Diğer Şehirler

Bozcaada Keyfi

Ne zamandır yazacağım 2 defa gittim bozcaadaya hala yazamamıştım.. 2005 yazın gittiğim Bozcaada ile ilgili bir haftasonu rotası çıkarmıştım. Plana uymuştum ve inanılmaz keyifli idi. Aslında ada ile iligli çok güzel şeyler var yazacak.

I always postponed writing about Bozcaada where I went for 2 times… Once I went there in the summer of 2005 and I made a route for Bozcaada, I adapt to the plan and it was really enjoyable. Actually, there are lots of to say about here.

Belki bir ara detaylı eklerim. Ancak Rota ve Plan detaylar bölümünde…

Maybe I’ll add sometimes later. But the route and the plan is in the section of details.

Tıklayın haftasonu keyifli bir ada gezisi yaşayın… En iyi restoranlar, plajlar, konaklama ve yapılacaklar (benim kanımca) ekte…

If you click, you can reach the best restaurants, beaches, hotels and to-dos that are according to me…

Hedef 21:00da Eceabat vapur iskelesinde olma. Burada sıra çok ise; kilitbahirden geçiş yapabiliriz.

Aim is to be at Eceabat ferry at 21:00. If there is a long line, you can also make a reach from Kilitbahir.

Vapur bekleme 1 saat karsıya gecis 35 dakika. Canakkaleye 22:00’de inmek hedef.

Waiting for the ferry is 1 hour, crossing is 35 minutes. The aim is to be at Canakkale at 22:00.

 • Daha sonra Canakkale-ezine-Geyikli- Oduniskelesi rotası ki buda 1 saat yaklasık 55 kilometre burada 24:00 feribotuna biersen 02:00da yatagınızda bulabilirsiniz kendiniz. Ben hala o saatte SALHANE de bir kadeh sarap icip kendime gelmeyi dusunuyorum. Feribota arabayı sokamazsak plan ertesi gün gidip almak seklinde degisebilir. Buda ertesi gun planını biraz zorlayabilir.
 • Afterwards, Canakkale-Ezine-Geyikli-Oduniskelesi route which is 1 hour, approximately 55 km is on the way. If you catch up 24:00 ferry, you can find yourself in your bed at 02:00. I was planning to drink a glass of wine and wake myself up at Salhane. If you don’t take your car into the ferry, you would go back and take it and it would make the other day’s plan harder.
 • Bozcaadada işbankası ve ziraat bankası dısında banka yok. Restoranlarda kart geçiyor ancak pansiyonda ve plaj yemek yerlerinde geçmiyor. Dolayısı ile nakit de bulundurun
 • There are no banks, except for İs Bankasi and Ziraat Bankasi. At restaurants, credit card is available but at the motels or on the beaches it is not available. So, take some cash with you.

FERİBOT – FERRY

Bozcaada‘dan – From Bozcaada                                Geyikli’den – From Geyikli

07.30                                                                                                             10.00
12.00                                                                                                              14.00
17.00                                                                                                              19.00
20.00                                                                                                              21.00
Cuma / Cumartesi / Pazar – Friday / Saturday / Sunday
23.00                                                                                                              24.00

CUMARTESI – SATURDAY

SABAH 09:00 AKSOY PANSIYON – NAZIRE TEYZENIN INANILMAZ TERASINDA KAHVALTI.

09:00 AKSOY MOTEL– THE DELICIOUS BREAKFAST OF MRS NAZIRE AT TERRACE

 • 10:00 YOLA CIKIS. 10:30DA SEHİR MERKEZİNDEN ERZAK VE BUZLUK DOLDURULDUKTAN SONRA AKVARYUM KOYUNA GİDİŞ
 • 10:00 TAKING OFF. 10:30 GETTING SOME ICE AND STORES FROM THE CENTER OF THE CITY AND GOING TO THE BAY OF AQUARIUM.
 • 1.5 -2 SAAT BURADA TAKILDIKTAN SONRA AYAZMA PLAJINA GEÇİŞ VE OGLE YEMEGİ VE DENİZ KEYFİ
 • 1.5-2 HOURS HANGING AROUND, AFTER THAT GOING TO THE AYAZMA BEACH, LUNCH AND THE JOY OF THE SEA
 • 14:00-15:00 GİBİ HABBELE PLAJINIA GİDİŞ. BURADA DA 3 SAAT GİBİ DENİZ KUM EGLENCE. YEMEK VE ACIKAN İCİN AYAZMAYA MİNİBUS İLE GİDİŞ YAPILABİLİR 5 DK.
 • 14:00-15:00 GOING TO HABBELE BEACH. HAVING FUN WITH THE SEA AND THE SAND FOR 3 HOURS. FOR THOSE WHO GET HUNGRY, YOU CAN GET MINIBUS FOR 5 MIN TO AYAZMA
 • 19:00 GİBİ POLLENTE BURNUNA HAREKET 10 DAKİKADA VARABİLİRİZ. BURADA RUZGAR GULLERINDE GUNESIN BATISI (YANIMIZ 1-2 SISE SARAP ALABİLİRİZ BUZLUGA KOYUP)
 • 19:00 TAKING OFF TO POLLENTE CAPE (10 MIN). HERE IS SUNSET AT THE WHEATHERCOCKS. (YOUCAN GET 1-2 BOTTLES OF WINE BY PUTTING THEM IN THE FREEZER)
 • 21:00 GİBİ GUNESİN BATISINI TAKİP PANSİYONA DONUS
 • 21:00 FOLLOWING THE SUNSET AND GOING BACK TO THE MOTEL
 • 22:00 GİBİ DUS VS VE LODOS RESTORANDA YEMEK KEYFINE BASLAMA (24:00 BİTİŞ RESTORAN İÇİN CUMARTESİ SABAH YADA YOLDA GİDERKEN REZERVASYON YAPTIRACAGIM)
 • 22:00 TAKING A SHOWER AND STARTING THE DINNER AT LODOS RESTAURANT (24:00 CLOSING TIME FOR THE RESTAURANT. SATURDAY MORNING OR ON THE ROAD I WILL BOOK A TABLE)
 • 24:00 SALHANEDE SARAP KEYFINE BASLAMA 03:00 YATIŞ.
 • 24:00 BEGINNING THE JOY OF WINE 03:00 SLEEPING

PAZAR – SUNDAY

 • SABAH 09:00DA KALKIS VE NAZIRE TEYZENIN INANILMAZ TERASINDA KAHVALTI.
 • 09:00 WAKING UP AND THE DELICIOUS BREAKFAST OF MRS NAZIRE AT THE TERRACE
 • 10:00DA LOG-OUT PANSIYONA ODEME YAPILMASI VE ESYALARLA MINIBUSE BINIS
 • 10:00 LOG-OUT, PAYMENT TO THE MOTEL AND GETTING ON THE MINIBUS
 • HABBELE PLAJI ILERISINDEKI BEACH CLUB A GIDIS. BURADA RESTORAN TUVALET DUS WC HERSEY VAR. DENIZ KEYFI KUMDAN KALELER VS. (BURADA ADAYI GENE KISA TURLA SARAP BAGLARINI VS GEZEBILIRIZ)
 • GOING TO THE BEACH CLUB IN HABBELE BEACH. THERE IS EVERYTHING FROM RESTAURANT TO SHOWER. ENJOYING THE SEA AND SAND CASTLES ETC. (WE CAN ALSO TOUR THE ISLAND A BIT)
 • 16:00 GİBİ DUS HAZIRLIK VE DONUS
 • 16:00 SHOWER, GETTING READY AND GOING BACK
 • 16:30 GIBI ARABAMIZI FERIBOT SIRASINA KOYMA (20:00 FERIBOTU) VE ADA CAFE DE AKSAM USTU KEYIFLI YEMEK, SARAP VE EV YAPIMI RECEL VS SATIN ALMA…
 • 16:30 PUTTING OUR CAR INTO THE FERRY LINE (20:00 FERRY) AND HAVING DINNER AT ADA CAFE AND BUYING SOME HOMEMADE JAMS.
 • 20:00 FERIBOTU ILE GEYIKLIYE 22:00DE VARACAGIZ
 • 20:00 WE WILL BE AT GEYIKLI AT 22:00
 • 23:00DE CANAKKALEDEYIZ
 • 23:00 AT CANAKKALE
 • 24:30DA ECEABATTAYIZ
 • 24:30 AT ECEABAT
 • 05:00’DA ISTANBULDAYIZ.
 • 05:00 AT ISTANBUL

 

 

YARARLI LİNKLER – USEFUL LINKS

Bozcaada hakkında detaylı bilgiler  www.bozcaada.info

Some useful information about Bozcaada  www.bozcaada.info

Doğa Macera Kültür Tarih Turları / Bozcaada Turları www.deepnature.com

Nature, Culture, History, Adventure Tours/ Bozcaada Tours  www.deepnature.com

Bozcaada Şarapları  www.talaysarap.com.tr

Bozcaada Wines www.talaysarap.com.tr

Bozcaada / Çanakkale 5 günlük  hava tahmini http://turkish.wunderground.com/global/stations/17112.html

Bozcaada / Canakkale 5-day weather forecast http://turkish.wunderground.com/global/stations/17112.html

ADa Cafe / Bozcaada  http://www.bozcaada.info/adacafe.html

ADa Cafe / Bozcaada http://www.bozcaada.info/adacafe.html

Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) http://www.tdi.gov.tr/

Tag:Bozcaada Gezisi

 


1 Yorum

1 Yorum

 1. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:50 pm

  merhaba,restoranımızla ilgili verdiğiniz çok güzel yorumlar biligler için teşekkür ederim. Resmi Web sayfamız http://www.lodosbozcaada.net düzeltirseniz çok güzel olacak. Görüşmek üzere

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı