Türkiye Gezileri

Kadıköy Moda

Çok çok özür dilerim.. Evet işe girene kadar olan süre boyunca gezdim.. Ama bazı nedenlerden dolayı İstanbul‘da .. Geleceğim için işin ne kadar önemli olduğunuda unutmadan hobimi ve gezilerime devam edebilmek için sıkı bir iş arama süreci geçirdim ve bir ISP yani internet servis sağlayıcı şirketinde Ürün Geliştirme Müdürü olarak işe başladım. Doktora tezime başladım; mobil bankacılık üzerine. Biraz daha yoğun bir hayatım hatta sürekli İstanbulAnkara arası uçaklı (ki ben tren istiyorum) :-) yolculuklarım olucak…

I am really really sorry… Yes, I travelled during the time till I start working. But with some reasons in Istanbul. Considering that the job is so important for my future, I had a hard searching process for job and meanwhile I had my hobbies and tours and I get a job at one of the ISP companies as Product Development Manager. I also started my dissertation; about mobile banking. I now have a little busier life between IstanbulAnkara by plane rides (which I want with train)

İşe girmeden önce İstanbul’un tarihi noktalarını bir bir gezdim. Bisikletle.. Yürüyerek.. Neler var neler kaçırıyoruz bir bilseniz…

Before I started working, I travelled historical places of Istanbul one by one. With bicycle, on my foot. You can’t imagine the amount of what we miss.

KadıköyModa gezisinde sabah erken çıktım… Altıyola otobüsle vardım. Akbil İstanbulda en çok sedigim şeylerden biri… Otobüsten doğru altıyol’a yürüdüm. Her yer tabi ki dükkan renkli görüntüler koşuşturan insanlar.. Salı pazarına girmedim çünkü foto çekmek bazen sorun olabiliyor.

I went out for Kadıköy-Moda tour early in the morning. I reached Altıyol by bus. Akbil (the bus card) is one of my favorites in Istanbul. From the bus, I directly walked to Altıyol. Everywhere is full of with colorful shops and people. I didn’t go in to Tuesday bazaar because sometimes it is hard to take a photo in there.

Sonra Altıyol’a doğru çıktım. Meşhur boğa herykeli. Sağda sanatçılar sokağı ve harika el yapımı ürünler ama maalesef kapanma aşamasında. Oysa ki Fransa‘da Prag da bu yerler çok moda ve devlet turistik olduğundan çok ciddi destek veriyor. Umarım kapanmaz. Hemen yanında ermeni klisesi. Namık Kemal kültür merkezi. Geri dönüp Altıyol’a .. Süreyya sineması renove edildi. Harika. Ama eskisi müthişti. Okulu kırıp kaçtığımız günler… Sonra Moda’ya doğru Kliseler, Eski evler ve sokaklar.. Kediler tabiiki…

After that, I went up to Altıyol. Famous bull statue. On the right side the street of artists and amazing handicrafts but they are on the edge of getting closed. However, in France or Prague, these kinds of places are so popular and since they are touristic places, government support them a lot. I hope they won’t have to get closed. Right next to it there is the Armenian Church and Namik Kemal Culture Center. I went back to Altıyol. Sureyya Cinema has been restored and it is great but the old one was amazing. I remember the day when we ditch… There are lots of churches, old houses and streets, and of course, cats through Moda

Sonra Moda‘dan doğru Balık pazarı bir balık ekmek. Mezelere göz atış ve yürüyerek Bağdat caddesine dönüş…

After that, I went to Seafood Bazaar, took a look at the side dishes and went back to Bagdat Street on foot…

Fotolar aşağıda… :-)

Photos are below :-)

Tags: İstanbul Gezisi, Kadıköy Gezisi, Moda Gezisi


3 Yorum

3 Comments

 1. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:19 am

  :grin Sevgili kardeşim Emre, Senin siteni ve haberlerini büyük bir zevkle takip ediyorum vede çok keyif alıyorum.Seni ayrıca kutluyorum yeni işinde de başarılar diliyorum.Darısı Benim kızımın başına iki hafta önce Istanbul\’daydık kızımla birlikte TEB imtihanları için geldik bakalım sonuç nasıl olacak Kendisi ekonometri bölümü mezunu ama bir türlü işini ayarlayamadık.Neyse Senin sayende çok güzel yereler ve manzaralar görme imkanımız oluyor.Bende bir bisiklet tutkunu olarak elimden geldiğince Izmir\’de yapılan turlara katılmağa çalışıyorum.Mesela yarın kuş cenneti tarafına bir turumuz var eğer hava güzel olursa katılmayı düşünüyorum.arkadaşlarım gibi öyle kahve kültürüm yok Ben bir doğa hayranıyım.Şunuda söylmeden edemeyeceğim geçen fotoğraflarda o büyük ada da ki resimlere bayıldım harika yerler hele o küçük ama sevimli apart otel muhteşem.Sana Izmir\’imizde sevgiler gönderiyor yeni işnde başarılar diliyorum.Sevgiyle kal.ILHAN ALAM

 2. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:20 am

  Kadıköy bahariye de hayatımın geçtiğini düşünürsem (hem iş hem ev olarak) buraya yorum yazmadan duramadım :p her noktasını bilmeme rağmen sizin gözünüzlede başka türlü görmüş oldum. Gezilerinizi takip etmekteyim .. Armutlu daki gezinizde çok ilgimi çekmişti çünkü o zamanlar bende haftasonları armutluya gidiyordum, ben ta oralara gidiyorum ve gezmiyorum diye kendime çok kızmıştım :)

 3. inci

  Eylül 14, 2012 at 2:22 pm

  Kadıköy’den taşınmış biri olarak Moda’yı gerçekten özlüyorum. Canım sıkıldığında, bazen de şehirdışından gelen misafirlerim olduğunda mutlaka uğrak noktamdı. Önce sizin de belirttiğiniz gibi Altıyol’a gelirdik. Bahariye boyunca çeşit çeşit dükkanlara uğrar , keyifli alışverişler yapardık. Sonra onları Moda tarafına götürdüğümde bölgeye yabancı olan misafirlerim durumdan memnun ben de sanki her seferinde ilk kez geliyor gibi tekrar keyiflenirdim. Bir kere o meşhur çay bahçelerinde mola vermeden önce, eğer müsaitse, deniz kenarındaki tepelerde bulunan banklara otururduk. Oradaki evlere hep imrenerek bakmışımdır. O manzarada kahvaltı etmek , misafir ağırlamak kimbilir ne keyiflidir :) Özellikle de Moda deniz klübünün oradaki banklar güzel oluyor. İnsan kendi giremese de , orada ki o havuz, yanı başındaki deniz, hafif esen bir rüzgar, alabildiğine manzara… Hatta bir keresinde görüş alanımıza yunusların bile girdiğini hatırlıyorum! Sonraki durağımız mutlaka keyifli sohbet için çay bahçesi oluyordu. Daha sonra da cafelerin yanından geçerek, mevsimine göre bazen de dondurmamızı elimize alarak tekrar Kadıköy’ün kalabalığına dönerdik. Moda bana hep İstanbul’dan başka biryerdeymişim hissini veriyor. Benze bir yer olarak Kalamış Fenerbahçe’yi de önerebilirim. Oradaki yat limanı, sahildeki cıvıl cıvıl cafeler ve özellikle yolun sonundaki alabildiğine yeşil, deniz kıyısındaki büyük Fenerbahçe Park’ı da bence herşeyden , herkesten uzaklaşmak için ideal. Taşındığım için 2 senedir gidemedim ama umarım hala öyledir. Aslında ben Bostancı sahil yolunu da severim. Yürüyüş veya bisiklete binmek için çok ideal .Mis gibi deniz kokusunu ciğerlerimize çekerek, ailemle ya da arkadaşlarımla ne hoş sohbetli yürüyüşler yapmıştık. Hele Bağdat Caddesi…Bence Anadolu yakasının hatta İstanbul’un en güzel yeri Kadıköy’ün bahsettiğim bu kısımlarını içeren semtler. Offf… Ben sanırım İstanbul’u çok fazla özlemişim :(

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı