Yemek

Boqueria Tapas New York

Boqueria restoranları Barcelona’nın tapas barlarından ilham almış. Xampanyet, Vinya del Senor ya da Ciudad Condal gibi tapas barlarında bira, şarap ve keyifli tapas yemeklerini bulabileceğinizi bilen bir ekip tarafından New York’ta buna benzer bir restoran oluşturmak üzere kurulmuş

Boqueria-Tapas- New-York (1)

Boqueria’nın buradaki söylemi, ‘Gelin ve Barcelona’daki gibi tapas keyfi yapın’ ! ABD’de üç tane restoranları bulunmakta. Bunlar 2006’da açılan, Soho’daki ve bizim gittiğimiz 2008’de açılan ve Washington DC’deki. Haftanın yedi günü açıklar.

Boqueria-Tapas- New-York (2)

Sahibi Yann de Rochefort, Suba isimli restoranın da sahibi. 10 masalı küçük restoranı  bar ile birleştirmiş ve çok küçük ve keyifli bir restoran haline getirmiş. Bar’ın olması tabi burayı gece gündüz uğranabilir bir hale getirmiş. Öğlen vakti gelip bir şeyler atıştırmak için ideal. Boqueria Barcelona’nın en eski  yemek pazarlarından birinin de ismi. Restoran1ın şefi ise Seamus Mullen (Crudo, Brasserie 8) ve Barcelona arasında sürekli olarak mekik dokuyor diyebiliriz.

Boqueria-Tapas- New-York (3)

Bacalao (kuru tuzlu balık), badem ve rokforlu peynirli tapaslar denemeye değer.  Şef Mullen yumurtayı kullanmakta oldukça hünerli. Genelde yumurtalı bir çok tapas hazırlıyor. Tortilla ise patates, soğan ve yumurta ile yapılıyor.  Gene tapas mezelerinde sıkça kullanılan bıldırcın yumurtası, tütsülenmiş Chorizo ve asparagus mezelerin vaz geçilmezleri.

Boqueria-Tapas- New-York (4)

Pimiento biberleri bol deniz tuzu ile her tapas barında vaz geçilmezimiz.

Boqueria-Tapas- New-York (5)

Karışık peynir tabağı, manchego peynirleri, reçeller ve harika ekmeklerden oluşan başlangıçlar.

Boqueria-Tapas- New-York (6)

Mönü dört değişik şekilde organize edilmiş. Küçük tabaklardan, ortak paylaşılan tapas porsiyonlarına kadar değişik seçenekler var. Siyah paella, deniz ürünleri sevenler için harika bir seçenek. Krema soslu pilav topları ise çok leziz ve deneyeme değer (üstte)

Boqueria-Tapas- New-York (7)

Restauran’ın 80 değişik şarap seçeneği var. Sangria ve bira çeşitleri de ciddi miktarda. Berlin’den gelen meyve biralarını da denemenizi öneririm.

Boqueria-Tapas- New-York (8)

Biz tatlı olarak bademli kek ve dondurma alıyoruz.

Boqueria-Tapas- New-York (9)

New York’ta denenecek çok fazla yemek var. Eğer Londra ya da İspanya’nın has bölgelerinde tapas yedi iseniz buradaki seçenekler sizin sadece heyecanınızı bastırır. Ama İspanya’dakilerin ya da Londrada’ki Barrafina , Donostia ya da Fino‘nun tadını vermez. Aa NY’da olup tapas krizi tutanlara öneririm.

Address: Boqueria 53 W 19th St Chelsea New York between Fifth and Sixth Aves

Phone: 212-255-4160

Website: http://www.boquerianyc.com/index.html

Opening hours: Mon–Thu, Sun noon–midnight; Fri, Sat noon–2am

Transport: Subway: F, N, R to 23rd St

NY1 ny2

 

http://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/new-york/

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı