Balkanlar

Becici

Tatilimizde Karadağ‘ın Budva kentinde konakladık. Budva bizim Alanya, Antalya ayarında çok turistik bir kent. Arka sokaklardaki Hotel Blue Star Montenegro’yu tavsie ediyorum. Kalitesine oranla fiyatları iyi, kahvaltısı bol çeşitli ve doyurucu. Ayrıca tüm Karadağ‘da Sobe yazan tabelalar ile oda kiralayabilirsiniz. Bu balkanlardaki klasik konaklama şekli. Pazarlık ve klima talebi ise akıllıca davranılması gereken konular.

Rested in Budva; the holiday Capital of Montenegro. Our Hotel was Blue Star Montenegro. However you can rent a flat by following the signs “Sobe” and don’t forget to bargain as well.

Becici sahilinde Hotel Montenegro ve Hotel Splendid gibi büyük oteller var. İlk gece konaklamamızda oluşan bir problemden dolayı bizi Hotel Splendid’e yerleştirdiler. Burası Karadağ‘ın en lüks otellerinden biri. Seviniyoruz :-) Ertesi sabah yağmur yağıyor ve o otelin plajını kullanamıyoruz ama ertesi günden sonra kendi otelimiz bize Hotel Montenegro’nun plajını özel giriş kartı ile kullanıyoruz.

Best Hotels in the Becici Beach area are; Hotel Splendid and Hotel Montenegro. They have private beaches, security, decent and safe holiday offering in beach.

Play muhteşem, denizi biraz çakıllı ama tertemiz. Hemen derinleşiyor. Plajlarda su sporu yapmak mümkün. Plajların hepsinde kurtarma görevlisi mevcut. Kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Gerçekten güvenli, eşyalarımızı bırakıp güvenle denize giriyoruz.  Genel olarak Karadağ‘da hırsızlık, sahtekarlık yok. Bir tek bir benzincide fazla para ödedim. Onunda bir yanlışlıktan kaynaklandığını düşünüyorum.

The other top beaches are mentioned below. Some of those like Sveti Stefan and Przno will be mentioned in other blog posts.

Yukarıda gördüğünüz plajlardan daha sonra da size anlatacağımız Przno, Kamenovo çok güzel. Sveti Stefan‘ın da manzarası nedeniyle çok güzel olduğunu söyleyebilirim.  Ayrıca bir yazıyı ona ayıracağız.

Daha sonra plajın üstündeki yola çıkıp başka bir noktaya giderken Becici plajları ve Karadağ‘ın enfes dağlarının kameraya çekiyoruz. Aşağıda izleyebilirsiniz.

You can see the top view of the Becici Region on the below video.

The Becici beach, with the length of 1800m, has been awarded as the most beautiful Adriatic beach. It is a sandy beach. In its background you will find innumerous objects which will make your staying even more pleasant.

Quoted from WikiTravel

Modern, tourist-focussed Bečići is perfectly complemented by the charms of the old walled town of Budva, with its selection of cafes, restaurants and shops, which is just over a mile away along the coastal promenade, or, if you prefer, by a small train. Founded in the ninth century and destroyed and rebuilt several times, Budva is believed to be one of the oldest settlements in the Balkans. There was a Hellenic colony here as far back as the 4th century BC. The fifteenth century fortifications, protruding into the sea, include medieval ramparts and towers. Elsewhere, the architecture shows Venetian influences. The old town was built on a little island, connected to the mainland by a sandbar, which, over the centuries, has silted up to become a peninsula. The white stone walls and red-tile roofs are interspersed with bougainvillea and oleander. Walking out of Bečići in the other direction, you reach the old fishing village of Rafailovići, with its pleasant cafes and restaurants.

Tags : Karadağ MontenegroKaradağ, Becici

1 Yorum

1 Yorum

  1. fikret

    Ocak 31, 2011 at 4:27 pm

    müthiş güzel yerler ben oralıyım yani karadğlıyım

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı