İstanbul

Avrasya Maratonu Başvuruları Başladı

31.Avrasya maratonuna başvurdum. Şu anda tüyler diken diken. Çünkü başvurumu 42.2 km’lik tam Maraton için gerçekleştirdim. Aslında adım adım ekibimizle beraber başvuracaktım ama dayanamadım. Ama çok ruhani bir durum oluştu. Başvurumu yaptıktan sonra gelen göğüs numaram 392. Bu benim hayatımda sahip olduğum (Kuzey Kıbrısta) ilk arabam olan Fiat Ritmo; yani ZZ 392. Bakınız Foto :-)

31-avrasya_maratonu

ritmoemu

Daha öncesinde 15KM koşusuna katılıp 2.000TL bağış topladığım Avraysa Maratonu hakkındaki tüm eski yazılar ve fotolar için tıklayınız.
https://www.geziyorum.net/index.php?s=avrasya

Diğer Faydalı Bağlantılar

http://www.adimadim.org
http://www.istanbulmarathon.org/

Maraton Parkur Haritası
31-avrasya_parkur

Başvuru Hakkında

Yurt dışından katılacak sporcular kredi kartıyla,  Türkiye´den katılacak sporcular hem kredi kartı hem de havale yaparak internet üzerinden online kayıt sisteminden yararlanma imkanı bulabilecekler.

Maraton Fuarı

2009 Avrasya Maratonu Fuarı, 15 – 17 Ekim tarihlerinde düzenlenecektir. Maraton ve 15 Km katılımcılarının, göğüs numaralarını, zamanlama çiplerini ve yarış tişörtlerini alabilmeleri için fuarı mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Feshane´ye Ulaşım Bilgileri

Taksimden 15-16-17 Ekim günleri, Ayasofya önünden 16 -17 Ekim günleri Saat 09:00´dan itibaren 17:00´ye kadar, saat başı İETT otobüsleri kalkacaktır.

Fuar Alanı

Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi
Eski Feshane Caddesi Defterdar Durağı, Eyüp/Istanbul

www.feshane.com.tr

Açılış ve Kapanış Saatleri

15 Ekim Perşembe : 09:00 – 19:00

16 Ekim Cuma        :  09:00 – 19:00

17 Ekim Cumartesi :   09:00 – 19:00

avrasya2

Genel Bilgi

Tarih ve Saat : Maraton 18 Ekim 2009 Pazar 09:00

Son Başvuru Tarihi : Maratonun son başvuru tarihi 1 Ekim 2009

Kayıt ve zamanlama çipi bedeli :

 • 31 Temmuz 2009 tarihine kadar 15 Lira
 • 1 – 31 Ağustos tarihleri arasında 20 Lira
 • 1 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında ise 30 Lira’dır

Zaman Sınırı : Maraton katılımcıları için zaman sınırı 5:30 saattir. Bu süreden sonra trafik açılır, halen parkurda bulunan koşucular kaldırımlardan koşmaya devam edebilirler.

Zamanlama : Katılımcılara, göğüs numaraları ile birlikte birer zamanlama çipi verilir. Çip, ayakkabı bağına bağlanmalıdır. Çipi olmayan yarışmacının derecesi ölçülemez.

Göğüs Numaraları : Her yarışmacıya bir adet numara verilecektir. Numara, dört adet çengelli iğne ile formanın göğüs bölümüne tutturulmalıdır.

Makarna Partisi : Makarna partisi düzenlenmeyecek olup, maraton fuarı süresince makarna ve geleneksel Türk yemekleri servisi yapılacaktır. Maraton katılımcılarına fuar ücretsizdir.

Çıkış Alanına Ulaşım : Yarışın yapılacağı 18 Ekim 2009 Pazar günü göğüs numarasını gösteren herkes saat 09:00´a kadar Belediye Otobüsleri, Metrobüsler, Deniz Otobüsleri ve Hızlı Tramvaylardan ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir.

Maraton katılacak sporcular, 07:00 ile 07:30 arasında Taksim (AKM Önü) ve Sultanahmet´ten hareket edecek belediye otobüsleriyle çıkış alanına götürüleceklerdir. Kendi imkanları ile gelmek isteyenler, Boğaziçi köprüsünün Beylerbeyi ayağından yukarı çıkarak otobüs durağının önündeki çıkış noktasına ulaşabilirler.

Çıkış ve Varış Alanları : Maraton çıkışı, Boğaziçi Köprüsü´nün gişelerine 300 metre mesafededir. Yarış, Sultanahmet´te At Meydanı´nda, Mısır Dikilitaşı´nın önünde sona erer.

Kişisel Eşyalar : Sporcular, kendilerini çıkış alanına götüren otobüslerde eşyalarını bırakabilirler. Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan Organizasyon Komitesi sorumlu değildir. Organizasyon Komitesi, tüm katılımcıları, kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

Su ve Sünger İstasyonları : 5. kilometreden itibaren parkur boyunca her 2,5 km´de bir su ve sünger istasyonu olacaktır.

İlkyardım : Parkur boyunca 25 ambulans görev yapacak, varış alanında çadır hastane kurulacaktır.

Tişört ve Madalya : Katılımcılar, yarış tişörtlerini göğüs numaralarıyla birlikte teslim alacaklardır. Yarışı bitiren herkese hatıra madalyası verilir.

Organizasyonla İlişkin Sınırlamalar : Avrasya Maratonu bir koşu organizasyonu olup, bisiklet, motosiklet, paten ya da herhangi bir başka tekerlekli araçla katılıma izin verilmez. Avrasya Maratonu´nun organizatörü İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu tür araçlarla yapılan sporlar için farklı yarışmalar ve etkinlikler düzenlemektedir. Katılımcıların, organizasyona uygun spor giysilerle gelmeleri  gerekmektedir.

Sağlıkla İlgili Önerileri : Yarış öncesi muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar, maratona katılmamalıdırlar. Yarışa uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve asitli içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan bir sağlık sorunu için yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz.


2 Yorum

2 Comments

 1. Hilmi YUMRUTEPE

  Temmuz 3, 2009 at 12:42 pm

  Tüm çalışanlara başarılar diler temenimiz 2008 yılındaki gibi yağmur ve selde koşmayız inşaallah.

 2. Hilmi YUMRUTEPE

  Eylül 17, 2009 at 3:44 pm

  TÜM ÇALIŞANLARA VE EMEĞİ GEÇENLERE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM.15 KM DE YAŞ KATOGORİSİ VARMI SELAMLAR.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı