Bisiklet

Tweed Run London 2012

I was very lucky to share the Tweed Run experience in 2012 April by winning the lottery to enter and be among the 400 special people. Basically, Tweed Run is a group bicycle ride through the centre of London, in which the cyclists are expected to dress in traditional British cycling attire, particularly tweed suits.

tweedrun-london-2012 (43)

Any bicycle is acceptable on the Tweed Run, but classic vintage bicycles are encouraged. I don`t have a vintage bicycle yet :-(  However I have a very special one; my Dahon Hon Solo. This year I could not make the lottery but I would like to share with you my 2012 story with 45 pictures and 12 HD Videos that I have captured with my GoPro…

tweedrun-london-2012 (3)

You can see the organizers Jacquie and Jack whom have worked very hard and created this event with great sponsors like Brooks Saddles, Tyrells and others. tweedrun-london-2012 (41)

We have met near Victoria Albert Museum a bit behind in a park. I was early and my idea was to take a lot of pictures and videos as a blogger. It was great to see vintage bikes, nice dressed ladies and gents coming to the park to get their registration cards.

tweedrun-london-2012 (40)

Weather was cold but Tweed dresses and suits were enough to make it warm.

tweedrun-london-2012 (39)

tweedrun-london-2012 (38)

Some people brought their kids and families with tandem and special bikes that you will mention in the below pictures and more than 10 videos.

tweedrun-london-2012 (37)

Our route was Hyde park, Piccadilly, Buckingham, Westminster Bridge, Imperial War Museum, passing near Bermondsey and finish around east of London in a Pub. The route is passed between 10:00 and 16:00

tweedrun-london-2012 (36)

Old Style Movie recording is provided by a company who are using old video equipment which was great.

tweedrun-london-2012 (29)

tweedrun-london-2012 (30)

tweedrun-london-2012 (31)

Traffic was managed by Marshalls so that we were in safe and due to the nature of the ride and the outfits every body was bit surprised and gave chance us to move freely.

tweedrun-london-2012 (32)

tweedrun-london-2012 (33)

Penny farthing, a type of bicycle with a large front wheel and a much smaller rear wheel that was popular after the boneshaker, until the development of the safety bicycle, in the 1880s. I had chance to see and ride along with these historical machines.

tweedrun-london-2012 (35)

tweedrun-london-2012 (28)

tweedrun-london-2012 (27)

Bicycle Ambulances are pretty common in the UK for quick response and they were part of the tour for safety. Very clever thinking …

tweedrun-london-2012 (26)

tweedrun-london-2012 (25)

tweedrun-london-2012 (24)

tweedrun-london-2012 (23)

tweedrun-london-2012 (22)

Smoking pipes and taking old photos are trend…

tweedrun-london-2012 (15)

tweedrun-london-2012 (16)

tweedrun-london-2012 (17)

There were many tandems as well.

tweedrun-london-2012 (18)

tweedrun-london-2012 (19)

tweedrun-london-2012 (20)

tweedrun-london-2012 (21)

tweedrun-london-2012 (14)

tweedrun-london-2012 (13)

tweedrun-london-2012 (12)

tweedrun-london-2012 (11)

tweedrun-london-2012 (10)

tweedrun-london-2012 (9)

tweedrun-london-2012 (8)

tweedrun-london-2012 (7)

tweedrun-london-2012 (6)

tweedrun-london-2012 (5)

tweedrun-london-2012 (4)

 

tweedrun-london-2012 (2)

More Images from Bing

http://www.bing.com/images/search?q=tweed+run&qpvt=tweed+run&FORM=IGRE 

tweedrun-london-2012 (1)

Other Important Links

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı