Bisiklet

Vedat Galiba’nın anlamlı yazısı

Denizli Şubesi Başkan Yardımcısı Vedat Galiba’nın Yazısı…

Evet 11 Mart günü bir geziyi gerçekleştirdik. Ama bundanda önemlisi bir önceki akşam bir sunum vardı Bütün bu eylemlerin açılış ipini kesen Sayın Emre Tok Engelliler II projesini ve hedeflerini anlattı. Bir çok kişiye..Bu konuda sorumluluk alan ama hala bunun farkında olamamış bir çok seçilmiş yada atanmış bir çok kişiye birşeyleri anlatmak istedi adımıza. Ama onlardan bir tanesi yoktu. Hani bir ayrımcılık anlamında demiyorum ama Emre Tok engelli Değil. Eğer bir engelli olsa idi (allah korusun ) bunlar gene kendilerini acındırıyor diyede düşünebilirdi bazı densizler. Ama gel gelelim değildi işte. Düşünüyordur bazı kişiler ne yapmaya çalışıyor bu çocuk diye.

Neden sabahın Köründe Denizli’ye kadar almışken biletini Pamukkale ekspresten iniveriyor Dinarda ve başlıyor pedala basmaya tam 100 km Neden Acaba….. Oysa O anda Emre için İstanbulun en güzel yerinde vakit geçirmekte vardı.. Yada kendine daha değer katabilecek başka girişimlerdede bulunurdu..Ama o bunu seçmedi. Malesef bu ülkenin kaymağını yiyen bir çok sözüm ona bizden sorumlu imiş havaları ile bize ahkam kesenler sorumluluk bilincini bir türlü ne olduğunu kavrayamamışlar İstanbul’dan bir delikanlı onların kafasına vura vura bişeyleri anlatmaya gelişinide anlayamayacaklar.O ordan Geliyor .Bedensel Engelliler Derneği Denizli Şubesi üyeleri heyecanla organizasyonu eksiksiz ayarlıyor… duyuruyor.. Hatta bu arada nedendir Bilinmez bir yardım ile yaptırdığı pankartı parçalanıyor. Çok değil bir gün durabiliyor asıldığı yerde o pankart. ve parçası dahi bulunmuyor.

Ne yazıyordu o pankartta duyuralım ” BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ DENİZLİ ŞUBESİ – PAMUKKALE’YE GİDİYORUZ BİSKLETİNİZİ KAPIN DESTEĞE KATILIN” Pankartın hemen altında yapacağımız sunum ile bu web sayfası adı ve dernek tel nosu.” Gerçekten insan düşünüyor kimler neden yırtar bu pankartı…engellilerin bu yazısını acaba kimler içine sindiremez. acaba kimler hazmedemez. Oysa belki onlara belkide onların akrabalarındanda bazı engellilere faydamız olacak..Parçalayanlar dolaşıyor… dolaşsınlar.. Ama bizim gönlümüzde biliniyor kim oldukları…Elbet üzdü bu bizleri ama buda bu organizasyonun kurbanı diye düşündük. Ne demiştik Zorluk fırsattır.

Şimdi biz bişeyler yazsak kendi sitemizde kendilerini övüyor derler..Biz yazmadık… Peki kim yazdı . www.engelliler.biz yazdı. www.geziyorum.net yazdı.. Bizde kendi çektiğimiz resimlerden koyduk..

Nasıl olduğunu neler yaptığımızı engellilere değil bu geziye katılan.. Hatta o gün için bisiklet bile kiralayan 35 gence sorun.. Biz onlara gezi sonrası dedikki.. gelin isminizİ derneğe yazdırın.. katılım sertifikası vereceğiz..”Bisikletinizi kapın Desteğe katılın” çağrımıza uyduğunuz için. Aslında şunuda takip etmek istiyorduk.. Onlar bir gün bu ülkenin kaderinde yer alacak isimler olacak.. Çünkü biliyoruzki karşılıksız beklentisiz, engellilere engel konan bu yasaların kaldırılmasında görev alacaklar.

Bunlara sebep olduğunuz için ;
ALKIŞLAR EMRE TOK’A, ALKIŞLAR GÜNGÖR KESKİN’E, ALKIŞLAR PEDALA ENGELLİLER İÇİN BASAN GENÇLİĞE, ALKIŞLAR BU HEYECANIMIZ ARAÇLARI İLE BİZİ TAKİP EDENLERE, ALKIŞLAR BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ DENİZLİ ŞUBESİ ÜYELERİNE VE ALKIŞLAR TA İSTANBULDAN GELEREK DESTEĞİNİ GÖSTEREN BU SİTEMİZİN YAPIMCISI OSMAN ÖNDER KARDEŞİMİZE   HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN


3 Yorum

3 Comments

 1. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 1:49 am

  merhaba bu yıl bu turu tekrarlamak istiyorum 11 marta bir kaç gün var daha ..

 2. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 1:49 am

  tanel tefenlili engellilere otomobil temin edilir. engellilere akülü araba temin edilir. engellilere yedekarca temin edilir tel. 00491791182474 fax.00498932169590 almanya da araclar getireyibilirim

 3. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 1:49 am

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı