İngiltere

23 Nisan’da Londra Tatili

23 Nisan tatiliniz için plan yapmaya henüz başlamadıysanız benim de önerilerime bir göz atın. Tiyatrolar, sergiler, yeni restoranlar, parklar ve çocuklu aileler için harika alternatifleri sizin için derledik.

23-nisan-londra (1)

Yazı: Sedef TokFotoğraflar: Emre Tok

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı olduğundan listeme onlarla başlamak istiyorum. Çocuk ile seyahati pek tercih etmeyen, hatta mümkün olduğunca kaçınan bir toplum olduğumuzdan, sizlere çocuklarınızı oyalayan ,oyalarken de eğiten ve eğlendiren aktiviteler yazacağım. Türk Hava Yolları ve diğer havayollarının bu döneme uygun promosyonları her daim bulunmakta. Uçak Biletlerinizi hemen şimdiden alın ve tatilinizi planlayın.

Müzeler ile başlayalım :

23-nisan-londra (8)

V/A Museum of Childhood

Dünyanın en iyi koleksiyonlarından bir tanesine sahip olan müze, aynı zamanda haftasonları çocuklar için aktiviteler düzenliyor. Her yaştan oyuncak severin ziyaret etmesi gereken bir yer, çocuklar, yetişkinler ve koleksiyonerler için bilgi erişimi son derece kolay ve eğlendirici.

Natural History Museum

Sadece çocuklar değil, herkesin ziyaret etmesi gereken bir müze. Doğayı ve dünyamızı en mükemmel şekilde anlatan başka bir yer olmasa gerek.

23-nisan-londra (11)

Science Museum

Benim hiç ilgimi çekmesede geleceğin küçük bilim insanlarının ve mühendislerinin rüyalarını süsleyecektir.

National Gallery

Londra’nın hiç süphrsiz en muhteşem galerilerinden bir tanesi, çocukların zihni görsel olarak resimlerle açılsın diyorsanız mutlaka gezin. Gentile Bellini nin yaptığı Fatih portresini de görebilirsiniz.

23-nisan-londra (9)

Diğer önerilerim ise Battersea Park Children’s Zoo ve Sealife London Aquarium

Londra tiyatrolar ve müzikaller diyarı. Hemen her gece oyunlar dolup taşıyor. Önceden biletinizi almanızı tavsiye ederim. Hem çocuklu hem çocuksuz bir çok oyun ve müzikal sahneleniyor.

23-nisan-londra (7)

Matilda the Musical, The Lion King, NoFit State Circus Bianco bunlardan bazıları.

Londra yeşil parkları ile insane huzur veriyor. Hyde Park, Green Park, Richmond Park, Primrose hill park, Hampstead Heath, Regents park sadece bazları. Güneşli bir günde parkta yapacağınız kısa bir yürüyüş huzur verecektir. Hyde, Richmond, Battersea parklarında at binmek ve ders almak mümkün.

23-nisan-londra (2)

Çocuksuz veya büyük çocuklu tail için ise, ilk önce Peter and Alice isimli oyuna bilet bulmaya bakın. Neden mi? Çünkü sahnede Judi Dench var. Noel Coward tiyatrosunda sahnalenen oyuna biletler hızla tükeniyor, benden uyarması. Diğer favori tiyatrolarım ise Almedia, Donmarware house, Old Vic, Young Vic, New Diorma ve Royal Court Tiyatroları.

Sadlers Well, Royal Albert Hall, Barbican Centre da ise harika konserler, oyunlar, bale, dans ve sergileri yakalayabilirsiniz.

 • Royal Academy of Art, Manet sergisi
 • Courthauld Gallery Becoming Picasso
 • British Museum  Life and Death in Pompeii and Herculaneum
 • National Portrait Gallery Man Ray Portraits gezebileceğiniz sergilerden bazıları.

23-nisan-londra (3)

Yeme içmenin çok çeşitli olduğu ve her etnik mutfağın bulunduğu şehirde, neredeyse her hafta bir yer açılıyor. Son zamanlarda Latin Amerika mutfağı öne çıkmakta. Benim ise her daim tercihim Japon ve Akdeniz mutfağından yana, gastro pubları da unutmamak gerek.

Restoranlar

 1. 10 Greek street (Rezervasyon yok 1 saat önce gidin, kapıya adınızı yazdırın)
 2. Barrafina (İspanyol tapas) (Rezervasyon yok 1 saat önce gidin içeride kapıda sıra bekleyin)
 3. Zucca  (2 hafta önce reservasyon lazım)
 4. Fifteen (Jamie Oliver restoranı)
 5. Boca di lupo (İtalyan ucuz keyifli ve barına rezervasyon öneririm)
 6. Spuntino (İspanyol tapas) (rezervasyon yok 1 saat önce gidip sıraya girin)
 7. Polpetto Rezervasyon yok)
 8. Mishkin (Rezervasyon var, Jewish type delicatessen ve salted beef)

23-nisan-londra (10)

Kahve ve Dondurma

 1. Kipferl En iyi Avusturya kahvesi ve tatlılari, Londra Angel Tube station yanı)
 2. Gelupo. Londra’nın en iyi dondurmasi.
 3. Flatwhite Londra’nın en iyi 2-3 kahvecisinden biri
 4. Pirinci Bakery Sohoda kahvaltı ve öglen için güzel bir İtalyan Bakery, Fiyatlar çok ucuz
 5. Borough Market önünde Monmouth Kahve.

Gezilecek yerler

 1. Notting hill BölgesiBeach Babylon blanket isimli bistro ya da Electric Diner-Brasserie de kahvaltı Otto lenghi`den take away alıp tatli yemek, Montgomery barda kokteyl içmek aksam
 2. Liverpool istasyonu ve Shoreditch – Bricklane çevresi.
 3. Islington ve Angel bölgeleri
 4. Sloane ve Kings road. Harrods, Knighsbridge vs giderseniz soluklanmak için yakın bölge.
 5. Dogu Londra’da Bethnal Green caddesi ve arka paralelindeki cadde. ALBION café

23-nisan-londra (4)

PUB

Publar için ideal saat 18:30-20:45

 1. Chelsea`de ANGLE SEA ARMS
 2. Sloane square metrosunun cikisinda sağda COLBERT ve BOTANIST
 3. Anchor and Hope (en iyi gastro Pub)
 4. Pimlico road`de ORANGE
 5. Holborn da Great Queen Street  Rezervasyon var. Gastro pub.

23-nisan-londra (5)

Malum Londra’yı daha önce ziyaret etmiş olanlar genelde merkez ya da doğu Londra tarafını tercih ediyorlar. Ben ise kuzeyde Primrosehill, Hampstead tarflarında da gezmenizi öneriyorum. Yemyeşil alanlar, park ve muhteşem gastro pubların bulunduğu kuzey bölgesinde bir çok ünlü oturuyor. Bir başka bölge ise Islıngton tarafı. Gündüz High Street de gezip, kendinizi güzel bir pub da yemek yerken bulabilirsiniz.

23-nisan-londra (6)

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı