İngiltere

Wimbledon 2011

Londra`ya geldiğimizde bu sene oynanacak olan Wimbledon Tenis turnuvasına bilet bulamamıştık. Turnuva başladıktan sonrada maalesef imkan olmadı. Bir gün koşu arkadaşım Cenk Turan milli tenisçimiz İpek Şenoğlu’nun twitter hesabından londrada yaşan türklere fazla bilet ile maçlarına davet ettiğini öğrenip bize haber vermesi ve İpek hanımın eşim ile bana bilet vermesi ile bu hayalimizi gerçekleştirdik.

Havanın yağmurlu olması ile bazı günler yağmur yağsa da ben 1 gün Sedef ise 2 gün boyunca hem standart kortlardaki hem de biraz da şansımızın da yardımı merkez ve 1 numaralı korttaki maçları takip etme fırsatı bulduk.

Wimbledon metro ile yeşil hat üzerinde (district line) ulaşabileceğiniz muhteşem bir yerleşim birimi. Burada 20’ye yakın kort bulunuyor. Bu kortlarda turnuva boyunca maçlar devam ediyor. Siz biletlerinizi normal kortlar, 1 numaralı kort ve merkez kort olarak 3 bilet tipi ile alabiliyorsunuz. aldıgınız en üst mevkii bilet digerlerini de takip etmenizi sağlıyor. ancak örneğin standart korlara erişiminiz (ground) var ise diğer kortlara girmeniz maalesef mümkün değil.

Kortlardaki disiplin, hakemleri ve kort görevlilerinin kıyafetleri inanılmaz düzenli ve kesinlikle çok titzce eğitilmiş top toplayıcılar, malzeme taşıyıcılardan oluşuyor. Yağmur başladığında onlarca kez antreman yapmış olan bu tenis sever gençler özel bir teknik ve çalışma ile hızlıca kortların zarar görmemesi için kortları kapatıyorlar.

Sponsorların hangi noktalarda ve ne kadar logo ile yer alacağından su mataralarının ya da içeceklerin nerelere koyulacağına kadar herşey en ince ayrıntısına kadar planlanmış, dünyanın en ayrıcalıklı Tenis organizasyonu bu.

Hakemler son derece eğitimli ve disiplinli.  Seyirciler bilinçli, kesin sessizlik ve ne zaman nerede alkışlanacağı belli. Kesinlikle tenisin en elit izleyicisinin gittiği bir organizasyon.

 

Merkez kortun arkasında bulunan dev ekran ise sizlerin giremediğiniz maçları gene wimbledon ritueli olan şampanya, şarap ve çilek eşliğinde çimenlere ya da basamaklara oturarak piknik yapıp izlemenize olanak veriyor.

Bizim en büyük şansımız ise bu ekranı takip ederken son gün Federer’in önde gittiği bir maçın 2. oyunun hemen başında 5 GBP gibi komik bir fiyata charity bağış biletlerinin satışa sunulması sonucu  depar atmam ve kendimizi 2 ve 3. maçlar boyunca Merkez kort atmosferinde bulmamızdı.

İçeri girdiğimize inanamıştık. Kort tamamen dolu idi ve boş olan 200’e yakın bilet ise 5 dakika içinde tükendi. Şanslılardan biri olarak Feder’i bu kortta biraz geride olsak bile izlemek inanılmaz bir deneyim idi.

Teşekkürler bu fırsat için İpek !

Wimbledon’a gelecekler için muhakka suretle bu deneyimi yaşamalarını ve blok bilet alma imkanı olanların kesinlikle sadece bir gün değil arka arkaya 2 ya da 3 gün burada tenis izlemesini öneriyorum. Ground biletler ilk turlarda 20-25 Pounddan başlıyor ve bu fiyata saat 13’ten itibaren 6’ya yakın maç izleyip Tenis’e doyuyorsunuz.


1 Yorum

1 Yorum

  1. Ferudun Tok

    Eylül 30, 2011 at 5:58 pm

    Benim nasıl Tenis hastası olduğumu biliyorsun.Seni kıskandım.Keşke bende yanında olabilseydim.Ancak,hep istediğim ama hayata geçiremediğim bu hayalimi
    senin gerçekleştirdiğini görmek hazların engüzeli.
    İnan Emre fotoğrafları görünce bende senle orda idim.Tebrikler benim yapamadığımı yaptığın için.Seni çok seven BABAN.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı