Balkanlar

Hırvatistan Zadar Zaton Vodice Gezisi

Zagreb‘deki hostelden gene bisiklet ve paketlerimiz yüzünden maalesef taksi ile çıkıyoruz. yolda pinpon masasında Can’ın fotoğraf makinesi unuttuğunu fark etmesi ile ortalık şenleniyor… Neyseki telefon ile hostel’e erişip geri döndüğümüzü anlatıyoruz….Artık havalimanındayız. Normalde 15 kilo olan bagaj hakkımızı ikimiz toplam 48 kilo aştığımızdan extra bagaj ücreti ödüyoruz. rica minnet 30 kiloya iniyoruz 140 KUNA ( 20 EURO) bayılıp… Check in yapıp uçağı beklemeye başlıyoruz. … 30 dakika delay :-(

42 kişilik pervaneli uçağımız saatte maksimum 450 km/h yaptığından yolculuk 45 dakika sürüyor… :-) Zadar havalimanında bagajlarımızı alıyor ve sadece Can ve Benim olduğum servis otobüsüne binip şehirdeki terminale ilerliyoruz.

20 Kuna’ya (3 Euro) 20 dakika sonra terminaldeyiz… terminalde gölge bir yer bulup başlıyoruz bisikletleri paketlerinden çıkarıp monte etmeye. bu işlem litrelerce su içerek sıcağın alnında tm 3.5 saat sürüyor. 19:30’da inik lastiklerle benzinliğe zor atıyoruz kendimizi.

Benzinlikte araba yıkıyan güzel kızlar dikkatimizi çekiyor ve Hırvatistan da olduğumuzu hatırlamamıza sebep oluyor. Hedef Zaton Zaton, Hırvatistan‘ın en büyük kamp alanlarından biri 5000 konaklama kapasiteli, içinde barlar, disco, havuz, duş restoran.. aklınıza ne gelirse var … ama Problem rotamızın dışında. Benim merakım gidiş geliş 40 KM olarak hesabımıza ilk gün yazılıyor. Gece 21’de Zaton‘a varıyoruz.

Güzel duş. Çadır konaklama.. Sahilde Vodka Keyfi….

Ertesi gün kalkış 8 planlanıyor evet kalkıyoruz ama deniz keyfi… Hareket 10:00 olmasına rağmen 11:30da Zadar şehrine doğru pedal basmaya başlıyoruz. Zadar‘da bisikletçi arıyoruz. Can’ın frenleri problemli.. kendimiz tamir edip devam ediyoruz. dar sokakları ile meşhur kale içine giriyoruz. Kamera kaydı ve Roma zamanından kalan kalıntıları inceliyoruz. süper marketten Can’a çadır + yemek ve su alıp başlıyoruz Pirovac yoluna basmaya.

Yol düz, trafik yoğun ama keyifli.. Yol boyunca ve tatil boyunca Can ile 10-20 dakika farklarla ayrı ayrı bisiklete bindik… Böylelikle hem yanlızlığı hemde iki ekip arkadaşı olmayı başardık. Yanlız kadığımızda MP3 player ile müzik dinledik. yollarda bağırdık. Yolda şaşkın bakışlı insanlara HVALA, DOBRDAN (Teşekkürler, İyi Günler) diyerek selam verdik. Yollarda bazı restoranlardan buz doldurduk su çantalarımıza mataralarımıza… sorunları, yaşadığımız anları düşündük… Gerçekten herkes iyi bir kişisel meditasyon yaptı diyebiliriz…Pirovac şehrine varıken harika koylar ve adriyatik’in büyüsüne kapılmamak elde değil. gerçekten su çok temiz, durup denize girip serinleyip sonra aldığımız içme suları ile duş alıp devam etmek bizi gerçekten serinletti.

Zaton-Zadar 16km
Zadar şehir içi 10km
Zadar-Sukosan 10km
Sukosan-Biograd 16km
Biograd-Pakostane 6km
Pakostane-Pirovac 17km
2.Gün TOPLAM: 75KM

Tags: Hırvatistan Gezisi


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı