Amerika

Atlanta

Atlanta’ya 6 günlük bir iş ziyareti gerçekleştirdim. Bu iş ziyareti sırasında şehri çok gezme fırsatı bulamadım. Ancak elimden geldiğince gezebileceğim noktalarına gittim. Sabah erkenden kalkıp 2 defa uzun mesafeli koştum. Elimde harita bilmediğim mahallelere daldım , çıktım gayet eğlenceli idi… Öncelikle 3 günlük çeşme gezisi sonrası 6 saat içinde Atlanta’ya gitmek zorunda kaldım. Dolayısı ile aktarma yaptığım Amsterdama ilk uçuşum uçağında müsait olmasından dolayı kesintisiz uyumak ile geçti.

2. uçuşumda ise uçakta kitap okuma, jimlastik yapma ve film izleme gibi aktivitelerden dolayı 9 saati doldurmak ile geçti. Şehrin tam ortasında olan otelime varmam havalimanından 20 dk sürdü. Havalimanındaki ekstra güvenlik ve valizlerinizi önce alıp sonra verip metro ile peşine düşmemi saymazsam tabiiki… :-)

Ertesi sabah ilk ziyaretimiz ekip arkadaşlarım ile Bagel Factory oldu. Simit benzeri ve üstüne sossürülerek yenen bu hamur işini ben içinde yumurta ile tercih ettim bir de üstüne sosisliyi cila çekerek güne başladım…

Bagel Idman Yurdu

Microsoft Türkiye Ekibi; Emre, Egemen,Ceren ve Fırat…

Bagel Sosis

Şehrin içerisi ise gayet düzenli.Atlanta’nın en önmli özelliği ABD’deki en büyük Afro-Amerikan topluluğu barındırması. Bunun sokakta, kafeteryada, restoranda her yerde görüyorsunuz. Sokaklar boş. Nüfus çok yoğun değil. Krizden dolayı çok fazla evsiz ve sokakta dilenen insanlar var. Özellikle trafik ışıklarında. Bu arada belirteyim; Atlanta’nın şehri şeftali meyvesi ile anılmakta.

Atlanta Eczane Heykel

Sürekli oalrak gün içerisinde ise konferans ve toplantılarla geçirdiğimiz gün sonrasını toplu alışveriş için Mall denilen büyük alışveriş ve ucuzluk merkezlerine giderek geçirdik. Çok ciddi miktarda bir alışveriş yapmasamda acil durum için gereken ilk yardım malzemeleri, enerji jelleri ve meşhur www.rei.com dükkanından gereken malzemelerimi toparladım. Atlanta’nın iki büyük önemli firmayı bünyesinde barındırdığını belirteyim. Biri Coca Cola Müzesi ve genel müdürlüğü. Cola müzesini ise gezdim ve beğenmedim. Çok daha etkileyici bir şey bulacağımı zannediyordum.

Cola Müzesi

Diğeri ise CNN haber kanalının merkezi. Cnn Binasının alt katında bir yemek alanında Körfez savaşına katılmış bir haber aracının fotoğrafını çektim. Müzesini gezmeye fırsat olmadı.

CNN

CNN HUMMER

Ayrıca konferans sonunda şirketin bizim için düzenlediği 13.000 Kişilik açık hava partisinde ise Coca Cola müzesi yanındakiAkvaryum müzesi gerçekten çok keyifli idi. Dünyadaki en büyük cam akvaryumlardan biri olan alanda, çekiç kafa köpekbalığı, manta balığı, tropik yengeçler gibi deniz canlılarının yanı sıra fotoğrafını çekemediğim ama çok etkileyici olan TITANIC’den çıarılan eşyaların sunulduğu müzeyi gezme fırsatım oldu.

Akvaryum Atlanta Akvaryum Atlanta Akvaryum Atlanta

Akvaryum Atlanta

Akvaryum Atlanta

Son günümü ise daha çok sokaklarda koşarak, Barnes ve Noble kitap evinden kitap alarak geçirdim. 30 derece olmasına rağmen nem azdı ve gerçekten 6-7 km’lik çok keyifli bir şehir içi koşu yapma fırsatı buldum. bu sırada çektiğim fotoğraflar aşağıdaki gibidir…

Atlanta hakkında daha fazla bilgiyi çok yakın zamanda siteye ekleyeceğim…

Atlantada Kosmak Sincap Atlantada Kosmak

Atlantada Kosmak Atlantada Kosmak Atlantada Kosmak

Atlantada Kosmak

KLM


Faydalı Bağlantılar

http://en.wikipedia.org/wiki/Atlanta

http://www.atlanta-airport.com/

http://sozluk.sourtimes.org/?t=atlanta

Above Atlanta Skydiving Center
American Adventures
Andretti Karting and Games
Atlanta Botanical Garden
Atlanta Cyclorama & Civil War Museum
Atlanta History Center
Atlanta Motor Speedway
Atlantic Station
Braves Museum & Hall of Fame
Chattahoochee Outfitters
City Segway Tours
ESPN Zone
Federal Reserve Bank Monetary Museum
Fernbank Museum of Natural History
Georgia Aquarium
High Museum of Art Atlanta
Imagine It! The Children’s Museum of Atlanta
Inside CNN Tour
Kangaroo Conservation Center
KangaZoom
Mad Mad Whirled
Malibu Grand Prix
Margaret Mitchell House
Martin Luther King Jr. National Historic Site
Maxx Family Fun Entertainment Center
Medieval Times
Michael C. Carlos Museum
Millennium Gate
National Museum of Patriotism
Oakland Cemetery
Piedmont Park
Rhodes Hall
Six Flags Over Georgia
Stone Mountain Park
The Wren’s Nest
Underground Atlanta
White Water Six Flags
World of Coca-Cola
Zoo Atlanta
1 Yorum

1 Yorum

  1. Onur Oznar

    Kasım 2, 2009 at 8:10 pm

    Emre, CNN muzesini gezememekle de cok bir sey kacirmadin…Bende Cola muzenisini gezmedim ama esim ve yigenim gezdiler. Web sayfani ilgiyle takip ediyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı