Müze

Türk İslam Eserleri Müzesi

Bayramda İstanbul‘da olmanın bir ayrıcalığı da müzelerin ücretsiz olması. Kız arkadaşım ile bir güzel 1.5 saat geçirdik ve Türk İslam Eserleri müzesini gezdik… Müze Dünyaca ünlü ve özellikle Engelliler için bulunan özel merdiven asansörleri girişte dikkati çekiyor. Keşke tüm müzelerimizde bulunsa…

One of the good privileges to be in Istanbul when it is religious festival is that the museums are free. We visited Turkish Islamic Art Museum and spent really good 1 and a half hours with my girlfriend. The museum is known worldwide and it has a special lift in the entrance for the disabled people, which should be in every museum.

600.yy’dan bugüne Halılar, Altın ve bronz eşyalar, ve İslam’ın tüm motiflerinin bunlara yansımasını görmek çok etkileyici. Müze dünyaca ödüller almış ve literatürde çok önemli bir konumda. Aşağıdaki bilgileri

The carpets, golden and bronze properties and all the Islamic patterns reflected in them from 600th century were simply wonderful. The museum was awarded world-wide and it is really important litterateur. Here is some information:

www.istanbul.net.tr adresinden sizleri için aldım.

I got from www.istanbul.net.tr for you.

Telefon:0212 518 18 05
Fax: 0212 518 18 07
Web: www.tiem.org
İlçe: Sultanahmet

Province: Sultanahmet
Adres: İbrahim Paşa Sarayı, At Meydanı, Sultanahmet Eminönü İstanbul

Address: İbrahim Paşa Sarayı, At Meydanı, Sultanahmet Eminönü İstanbul

Web: www.tiem.org

Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi hariç 09.00 – 16.30 saatleri arasında.

Visit days and hours: 9.00-16.30 except Mondays.

Giriş Ücreti: 5 TL.

Entrance fee: 5 TL.

http://www.istanbul.net.tr/istanbul_muzeler_detay.asp?id=80

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_ve_%C4%B0slam_Eserleri_M%C3%BCzesi

http://tatil.haberturk.com/tarihi_mekanlar/istanbul_turk_islam_eserleri_muzesi.php

Tags: İstanbul Gezisi, Türk İslam Eserleri Müzesi,Sultanahmet, İstanbul


1 Yorum

1 Yorum

  1. öğrenci

    Kasım 28, 2010 at 4:57 pm

    en güzel tarih bizim tarihimiz:)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı