Balkanlar

Hırvatistan Zagreb Gezisi

22 Haziranda indik Zagreb‘e … 2 kafadar bisikletleri paketledik ve 3 ay planladığımız 11 günlük maceralı 400km’lik bisiklet turuna başladığımız ilk durak oldu…

Havanın harika olması indiğimiz gün Avustralya-Hırvatistan Dünya kupası grup maçının olması gerçekten gezinin anlamını ve önemini bizim için arttırdı denilebilir.

Konaklamamız Ravnice Hostel.. christian gerçekten komik bir çocuk ve buraya işleten hanım’ın oğlu. can ile yüzbin telefon görüşmesinin ardından “ooo turkler geldi ” diye karşıladı. Hostelde avustralyalı ve ABD’li çogunluk var. Havalimanından 30Kuna’ya yaklaşık 4 euroya Otobüs terminaline 30 dakikada bir shuttle var.

Sonra oradan Ravnice hostel’e 12-15 euro arasına gidebiliyorsunuz. Bisiklet ve malzemeler olmasaydı tramvay ile bedava yapacaktık ama olmadı. Tramvayda bilet kesen yok. Çünkü gittiğimiz gün national holiday :-)

Uzun lafın kısası eşyaları hostele koyduğumuz gibi fırlıyoruz tramvaya Kameralar elde önce bir güzel caddeleri sokakları çekiyoruz. Karnımızı doyurup soluğu Zagreb meydanında alıyoruz. Eski binalar, klise çanları klasik bir doğu avrupa şehri havasında… Tabii ki durmayan vızır vızır tramvay…

Tüm Zagreb orada.. ama bizim gibi 73 milyon değilde 4.5 milyon olunca nüfus..hele hele Zagreb 770 bin olunca benim beklentilerimi karşılamıyor… ama görsel bir şölen var tabii.. ellerde biralar.. standlar kurulmuş. Hem içiyoruz hemde gözümüz gönlümüz şenleniyor güzel Hırvatistan sokaklarında :-) :-)

Maç istediğimiz tadı vermiyor. İlk golü atsak ve ben onu kameraya almayı son saniyede kaçırsamda.. Tezahüratlar bir anda kendinizi bağdat caddesi ya da taksimde kutlamalarda zannediyoruz. Sonu hüsran…

Ünlü Nicola Tesla caddesinin köşesinde barlara gitmek istiyoruz ama hem yorgunluk hemde morali bozulan hırvat gençlerinin mekanı terk etmesi bizi gece 2 gibi hostelimize dönmeye mecbur ediyor.

Ertesi gün Zadar‘a geçiş hikayesi… o daha sonra :-)

Tags: Hırvatistan Gezisi, Zagreb Gezisi, Hırvatistan Zagreb


1 Yorum

1 Yorum

  1. Misafir

    Eylül 5, 2008 at 5:51 pm

    tüm gezilerinizi hayranlıkla izliyorum. Herşeyin en güzelini yapıyorsunuz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı