Müze

Omara Portuondo Konseri Kaçmadı

BUENA VISTA SOCIAL CLUB efsanesinin tek bayan üyesi OMARA PORTUONDO, 26 Kasım Pazar akşamı özel bir konser için İstanbul’daydı… Bende Kaçırmadım.. Hatta size de bülten’de tavsiye etmiştim ama :-)

Orkestra harikaydı… 9 Kişiden oluşuyordu. Kemancı ve Piyanist bizi büyüledi…  1930 doğumlu bu muhteşem şarkıcının 76 yaşında olup 1 saat 20 dakika sahnede kalması 2 bis yapması ve sadece 10 dakika dinlenmesi ve seyircilerden çok daha fazla dans etmesi büyüleyiciydi…

Omara ile ilgili tüm bilgiler için devamını oku bağlantısına tıklayınız.

Omara Portuondo, 1959 yılında ilk solo albümü Magia Negra ile Küba geleneksel müziği ve Amerikan caz standartlarını buluşturdu. Küba müziğinin simgesel isimlerinden biri olan Portuondo; 1990’larda Buena Vista Social Club tarafından yeni albümlerinin kayıt çalışmalarına konuk vokalist olarak davet edildi ve Compay Segundo ile birlikte Veinte Arios’u kaydetti.

Wim Wenders’in unutulmaz filmi Buena Vista Social Club’ın çalışmalarına başladığında İbrahim Ferrer ile birlikte albüm kayıtlarını sürdüren Omara, filmin en çarpıcı figürü olarak ön plana çıkarken, eleştirmenler tarafından Küba’nın Edith Piaf’ı olarak lanse edildi. Buena Vista ile birlikte büyük ilgi gören bir Avrupa ve Amerika turuna çıkan Omara yine bir sonraki albümde vokalleriyle yer aldı.

2000 yılında Buena Vista Social Club Presents : Omara Portuondo albümü yayınlandı ve tüm dünyada büyük ilgi gördü. Omara, 2 yıl süren dünya turnesi dahilinde Ruben Gonzales ve İbrahim Ferrer eşliğinde yüzden fazla konser verdi.

2002 yılından itibaren solo çalışmalarına ağırlık veren Omara Portuondo, Herbie Hancock gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştıktan sonra 2003 yılında Glastonbury Festivali’nin headliner’larından biri oldu.

Albümleri

 • 1950s: Amigas (by the Cuarteto las d’Aida)
 • 1996: Palabras
 • 1996: Buena Vista Social Club
 • 1997: Omara Portuondo & Martin Rojas
 • 1997: A Toda Cuba le Gusta (by the Afro-Cuban All Stars)
 • 1999: Desafios (with Chucho Valdés)
 • 1999: Oro Musical
 • 1999: Magia Negra
 • 1999: Buena Vista Social Club Presents Ibrahim Ferrer
 • 2000: Buena Vista Social Club Presents Omara Portuondo
 • 2000: Roots of Buena Vista
 • 2000: La Colección Cubana
 • 2001: Pensamiento
 • 2001: La Sitiera
 • 2001: You
 • 2002: 18 Joyas Ineditas
 • 2002: La Gran Omara Portuondo
 • 2002: La Novia del Filin
 • 2002: Dos Gardenias
 • 2004: Flor De Amor Omara ile ilgili Bağlantılarhttp://de.wikipedia.org/wiki/Omara_Portuondo

  http://www.montuno.com/omara_portuondo.html

  http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=omara+Portuondo&meta=


1 Yorum

1 Yorum

 1. Misafir

  Eylül 11, 2008 at 3:17 pm

  emrecim maşallah ,bakıyorum her yerdesin .eminim ki güzel olmuştur. selamlar irem

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı