Bisiklet

Muhteşem Yazı – Bisikletli EMRE

Başar Besimler DAÜ Camiasında yazdığı yazılarla efsane…

Sitemi tanıtıcı bir maili Doğu Akdeniz Üniversitesi Mezunlar E Posta grubuna gönderdiğimde 5 dakikada bana yaratıcılığından kopup gelen bir hikaye yazmış..

Sizlerle paylaşmazsam olmazdı valla… Çok güldüm, saol Başar…

Başar’ın kendi sitesi için ise tıklayınız: http://besimler.sitemynet.com/basar/

BİSİKLETLİ EMRE VAKASI…

Akşam 17:30 Ders bitti İtimat otobüslerine bindik kızlarla. Kırmızı ışıkta durduk penceren baktım dışarıda biri bisiklet üstünde açtım pencereyi abi dedim sen kimsin dedim. Emre ben dedi. Ya abi Deli Ali mi öptü seni bu yağmurda böyle ulaşım aracımı olur be ne lanm dedim Bissan dedi. Ya bırak gözünü seveyim bak hasta olacan, bağlıyalım bisikleti otobüsün tepesine gel gir içeri sıcak burası dedim, kızlarla dalga geçerekten gülüştük kikirdedik. Ben baktım bu bisikletli çocuğa alaylı yaklaşımımım kızlar arasında popülerliğimi bi nebze daha arttırdı daha bi gaza geldim, abi dedim kaç yapıyo bu dedim 10-20 yapıyorum dedi. Deniz milimi dedim tekrar kızlar gülüştü. Yalanını yiyiyim bende Pinokyo var evde bayır aşağı bile 10 yapmıyo dedim kızlar iyice bir koptu. Ben baktım kızlar tamamen kopmuş hemen en yakınımdakinin beline sarıldım napıyorsun sen dedi. Cam açık üşüyorum dedim. Tamam dedi.

Emre hadi arkadaşım üşüdük biz, ısındıysan kapıyorum pencereyi dedim olur dedi. Akın markette buluşuruz eh artık sen bu 10-20 mille gece yarısı ulaşırsın dedim kapattım pencereyi döndüm başka bir kıza , ya dedim hiç akıl fikir yok bu adamda , fosil yakıt diye bir şey icat edildi , içten patlamalı motorlar keşfedildi sen hala pedal çevir dedim herkes başıyla onayladı. Baktım ben ne dersem tüm otobüsten onay alıyorum koltukta ayağa kalktım, Efendiler dedim. Böyle ev-okul arası bisiklete binip entelektüel bir hava yaratmaya çalışan arkadaşlara müsemma etmeyiniz, toplum dışına itiniz, ben üstüme para almamışım fazla fişi olan varmı diye haykırdım. Kimsede fiş olmadığı anlaşılınca, ve otobüs şöförü kimsinin ulaşım masraflarımı karşılayamayacağımı anlayınca sağolsun beni Gülserende indirdi.

Çiseleyen havada biraz yürüdüm baktım Emre geldi. Abi ne oldu yaya kalmışsın dedi utandım. Ya sorma parasız yol almışım, yine iyi almışım Gülserene kadar dedim. Gel atla seleye bırakayım ben seni Akına dedi, geçtim atladım seleye.

Benim kıçım ağır basar hızımız nerden baksan 5mile düşer sabaha zor varırız Akına dedim, yok yarım saatte gideriz dedi. Sarıldım buna arkadan, ne yapıyorsun dedi. Üşüyorum bir, bi de düşersek yalnız düşmem senide alırım asfalta dikkatli sür, akıllı ol dedim. Tamam dedi.

Hafta sonu Girneye kaçıyoruz kızlarla gel sende dedim, yok ben bisikletle takılıyorum başka planlarım var dedi. Ne yapıyorsun sen dedim , geziyorum dedi. Ulan aklın fikrin gezmekte ben kız diyorum,alkol diyorum, eğlence diyorum sen geziyorum diyorsun dedim. Bas biraz Mükremin abiyi kaçırıcaz dedim 25dk da ordayız dedi. 

 


1 Yorum

1 Yorum

  1. Misafir

    Eylül 11, 2008 at 3:23 pm

    hepsi ve diğerleri gibi e güzel!!! galiba herhalde…. Burhan

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı