Yemek

Imren Lokantası

İmren lokantası Çeşme şehir merkezinde bulunuyor. Ev yemeği ve esnaf yemeği dediğimiz temiz ve sıcak ağırlıklı yemekleri en leziz bir şekilde yaptığını gerek tv programlarında gerek ise köşe yazarlarının yorumlarında okumuştuk. Dolayısı ile bu sefer gidişimizde kaçırmak istemedik. Eğer siz de bizim gibi İzmir’e uçak bileti aldıysanız, Çeşme’ye geldiğinizde bu yazı size yemek konusunda çok işinize yarayacak.

İmren Lokantası’ın Yugoslavya’dan göç eden, önce Alaçatı’da kadayıfçılık yapan Abdurrahim ve Kadagan Kardeşler kurmuş. İlk İmren Lokantası 1953’te Çeşme’de şimdiki bulunduğu noktanın karşısında açılmış.

1960 yılında ise bugünkü yerlerine geçmişler. Sahipleri şu anda Bülent Egemen ve Ender Kadagan kardeşlerden oluşan ikinci nesil devam ettiriyor. Mönüde Rumeli mutfağından yemekler günümüzdeki yemeklerle beraber hazırlanıyor.

Benim her zaman esnaf ve ev yemeği lokantasında istediğim o tap taze ekmek, basit ama temiz masalar ve standart sorunsuz bir servis burada da var. Yemekleri gidip tezgahtan ustaya tek tek sorarak soruyorsunuz. Daha sonra masanıza servis ediliyor.

Ben bu tarz restoranlarda bulursam kaçırmayacağım kadınbudu köfte ve şakşukayı tercih ediyorum ve pilav alıyorum. Sedef ise zeytinyağlılardan dolma ve fasulyeyi tercih ediyor.

Muhteşem sütlaç, Çeşmeye özgü sakızlı muhallebi ise sizleri yemekten sonra bekliyor. Bahçesi de bulunan Imren restoranı muhakkak Çeşmeye gittiğinizde kaçırmamanızı öneriyorum. Hele benim gibi Londra”da iseniz , kadınbudu köftenin kulaklarını çok çınlatabilirsiniz …

Uçak bileti aldınız. Havaalanına indiniz. İşte sizi aradığınız yere götürecek adres ve telefon bilgileri :

Adres : İnkılap Cad. No:6/A Çeşme / İZMİR
Telefon : 0232 712 76 20

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts3 Yorum

3 Comments

 1. Berke

  Eylül 9, 2011 at 7:15 pm

  Süper bir inceleme.

  Panoramik fotoğraf mükemmel olmuş.

 2. curcunel

  Ekim 11, 2011 at 11:25 am

  İmren lokantasını bu yaz ziyaret etme fırsatı buldum. İnternetteki yorumlara güvenerek gittiğim bu restoranda sıcak ve kaliteli servisi ile övgüleri hakettiğini gösteriyor. Özellikle zeytinyağlılarını tavsiye ederim. Hala bozulmamış ve adına yakışır bir restoran

 3. Rapunzel

  Eylül 3, 2012 at 8:23 pm

  Yemekleri güzel fakat servisi biraz sıkıntılı çok geç geliyor unutuluyor fiyatlarıda biraz tuzlu..
  İyi tatiller..

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı