Bisiklet

Büyükada Bisiklet Gezisi – Büyükada Bicycle Tour

Siz siz olun bayram, tatil ve pazar günleri İstanbul Adalarına ziyaret yaparken iki kere düşünün ! Hele Hele bu ziyareti bisikletle yapacaksanız 3 defa düşünün… :-)

Think twice before visiting the islands of Istanbul on holidays or Sunday! If you will visit here by your bike, think thrice!

19 Mayıs Pazartesi tatilini düşünerek 9 arkadaşBüyükada HeybeliadaBurgazada; “Hop on Hop off; akbil ve pedallarim kurban olsun adalara” isimli gezi projemizi hayata geçirdik…

Considering 19th of May holiday, with 9 friends we made our Büyükada-Heybeliada-Burgazada “Hop on Hop off” named tour happen.

Ekip: Yosun, Erim, Bülent ve eşi Süheda, Uğur, Şükrü, Cenk ve Eşi Ece ile gerçekleştirdik. Sabah 8:15 vapuruna son anda yetişen Cenkler tüm adalarda son anda yetişen çift olarak tarihe geçti.

Crew: Yosun, Erim, Bülent and his wife Süheda, Uğur, Şükrü, Cenk and his wife Ece. Cenk and his wife made the record by being the last comers every time during the trip.

Önce  Büyükada‘ya indik. Güzel kahvaltı, 19 Mayıs bandoları eşliğinde foto çektik, çaylarımızı içtik ve mataralarımızı doldurduk.  Büyükada‘yı turladık. Uğur’un Sedef adasından aktarmasını bekledik. Onuda aldık ve büyük bir ada turu yaptık. Dostumuz Kerim’i ayaküstü ziyaret ettik. Hemen kendimizi vapura attık ve Heybeliye kaçtık…

First we went to  Büyükada. We had a nice breakfast, took some photos with 19 May Bands, drank tea and got some water. Toured  Büyükada and waited for Uğur to come from Sedef island. We took him and made a big tour of the island. We also stopped by to see our friend Kerim and after that got on the ferry and went to Heybeliada.

Heybelideki sahil ve orman parkuru keyfimizi doruklara çıkardı, Kliseleri ziyaret ettik. Sanatoryum bölgesinde gözümüzün önünde sıcaktan ya da aldıları ekstra cesaret vericilerden dolayı deliren ve birbirlerini gözümüzün önünde bıçaklayan gençlerle doruklardaki keyfimizi kaçtı ve kanımız dondu…

The beach and the forest trail made us really happy. We visited churches but we thrilled by the teenagers stabbing each other because of the encouraging stuff they had or the hot weather.

Yorum: Biz 30lı yaşlarında 70’li yıllarda doğan nesil olarak yeni nesili anlamakta ve yapmaya çalıştıklarını idrak etmekte zorluk çekiyoruz. Doğa , hayat vs gibi güzel şeylerin dünyaya geldiğimiz ve bir daha gelemeyeceğimiz şu ortamda değerlendirilmesi gerekirken insanların kız davası, göz atma, omuz çarpma gibi yöntemlerden birbirini öldürmesini kurtlar vadisi tadına dönen ülkemizin bir acı tablosu olarak görüyoruz.

Comment: We are people at 30-year-old ages, trying to understand the new generation, having hard times about what they do. Rather than living the life with the nature and valuing it, bullying, stabbing and killing each other with no reason is just a sad scene.

Heybeliada gezimizi roma dondurması çay ile başlattığımızı ve sonunda tavuk şiş, kalamar, balık ve bira keyfi ile sonuçlandırdığımızı (bazı arkadaşlar için) belirtmek isterim. Tez danışmanım ile görüşmek ve küçük bir Burgazada turu yapmak üzere Yosun ve Erim ile Burgaz adaya zar zor bindiğimiz “Mülteci Vapuru” doluluğundaki şehir hatları vapuru ile 15:30’da geçmeyi başardık. Kalpazankayayı, manastırları, harika Burgazada sahil yolunu turladım ve 2-3 mezeden oluşan küçük soframı kurup hocamla keyifli bir sohbete daldım…

We started our Heybeliada tour with roman ice cream and tea, finishing it with chicked kebab, seafood and beer. To see my thesis advisor and make a little Burgazada tour, we took a ferry where people literally packed together in line like sardines. I toured Kalpazankaya, priories and amazing coast line and had a nice conversation with my advisor on a table with side dishes. 

Dönüş yolunda ise 18:25 Burgazada-Bostancı Vapurunda vapurun yanında serin bir yolculuk, Erim ile bisikletlerin dünyasına daldığımız sohbetler ile günü bitirdim…

On the way back, at 18:25 Burgazada-Bostancı ferry I had a cool trip and ended our day by chatting with Erim about bicycles…

Tags: İstanbul Gezisi, Adalar Gezisi, Heybeliada,Büyükada, Burgazada


2 Yorum

2 Comments

  1. volkan

    Temmuz 25, 2008 at 1:27 am

    evet bu adalar çok güzel gerçekten. yazı için teşekkürler.

  2. Misafir

    Eylül 15, 2008 at 2:57 am

    BENDE 19 MAYIS DA ADALARA YIĞENLERIMI GÖTÜRMEYI ÇOK ISTEMIŞTIM.AMA SONRADAN TÖREN IZLEMELERINI VE GITTIKÇE HIZLA YOK OLAN MILLI DUYGULARIN PEKIŞMESI IÇIN VAZGEÇTIM.SIZINDE BELIRTTIĞINIZ GIBI KALABALIK VE KABA OLACAK AMA IT KOPUKLARIN TATILLERDE O GÜZELIM YERLERI MAHVETMELERI BIZLERI IYICE GÜZEL ŞEHRIMIZIN TADINI ÇIKARMAMIZI ENGELLIYOR.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı