Ürün

Lomo Dry Bag

When I go for races, recce weekends or training, I always need a large pack where I can put my wet shoes, used and smelly Trail Running gear and carry them back. I had dry bags before and most of us have duffle type bags. Couple of weeks ago, I have met a brand called Lomo Dry Bag , a sub brand of a British company called Ewetsuits. The drybag that they had took my attentian as it was large enough to get my gear and the best thing was it had its shoulder carrying straps which is detachable :)

lomo3

Last week I went to Lake District my favourite place to hike, run and walk. It was for a recce weekend of a race. I carried two shoes, Camping equipment including sleeping bag, mat, tent and also some cooking utensils as well as food, dry clothes for two days and emergency equipment. You can see my list below :)

lomo10

I travelled with train and the pack fitted to the top shelf of the train compartment. The good part of the drybag is the materal. It is soft but you can feel that it is very tough as well.

lomo8

You have both waist and chest straps. These are adjustable by buckles and sits on your hip very confortably. The seals are strong and the pack was almost more than 35kgs and I carried it with out any problem.

lomo7

Top closure is roll-top and buckel sytem. This is demonstrated below in their official product video. The good thing is you can roll Lomo Dry Bag once, then take the air out by compressing. This makes you to squeeze the things inside the pack and gain more space to put even more.

lomo1

The best thing is the waist and shoulder straps are detachable. If you are going for a Canoeing trip or motorcyle tour where you wont be using the straps, you can take them off by removing them as they are attached to the bag with velcro.

lomo4

Couple of suggestions as I like to challenge the product developers and like to give ideas.

 • A valve to take the air ou could be super helpful.
 • Small hooks on each top closure button would help to lock your bag with a carabin for making someone to open it harder :)

Overall this is a fantastic bag for expeditions. One of my friends saw it and he was on the way to South Africa for excursion, he immediately bought two! The price tag is 21 GBP and this is exceptional!

The good thing about this bag is you can adjust the height and use it as a cabin bag as well while flying. If you return with a lot of goodies, you can smiply fill it and give it as main luggage.

lomo9

Product Description

A cost effective, strong and  comfortable dry pack. The rucksack carrying system, whilst strong and comfortable, is completely removable. The 60l capacity gives plenty of room for packing a sleeping bag , clothing and toiletries for a weekend away. The seams of the rucksack are all RF welded which means there are no stitch holes for water to get through and there is no seam tape to peel off; the seams are literally welded together making them watertight.

The PVC tarpaulin material is tough and durable and has a good degree of abraision resistance.

Specs

 • 60L Capacity when closed
 • Dimensions 32CM diameter x 96 CM tall
 • RF Welded seams
 • Removeable carrying system
 • Waist strap
 • Chest strap
 • Roll down closure

Video

Price

The magnificent thing about this drg bag is the value. It is sold £21.00 (Including VAT at 20%) and this is a price that is very hard to beat. similar drybags range minimum from 40 to almost 80 GBP and this dry bag offers the same space, quality with a very low price tag.

Buy

You can buy the product from here

1 Yorum

1 Yorum

 1. Acil Kurye

  Mayıs 27, 2019 at 5:58 pm

  Teşekkür Bu özellikle sizin alanında planları var, ancak bu yön sizin için önemliyse geleceğe yatırım yapmak isteyeceğimden emin değilim. İşte bu durumda çok daha iyi bir seçimdir.
  Belki gelecekte bu alanlarda daha da iyi iş çıkarır, ancak şimdilik iyi organize etmenin ve dinlemenin harika bir yolu ve bu konuda emsalsiz.

  izmit kurye, https://www.izmitkurye.net

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı