Bisiklet

Kapıdağ Bisiklet Gezisi – 1. Gün

Evet… Likya Yolu tayfası bu seferde hafta içi gecelere kadar çalıştıkları işlerinden, okullarından fırsat bulup 2 günlük bir tatil yapma fırsatı bulduk… 22 yıllık arkadaşım Bülent ve kuzeni Uğur ile cumartesi sabahı Yenikapı Bandırma feribotu ile bandırmaya geçtik… Rotamız Bandırma-Erdek ve saat yönünde Kapıdağ yarım adasının turu idi. Toplam 140 km’ye yakın bir mesafeyi 2 günde kat ettik.

Feribot’a son saniyede yetiştik, çünkü arabası olmayan birinin Yenikapıya bisikletle anadolu yakasından gitmesi imkansız. çünkü cumartesi erken vapur yok. Bindik ve uykusuz geceleri 2 saat uyuyarak aşmaya çalıştık ama olmadı. Dönüşte daha güzel bir yerden almaya karar verdik biletlerimizi. Vapurda çok fazla motorsikletli de havayı fırsat bilip tura çıkmıştı. Hava harikaydı rüzgar genelde yüzümüze doğru esmedi. 1.gün yokuş çok azdı. (siz birde 2. günü bize sorun)

Erdek’te çay bahçelerinde bardak bardak çay içtik, balıkçılarla sohbet ettik. Herkes her zamanki gibi yardımcı oldu her konuda… Bisikletlileri gören mutlu oluyor, yüzüne gülümseme geliyor. Erdek-Narlı ve Ocaklar beldeleri daha çok yazlıklardan oluşmakta. Bende ilk tatilimi 70li yılların sonunda Erdek Akbank Kampında yapmıştım. Tekrar Erdek’e ayak basmak çok etkileyici idi benim için. Yazın gece bu bölgenin tıklım tıkış olduğuna eminim. Biz bir bölgeden sonra saatte 2-3 araba gördük desem abartmam.

Erdek-Narlı-İlhanköy–Turanköy rotası üzerinden ilk gün 62 km geçtik. Yolda deniz feneri ve balıkçı köyleri gördük. Hepsi çok küçük köyler ve zor geçimin olduğu çok belli..Ve Kamp alanımızı saat 17:00’da Kavak ağaçlarının altında, denize yakın sakin bir yerde kurduk… Turanköy çıkışında köy kahvesinde kamp alanını sorduk. Kamp için kenarda bir tahta masa bulduk. Ateşimizi yaktık. Unifood hazır yemekler, keyif için kuruyemiş ve içkilerimiz, sucuk partisi, tulumba tatlısından oluşan menü bizi derin bir uykuya göndereceğinin sinyallerini veriyordu zaten. Gece 21:00’de ise uykuya daldık. Ben tek kişilik çadırımda, Uğur ve Bülent büyük çadırlarında sabah 8’e kadar deliksiz uyuduk.

Bu yazının tüm detayları ve devamını 2-3 bölüm halinde bu hafta içinde yayınlamaya devam edeceğim…Gittiğimiz restoranlar, çay bahçeleri, doğadan güzellikler vs…
Şimdilik fotoğrafların tamamını beğenininize sunuyorum. Kask Kamerası Videolarıda yakında begeninize sunulacak efenim. Afiyet Olsun…


TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN (100’e YAKIN) LÜTFEN TIKLAYINIZ

4 Yorum

4 Comments

 1. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:39 am

  Ne kadar güzel :)

 2. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:39 am

  merhaba, turu görünce anılarım canlandı. Bizde okul zamanı üç arkadaş gezmiştik mart ayıydı sanırım bir bayramdı. 3-4 günlüktü. ilk gün biz yanlış yoldan gidip kapıdağın en tepesindeki köyüne ulaşmıştık. ikinci gün br daha döndük. iki kere turlamıştık böylece… gezi foto ve yazınızı görünce dayanamayıp yazmak istedim, bende. teşekkür ederim. iyiki gitmişsiniz:)

  Nilufer

 3. Ocaklar Ailesi

  Aralık 17, 2010 at 10:15 am

  Gerçekleştirdiğiniz bu tur için sizi tebrik ederiz. Çektiğiniz fotoğraflar için elinize sağlık. Web sitemizde tanıttık:

  Linki aşağıdadır: http://www.ocaklar.co/index.php/kapidag-yarimadasi-turu.html/

  Başarılarınızın devamını dileriz.

 4. Bülent

  Şubat 20, 2012 at 5:28 pm

  Valla doğru söylüyor bende oradaydim çokta güzeldi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı