Araba

Londra Klasik Arabalar – II

Londra’da sürekli olarak bir çok güzel araba görüyoruz. İngilizler arabalarına çok düşkünler. Temiz bakıyorlar. Özel bir etkinlik ya da hafta sonları dışarı çıkarıyorlar ve çok önem veriyorlar.

londra-araba-fuari (1)

Regents Caddesinde bundan 2 ay önce düzenlenen etkinlikte 1905 yılı öncesi arabaları görme fırsatını buldum. Bu yazımızı daha sonra detaylı bir şekilde yazacağım. Ancak aynı zaman içinde caddenin sonuna doğru daha çok 1960 ve 1990 yılları arası seçilmiş özel İngiliz arabalarının fotoğraflarını çekme şansını elde ettim.

londra-araba-fuari (2)

Morgan, Bentley, Austin, Morris, Rolls Royce, Aston Martin ve Lotus gibi markaların önemli araçlarını görme fırsatı buldum. Bu araçların firmalarının bazıları artık Bmw gibi uluslararası firmalar tarafından sahiplenmiş ve satın alınmış durumda.

londra-araba-fuari (3)

Arabaları düzenli ve temiz bakmanın önemli bir noktası da vergilendirme, klasik koleksiyon, bir ürün ya da eski antikaya değer verme ve araç muayene sistemleri gibi farklı bileşenler etki ediyor. Dolayısı ile başta dediğim gibi burada “çok temiz” denilen arabalar genelde 20bin km altında ve sanki fabrikadan çıkmış durumda.

londra-araba-fuari (4)

Sizleri bu güzel arabalar ile baş başa bırakırken, daha yakında farklı araba portföylerimi de buraya ekleyeceğimi bildirme isterim. Klasik arabalar tutkum. Yazının sonunda diğer Klasik ve özel araba yazılarıma da bakabilirsiniz.

londra-araba-fuari (5)

londra-araba-fuari (6)

londra-araba-fuari (7)
Diğer Araba Konulu Yazılarım ve Fotoğrafları

londra-araba-fuari (8)

londra-araba-fuari (9)

londra-araba-fuari (10)

londra-araba-fuari (11)

Diğer Araba Konulu Yazılarım ve Fotoğrafları

londra-araba-fuari (12)

londra-araba-fuari (13)

londra-araba-fuari (14)

londra-araba-fuari (15)

londra-araba-fuari (16)

Diğer Araba Konulu Yazılarım ve Fotoğrafları

londra-araba-fuari (17)

londra-araba-fuari (18)

londra-araba-fuari (19)

londra-araba-fuari (20)

Diğer Araba Konulu Yazılarım ve Fotoğrafları

londra-araba-fuari (21)

londra-araba-fuari (22)

londra-araba-fuari (23)

londra-araba-fuari (24)

londra-araba-fuari (25)

londra-araba-fuari (26)

londra-araba-fuari (27)

Diğer Araba Konulu Yazılarım ve Fotoğrafları

https://www.geziyorum.net/bmw-art-cars/
https://www.geziyorum.net/heritage-car-museum/
https://www.geziyorum.net/cotswald-araba-muzesi/
https://www.geziyorum.net/dalyan-klasik-arabalar/
https://www.geziyorum.net/londra-arabalar/
https://www.geziyorum.net/rahmi-koc-muzesi-klasik-arabalar/
https://www.geziyorum.net/ural-ataman-oto-muzesi/
https://www.geziyorum.net/antika-oto-muzayedesi/

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı