgiyle takip ediyorum özellikle bisiklet gezilerini. Sapancada bisiklet soruma verdiğin cevapla yönlendirmiştin sitene. Ve doğançay geziniz yapmak istediklerim arasına girdi. o günden bu yana takip ediyorum. hiç bi yazıda yorum olmamasıda dikkatimi çekmişti, bu yeni ay yarışını merak etmiştim o hafta istanbulda olsaydım katılmayı isterdim. o yüzden sordum ve cevap göremedim yine. neden acaba?
  saygılar

 3. Y.Emre GÜZER

  Temmuz 31, 2009 at 12:24 pm

  İlk macera koşusunu geçen hafta tamamladık, epey keyifliydi. Bizim hanımla biraz kondusyon yapıp orta yarışlara katılmayı planlıyoruz. Team Zıkkım ve İnegöllüler’e bileniyoruz:)

  Görüşmek üzere,

 4. Özgür Özdemir

  Temmuz 31, 2009 at 1:17 pm

  Y. Emre GÜZER!… Alırım bisikletini!!! :)

  İmza: Bir İnegöllü

 5. Y.Emre GÜZER

  Temmuz 31, 2009 at 1:19 pm

  Alırım dedin de değişelim mi bisikletleri? Corvette’le ormanda çok yol yapabileceğimi düşünmüyorum :)

 6. Duygu Güzer

  Temmuz 31, 2009 at 1:44 pm

  Önce bir macera yada kısada 1.olalım sonra orta parkuru düşünelim Emre Bey…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı