İtalya

Roma Restoranlari

Roma gezimiz yazın tamamlandı ama zaman geldi yazalım istedik. Roma gezisinin tarihi ve turistik gezi kısmını anlatmadan önce gittiğimiz restoranları sizlerle paylaşalım isterim.

Our Rome trip was completed in summer and I want to tell you about it some. Before telling historical and touristic part of Rome travel, I want to share the restaurants which we have been there.

OBIKA

Via dei Prefetti 26a, Roma, Tel(Phone): 39.06 6832 630

Roma Obika Restoran

Obika daha önceden bilgisini Murat Yerdekalmazer’den aldığım ve ilk gün öğlen sıcak havada bulduğumuz ve Roma’da yediğimiz ilk restoran. Burası çeşit çeşit et ve domuz salamlarının mozarella çeşitleri ile dans ettiği muhteşem bir restoran. Krem şeklinde, isliya da tuzlu sert mozarella peynirleri ile sebzeli , zeytinli ya da proschutto salamları ile enfes bir tat. Gittiğinizde Obika’lara uğramadan gelmeyin derim. Floransa’da her yerin kapalı olduğu siesta saatinde bile bir tanesini açık bulduk. O kadar kendimi kaybettim ki, restoranda kredi kartımı unuttum :-) Mozarella’ların her gün düzenli olarak Napoliden geldiğini ve bölgelerinin Casertana, Salernitana ve Pontina olduğunu belirtmemde fayda var.

I have learned this restaurant from Murat Yerdekalmazer before. We found it in a hot afternoon. Also, it was the first restaurant which we went in Rome. It was a magnificent restaurant in which various meat and pork salami danced with all kinds of mozzarella. It was a delicious taste with creamy, sooty or salty hard mozzarella and salami with vegetable, oil or prosciutto. When you go to Rome, do not come back without stopping by Obika restaurants. Even in siesta hour when all places were closed in Florence, we found an open one. I lost myself so much that I even left my credit-card in the restaurant. It is necessary to note that mozzarella is regularly brought from Naples and they are in the regions of Caserta, Salerno and Pontine.

Roma Obika Restoran Roma Obika Restoran Roma Obika Restoran

RISTORANTE GUSTO

GUSTO RESTAURANT

Gusto da gene tarif üzerine gidip bir öğleden sonra hızlıca küçük bir atıştırma yapmak için gittik. Pizza ve makarnaları ile ünlü. Normal yemek ve pizza restorantı yanyana olmasına rağmen ayrı ayrı rezervasyon yapılması gerekiyor. Akşamları kalabalık oluyormuş. Yemekler leziz, kaliteli, temiz ve normalden çok az daha pahalı.

With a depiction again, we went to Gusto in an afternoon for snacking quickly. It is famous with its pizza and macaroni. Although two restaurants of meal and pizza are next to each other, you have to book separately, because it is too crowded in the evening. Meals were delicious, of good quality, clean and a little more expensive than normal.

Gusto Roma Restoran İtalya Gusto Roma Restoran (2) Gusto Roma Restoran İtalya

CAFE GRECO (Antico Caffè Greco)

www.anticocaffegreco.it Via dei Condotti, 86 00187 Roma , Italya, 066 9788427

Dünyanın en eski kafelerinden biri. Daha önce Leipzig‘deki gittiğim kafe’de çok eski idi. İspanyol merdivenleri karşısındaki sokaktan via del corso’ya doğru giderken hemen sağdaki binanın altında. Hala garsonları smokin giyiyor. Limonatasını çok beğendim. Kahveleri klasik ve güzel.

It is one of the oldest cafes of the world. The café which I went in Leipzig was also very old. It was under the building which was on the right while going towards Via del Corso from the street which was opposite to Spanish Steps. Its waiters still wore tuxedo when we were there. I liked its lemonade so much and its coffees were classic and delicious.

Roma Cafe Greco

Roma Cafe Greco Roma Cafe Greco Roma Cafe Greco

ALFREDO
http://www.alfredos.com/
Via della Scrofa, 103, 00186 Roma, Italya 06 6880 6163‎

Alfredo

Hep restorantlara gittiğimizde makarna isteyip, menüde Fettucini Alfredo yazdığını görürseniz ; bilin ki bu işte alfredo‘nun restoranından çıkmış olan bir tariftir. Restoran’ın duvarları 1950’lerde beri restoranı ziyaret etmiş Avrupalı ve Amerikalı sanatçıların fotoğrafları ile süslü. Frank Sinatra’dan Elizabeth Taylor’a kadar bir fotoğraf  duvarı altında sırası ile tam bir italyan gibi; levrek carpaccio, fettucini alfredo, İtalyan biftek ve harika bir şarap eşliğinde keyif diliyorum sizlere… Biz öyle yaptık :-) Fiyatlar normalden yüksek. ambians basit , sıcak ve harika…

If you go to a restaurant and see Fettucini Alfredo in the menu, you can be sure that it is a recipe which comes from Alfredo’s kitchen. The walls of the restaurant are decorated with photographs of European and American artists who visited this restaurant since 1950s. Beside a wall covered with photographs from Frank Sinatra to Elizabeth Taylor, I wish you a pleasant evening respectively in company with seabass carpaccio, fettuccine alfredo, Italian steek and a delicious wine, like a true Italian… We did like that. Prices were more expensive than usual. The ambience was simple, friendly and magnificent…

Alfredo Alfredo Alfredo

GIOLITTI DONDURMACI

GIOLITTI ICE CREAM

Gıolettı

İtalya’da her yerde dondurmalar harika. O yüzden sizlere dondurmacı önermiyorum. Ama Panteon’un kapısına sırtınızı verip burnunuzun dikine doğru ara sokaklardan girerseniz sağdan ilk ya da ikinci sokakta Gioletti‘ye gitmenizi 3 -4 top dondurmanın hangisi olacağını seçmenizi öneririm. Kesinlikle kolay karar veremeyeceksiniz.

Ice cream is delicious in every place in Italy. So, I don’t suggest you any ice cream shops. But if you go to alleys by turning your back on Pantheon’s entrance and going straight, I suggest you to go to Gioletti which is in the first or second street and to choose your 3-4 balls of ice cream.

 

Gıolettı Gıolettı Gıolettı

Tropik meyvelerden, muhteşem çikolatalarakadar inanılmaz bir varyasyon karşınızda. Her zaman kutuda alın, yumuşak ve hızla eridiğinden ellerinizi kurtarırsınız; aksi taktirde avucunuzu yalamanız cabası :-)

An unbelievable variation from tropical fruits to magnificent chocolates is there for you. Always buy it in a box because it melts quite quickly and so, you can save your hands from getting wet but if not, there’s no need to mention that you’re really gonna have to lick your palms.

 

Gıolettı

Gıolıttı Gıolıttı Gıolıttı

Tags: Roma, Roma gezisi,  Casertana, Salernitana, Pontina, Leipzig, Obika, Alfredo, Gıelottı

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Roma |

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı