Yemek

Pastanın Picasso’su-Pierre Herme

Pierre Herme… Tatlıların efendisi. Kralı. Şovalyesi… Ne derseniz deyin. Macaronlar, eklerler, Mousse’lar..Kurabiyeler, Çikolatalı tart ve crossaint’lar… Bu tatlıları denemeden Fransa’dan gelmeyin. İnsanın aklını baştan alan tatlar.

pierre hermes
pierre herme-kapı
pierre herme vitrin

Küçücük bir dükkan işte tam bu adreste

http://www.pierreherme.com/content/FR/FR/boutiques/bonaparte.cgi?cwsid=9459phAC194316ph5104014

Kapıda sürekli bir sıra. İlk gün bekledik ulaşamadık.İkinci gün biraz daha erken gittik.

pierre herme

Gene 10 dakika bekledik. İçeriye girince solda uzun bir banko var ve siyah önlüklü bey ve hanımlar sizlere yardımcı oluyorlar.

Fiyatları Türkiye’deki bir pastane ile karşılaştırırsanız çok hata edersiniz. Bir pasta 4-7 Euro arası. Macaronların ise 10 tanesi 10 Euro civarı geliyor.

pierre herme-banko

Poğaça vs tarzı şeyler genelde 2.5-4 Euro arası. Kullandığı çikolatayı da kendisi imal ediyor ve fark orada.

pierre herme macaron

İlk Mağazasını Tokyo’da açmış.daha sonra Paris’te iki tane açmış.

pierrre herme vitrin

Uluslararası yarışmalarda en pahalı ve en ödüllü pastaları yapıyor Pierre Herme. İçeride kendine ait Kitapları’da var.

Bu kitaplar ülkemizde çok çok pahalı olduklarından ihtiyacımız olan bir taneyi alıyoruz. 10 adet Macaron, ben bir adet yoğun çikolatalı , Sedef ise Kramelli pasta alıp çıkıyoruz. Bıraksanız 2’şer tane daha alınır.

pierre hermes
Ama en sonunda olan oluyor ve kapıdan çıkar çıkmaz bir banka tüneyip ikisini de 15 saniyede yutuyoruz.
Böyle bir mutluluk tarifi mümkün değil…

pierre herme vitrin

Vogue dergisi tarafından “Pastacılığın Picasso’su” olarak adlandırılan şef, kendi buluşu olan Ispahan isimli tatlıyla gastronomi kültüründe de yerini almış durumda.

pierre herme vitrin

İki adresi’de aşağıda biz St.Germain’deki ikincisine gittik.

Adres: 185, rue de Vaugirard 75015 Paris
Tel: +33 (1) 47 83 89 96

Adres: 72, rue Bonaparte 75006 Paris
Tel: +33 (1) 43 54 47 77

pierre herme

Faydalı Bağlantılar
http://www.pierreherme.com
http://sefamolsun.wordpress.com/2007/01/04/internetten-alisverisin-en-lezzetlisi/

pierre herme-banko

Giderseniz, kulaklarımız çınlasın afiyetbal şeker olsun…

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

 

 

 

 

 

4 Yorum

4 Comments

 1. tuba

  Haziran 6, 2009 at 10:33 pm

  paris’e her gidisimde bende de üsteki fotolardan bir sürü oluyor:))
  eiffel’den cok patisseries ilgimi çekiyor.la duree daha ünlü olsa da favorim herme

 2. harun kınacı

  Haziran 17, 2009 at 8:19 pm

  tek kelime ile harika

 3. idem tonoz

  Ekim 24, 2011 at 5:40 pm

  bayramda gideceğim. pastanenin nerde olduğunu yazarmısınız şanzelize veya opera gibi?

 4. emre

  Ekim 25, 2011 at 12:34 am

  St germain dedir. adres: 72 rue Bonaparte, Saint Germain

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı