Macera

Yüz, Pedalla ve Koş

Evet… Gerek triatlon, gerekse duatlon gerekse bunları sadace tek disiplinle yapmak hoşuma gidiyor. maraton, ultra Maraton ya da dağ maratonu gibi. Türkiye dünyada diğer ülkelere bakar ise aslında çok fazla organizasyona ev sahipliği yapmadığını söyleyebiliriz. Aslında bu bence yanlış bir kanı, ülkemiz bu konuda çok gelişti ve gelişmek içn çırpınıyor. Birazcık daha spora ve gençliğe önem verilese bunlar daha da gelişecek.
swim-bike-run

Hem http://www.yaristakvimi.com hem de benimde sporcusu olduğum Babaeskispor Triatlon takım kaptanı Fırat Dizman saolsun tüm 2010 yarışlarının listesini vermişler. Bende bunları birleştirdim ve siz okuyucularıma sunmak istedim. İşte 2010 yılında Türkiye genelindeki Maratonlar, yarı-maratonlar, yol koşuları, tratlon ve duatlonların takvimi.

Yarışma AdıYarışma TarihiYarışma Yeri
Trabzon Yarı Maratonu21 Şubat 2010 PazarTrabzon
5. OGER Runtalya Maraton7 Mart 2010 PazarAntalya
Rivatlon (Duatlon)28 Mart 2010 Pazarİstanbul
Antalya ITU Triatlon17 Nisan 2010 CumartesiAntalya
5. Osmangazi Yarı-Maraton18 Nisan PazarBursa
2. Gelibolu B. Koşusu 15K23 Nisan 2010 CumaÇanakkale
Kütahya Duatlonu24 Nisan 2010 CumartesiKütahya
Haliç Yarı Maratonu25 Nisan 2010 Pazarİstanbul
Balıkesir Duatlonu09 Mayıs 2010 PazarBalıkesir
VI. Riva 10K Yol koşusu16 Mayıs Pazarİstanbul
Samsun Koşusu19 Mayıs 2010 ÇarşambaSamsun
Erdemli Kız Kalesi Triatlon29 Mayıs 2010 CumartesiErdemli/Mersin
Çeşme Triatlonu12 Haziran 2010 CumartesiÇeşme/İzmir
Kemaliye Duatlonu19 Haziran 2010 CumartesiKemaliye/Erzincan
İzmir Triatlonu03 Temmuz 2010 Cumartesiİzmir
2. Hazar Şenlikleri10 Temmuz 2010 Cumartesi
Rivatlon (Olimpik Tri.)11 Temmuz 2010 Pazarİstanbul
Karasu Triatlonu17 Temmuz 2010 CumartesiKarasu/Sakarya
Eğirdir Triatlonu31 Temmuz 2010 CumartesiEğirdir/Isparta
Erdek Triatlonu21 Ağustos 2010 CumartesiErdek/Balıkesir
Büyük Zafer Koşusu30 Ağustos 2010 PazartesiKütahya
Eskişehir Yol Yarışı2 Eylül 2010 PerşembeEskişehir
Sivas Yol Koşusu4 Eylül 2010 CumartesiSivas
Sakarya Zaferi Koşusu12 Eylül 2010 PazarPolatlı
Kuşadası Triatlonu18 Eylül 2010 CumartesiKuşadası/Aydın
1.Riva Yarı Maratonu19 Eylül 2010 Pazarİstanbul
Didim Triatlonu25 Eylül 2010 CumartesiDidim/Aydın
9.Gazi Koşusu 10K3 Ekim 2010 PazarAtaköy/İstanbul
Rivatlon Sprint Triatlon10 Ekim 2010 Pazarİstanbul
32. Avrasya Maratonu17 Ekim 2010 Pazarİstanbul
Alanya ITU Triatlon23 Ekim 2010 CumartesiAlanya/Antalya
Kaş (Patara) Triatlonu26 Ekim 2010 SalıKaş/Antalya
Atatürk’ü Anma Koşusu10 Kasım 2010 ÇarşambaAnkara
VII. Riva  10K Yol Koşusu21 Kasım 2010 Pazarİstanbul
Mevlana Yol Koşusu7 Aralık 2010 SalıKonya
Ata’dan Ana’ya Yol Koşusu11 Aralık 2010 Cumartesiİzmir
Kubilay Yol Koşusu23 Aralık 2010 Perşembeİzmir
Büyük Atatürk Koşusu27 Aralık 2010 PazartesiAnkara


2 Yorum

2 Comments

  1. abdullah usta

    Şubat 16, 2010 at 11:45 pm

    selam emre bey.trabzonda koşacaz ve 15 gün sonra antalyada y.maraton koşacağım. sizinde antalyada maraton kaydınızı gördüm.şimdiden başarılar dilerim. umarım oralarda görüşürüz.ha ben kocaeliden.denizliye giderken derince istasyonunda biraz tanışabilmiştik. belki hatırlamışsınızdır.görüşme dileğiyle.saygılar

  2. ömer

    Haziran 21, 2010 at 10:34 am

    yorum yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı