Fransa

Laduree – Macaron Cenneti

Macaron...Fransızların badem’den yapılma, ağızda dağılan muhteşem lezzeti… Londrada, Fransanın ve dünyanın metropollerinde bulmak mümkün.. ama Laduree… İşte o bambaşka bir olay… Sabah kahvaltısında tıklım tıkış, öğlen kuyruk kapılarda. Alışveriş merkezi içinden Ana caddelere pastanelerdeki kiosklarından her noktada Laduree‘ye rastlamak mümkün… Daha önceden bu lezzeti tatmmaış iş arkadaşlarımızı aldık ve alışverişten bitap düşmüş hallerini Laduree‘de gidermeye çalıştık… Kahvesi, Elixir limonatası, Eklerlerinin o güzel tatlarının dışında dekorasyonu ile de sizi alıp 1800’lü yıllara götürüyor Laduree….  Paris‘e gidip yeşil dış görünümünü ve vitrinini önce biraz inceleyein , sonra içeri girin ve uzun bir süre çıkmayın derim.

Macaroon… Amazing French taste made of almonds… It’s possible to find them in France, London and the big metropol cities. But! Laduree… It is whole another story… For the breakfast, it is a full crowded, for lunch time there are millions of people. It is possible to see Laduree in every spot ranging from the main streets to the bakeries… We took our friends to Laduree, who never tasted macaroons before. Laduree is a place where takes you away to 1800’s with its decoration besides its coffee, elixir lemonade and delicious eclairs. Go to Paris and take a look at Laduree’s green scene outside and also the display window and then step in and don’t go out for a long time.

laduree-3   laduree   laduree-2

Laduree Web : 
 http://www.laduree.fr/public_en/produits/macarons_accueil.htm

Internetten Macaron Seçmeleri

Macaroons from the Internet

http://www.timeoutistanbul.com/index.php?sid=632
http://www.sabah.com.tr/pz/haber,F0EF4D7D376B4E21B513D124E0264D13.html
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=macaron
http://www.flickr.com/photos/luolan/2273498627/
http://bizimpastane.blogspot.com/2005/11/makaron-olayi.html

Not 1: Diğer bir yazımda Paris‘in diğer tatlıcı , pastacılarını (bol gezdiğimizden dolayı tanıtacağım) Onlarda : Cafe du Chololat ve tabii ki de Pierre Hermes olacak :-)

PS 1: In my other article, I will tell you about the other Parisian bakeries and patisseries. Those; Café du Chololat and Pierre Hermes! 

Not 2: Ayrıca Gece Champ Elysee’deki Laduree‘nin barına gitmenizi de tavsiye ederim. Sandalyelerin dizaynı ve ambians muhtesem… Biz pazar gece gittiğimizden nispeten boştu. (Pazar gecesi diğer gittiğimiz bar ve lounge’ları ayrıca yazacağım) :-)

PS 2: Also, I recommend you to go to Laduree’s bar in Champ Elysee at night. The design of the chairs and the aura is just perfect… Since we went on Sunday night it was a little bit empty. (I will write about the other bar and lounges that we went on Sunday night later) 

laduree-4

Tags:Macaron, Londra, Laduree, Fransa,  ParisGüney Fransa

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

 


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı