Diğer Ülkeler

Izlanda ve Soğuk Başkent Rejkavik – Iceland and the Cold Capital Rejkavik

Dünyanın en kuzeydeki başkentinde sunuma katılacağım ortaya çıktığında gerçekten şaşırmıştım… Aylardan Mart idi… Soğuk istanbul’u vururken oralarda nasıl olacağını hayal bile edemedim… Yurtdışı Turları seçeneklerini inceledim ve bu ülkenin gerçekten çok farklı olduğuna karar verdim. ????

I was so surprised to hear that I would attend a conference in the capital city located in the furthest north of the Earth. It was March…and it was really cold in Istanbul,yet still I could not even imagine what the weather would be like there.

Sonradan internetten yaptığım araştırmalardan sonra 280.000 nüfuslu bu ülkeye görecek olmamdan dolayı ne kadar şanslı olduğumu fark ettim…

After doing some research on the internet about the country which’s population consists of 280.000 people, I realized that I was quite lucky to be given the opportunity to visit it.

Hollanda’dan yaptığımız aktarmada zaten ilk şok Uçakta gerçekleşti… Bir anda kendimi çok modern bir uçakta ama 1965-1975 yılları arasında ABD uçağında hissettim. Tüm kabin görevlileri o seneye ait kıyafetler giyiyorlardı. Dünyanın ilk resmi havayolu olan Icelandair’in aynı zamanda ülkede otelleri bulunmakta. Biz bu otellerden birinde kaldık. Tabi ben odada hava alayım diye camı açıp 2 numaralı pisti görünce küçük bir şok yaşadım…

We experienced our first shock when we were changing our plane in Holland. For a moment I felt like I was flying to USA in a very modern plane between 1965 and 1975. All flight attendants were wearing clothes reflecting those years. Icelandair, which is the first official airline, also owns hotels in different countries. We stayed in one of these hotels. Figuratively speaking,  I had a stroke out of shock because of what I saw when I opened the window of the room to get some air. It was the airstrip number 2….

Dünyanın en küçük ve en az nüfusa sahip ülkelerinden biri olan İzlanda da iç seyahatler sürekli küçük uçaklarla yapılıyor…

In Iceland, which has the least population and is the smallest country in the world, domestic flights are done by aeroplanes.

İzlanda da inanılmaz bir ABD hayranlığı hakim, arabalar, kıyafetler filmler vs. Ülkeye ilk sigarayı getirenler 2. dünya savaşı sırasında ABD askerleri olmuş. Ondan önce sigara nedir bilmeyen halkın gençleri fosur fosur sigara içiyorlar. Osmanlılının 2 defa burayı fethetmeye çalışması da dünyada sevmedikleri ülkelerin başında bizi getiriyor o ayrı. İzlanda da 4 adet Türk bulunuyormuş. Bunlardan 2 tanesi şehrin göbeğinde dönerci dükkanı açan kardeşler; diğeri de dünyayı gezen ve bundan önce 5 yıl kaldığı Avustralya’da +40 derece farkla İzlanda’ya transfer olan bizim otelin restoranındaki şef garsondu. Adamı görür görmez; “merhaba naber abi” dediğimde suratı görülmeye değerdi.

One can observe the great American influence in Iceland or we can call it a great admiration towards American way of life by looking at the cars, clothes and movies and so on. During World War II, cigarettes were brought to the country first by American soldiers.  Since then, the youth in Iceland who did not even know how to hold a cigarette have started to smoke like a chimney. Ottomans attempted to conquer Iceland twice; that’s why, I cannot tell you that Turkish folks are liked most L There are only 4 Turkish people living in Iceland. Two of them are brothers who run a Kebab restaurant in the center of the town. The other two; one is travelling around the world and the other is the chef waiter working at the restaurant of our hotel. He has come to Iceland from Australia, so he has to put up with -40 degree temperature change. Once I saw the man, I said “Hello man! What’s up?” in Turkish, you should have seen the look on his face :)

Rejkavik ülkenin baş şehri ve 170.000 nüfusa sahip. Gündüz boş. Hafta içi boş. Hafta içi gece boş… Cuma Cumartesi gece 11 sabah 8 arası ise sanırım sadece meydandaki nüfus 150.000 civarı. Ben gerçekten hayatımda bu kadar içki içen bu kadar eğlenen ve ertesi gün yok olan bir grup insanı bir arada görmedim… Ülkeye Cuma öğlen akmaya başlayan otobüsler ise şehir meydanında portatif hamburger ve cheeseburger dükkanlarına dönmekte…

Rejkavik is the capital city and its population consists of 170.00 people. Daytime it was like a ghost city; the streets were empty… Weekdays too… Weekdays at nights there was no people around….However, On Friday and Saturday from 8 in the morning till 11 at night, the center of the town bursted at seams. It was like almost all of the counrty’s population gathered in the square (around 150.000 people). The buses starting to come to the country on Firday afternoon turned into portable hamburger and cheeseburger stands at the center…

Akşam dünyanın en güzel av etleri ve deniz ürünlerini tadabileceğiniz çok kalite restoranlar bulunuyor. Tabi sizi bir operatör misafir ettiğinden pahalı akşam yemeğini tatma imkanınız olabiliyor. İzlanda dünyanın Japonya ile beraber en pahalı ülkesi; balıkçılık % 70, turizm ise % 30 ülke getirilerini oluşturmakta… Bir biranın gece 9 euro bir kahvenin 7 euro olduğu, standart bir otelde gece konaklamanın 70-100 eurolardan başladığını hatırlatırım.

You can have your dinner at the restaurants where the best game meat and sea food of the world is served.  If the host is an operator, you get to taste the expensive main course. Iceland along with Japan is the most expensive country in the world; the country’s income consists of fishing( %70) and tourism (%30). I would like to remind you that in a standart hotel where a beer costs 9 euros and a cup of coffee costs 7 euros, it costs you 70-100 euros to stay overnight.

En favori cafe ve barlar : Cafe 22, kaffibarin, rex bar, pravda ve vegamot….

The favorite cafes and bars: Cafe 22, kaffibarin, rex bar, pravda ve vegamot

Köpekbalığı kanadı çorbası, sushi, ahtapot, karides kalamar, vs gibi deniz ürünlerinde ben bu ülkenin üstüne yer tanımayacağınızı iddia ederim…

I think there is no better country than Iceland having such a variety of seafood as shark fin soup, sushi, octopus, shrimp, squid …etc.

Gezilecek en favori mekanlar – gezilip görülecek yerler –yapılacaklar-unutulmayacaklar…

Favorite places for sightseeing-favorite cafes and bars- to things to be done-unforgettables…

* Outdoor tur firmaları ile zemini tamamen volkanik olan bu adada dev tekerlekli jeepler ile kar üzerinde ülke turu…

*Have a country tour by jeeps with huge wheels on this island which’s underground is covered with volcano

* Kar motosikletleri ile uçsuz bucaksız karlarda gezmek.

* Ride a snow motorcycle on vast snowy lands

* Üstüne dünyanın harikası sülfür dolu 28 derece yüzebileceğiniz çivit mavisi bluelagoon’a gece ay ışığı altında yüzmek gezmek cildinize iyi gelecek sülfürlerle boğuşmak

*Swim in bluelagoon which is a world wonder filled with sulfur  in the moonlight and wrestle with sulfur, which will be good for your skin.

* Geysir lere gitmek ve 30-45 saniye ya da 3-4 dakikaya varan patlamalarını ve ayağınızın altında titreşimlerini hissetmek.

* Go to Geysir and see explosions lasting 30-45 seconds or 3-4 minutes and feel the earth shaking beneath your feet.

* Soğuk votka içmek- Muhakkak Rejkavikte sabah kadar olan bar gezmelerine katılmak.

*Drink cold Votka and go out at nights without resting till dawn

* Şehir merkezindeki cafelerde zaman geçirmek

*Spend some time in cafés at the center of the city

* Alışveriş etmemeye kalkmak ! (5 adet ufak hediyelik dışında hiç bir şey almadım.)

* Try not to shop (I didn’t buy anything but 5 small presents)

* Bjork’ün evini görmek.

*See Bjork’s house

* Bjork CD’si almak.

*Buy Bjork’s CD

* Patates Rakısı isimli içkilerini denemek…. En sert votka ya da absent ten bile sert içki !

*Taste their raki called patato… it is even stronger than the strongest votka or absent!

* Apotek restorantta yemek : Apótek bar – grill, Austurstræti 16. Tel. 354 575 7900. Website: www.veitingar.is

*Eat at the restaurant called Apotek: Apotek bar-grill, Austurstræti 16. Tel. 354 575 7900. Website: www.veitingar.is

* Sea food cellar restoranda deniz ürünlerine boğulmak… http://www.randburg.com/is/seafood-celler-restaurant/index.asp

* Devour sea food at the Sea food Cellar restaurant http://www.randburg.com/is/seafood-celler-restaurant/index.asp

* Yazın giderseniz yanınıza uyuabilmek için uyku gözlüğü almak ( günde 4 saat gece sadece)
Kışın giderseniz alarmlı saat almak :) Sabah 8 de hava zifiri karanlık…

* Take sleeping glasses to be able to sleep if you happen to go there in summer (night time is only 4 hours  a day) and take an alarm clock if it is winter because it is still pitch-dark at 8 oclock in the morning.

* Yazın gitsem kamp yapardım; çünkü havanın temizliğine gökyüzünün ve suların berraklığına inanamayacaksınız…

* Camp there if it is summer time (I would camp if I went there in summer because you will not believe how much clear its air and waters are)

* Lundi isimli senede sadece 3 ay İzlandaya uğrayan PUFFIN papağanını görmek…

*See the parrot Puffin which comes to Iceland for 3 months during a year called Lundi

* Mayısta giderseniz özel gemilerle dev balinaları izlemeye gitmek…

*Go to see the giant whales by special ships if you ever visit the counrty in May

İzlanda’ya gitmek isteyenler için faydalı linkler:

Useful links for those who would like to visit Iceland

http://www.iceland.is http://www.icelandnaturally.com/

http://www.dive.is http://www.visitreykjavik.is/

www.icelandair.com http://www.bluelagoon.is/

Bir gün cebime 1-2 bin euro koyup hayallerimin tatilini yapacağım, çok sıcak olmasın, ama doğaya kaliteli yemeğe doyayım, deli gibi geceleri eğleneyim derseniz… Temmuzda 1 ya da 2 hafta İzlanda’ya gidin derim…

If you say, one day, I will go on my dream holiday with 1-2 thousand euros in my pocket and it doesn’t have to be so hot, but I should be able to enjoy nature and good food to the fullest as well as having so much fun by go out at nights, I recommend you to go to Iceland for a week or two in July…

Ömrüm yeterse ve diğer gezeceğim yerleri bitirirsem sanırım ben yine yapacağım…

Because I will if I can (after seeing the other places I havent seen).


Tags: İzlanda Gezisi, İzlanda Restoran, İzlanda Cafe, İzlanda Rejkavik, Icelandair

İzlanda Rejkavik


301 Yorum

301 Comments

 1. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:07 pm

  Merhaba; Vize çok zor alınıyor. 4 tane türk var orada yaşayan ve ayda 3-5bin euroya zor geçinilen dünyanın en pahalı ve en soğuk 2. ülkesi… Yerleşmek istediğine eminmisin ? …emre

 2. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:09 pm

  slmlar gece hayatı hakkında ve insanların yabancılara karsı duyguları hakkında bilgi istiyorum ayrıca

 3. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:09 pm

  tekrar gidilesi tekrar yasanilasi bir yer…ama yerlesmek icin hic tavsiye etmiyorum..bir kere hakikatten cok pahali..bir balik corbasi 80 ytl(2006yili)..iklim itibariyle yazlari da dahil bazen cok sert ve cekilmez oluyor..gideceklere kamp yapmalarini oneririm..kampcilik ve otostop cok yaygin..istisnasiz herkes ingilizce biliyor..turkleri sevmiyorlar..ama turkiyeye gelen cok var..her hangi bir shengen vizesi yeterli..cunku avrupadan uctugunuz icin ulkeye giriste pasaport konrtolu bile yok.. sonuc:dunyadan kacak istediginizde kendiniz bir fyordun kenarinda bulabileceginiz nadir yerlerden birisi..

 4. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:10 pm

  hafta ici gece hayati diye bir sey yok..hafta sonu cuam ve cumartesi geceleri o da reykjavik ve akureyri de barlara takilmak mumkun..turkleri sevmiyorlar..o nedenle sansiniz az…

 5. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:10 pm

  1-vik te okyanusu seyredip..hayal kurmak. 2-reykjavik te gece barlarin onunde kuyrukta beklemek 3-grimsey e gitmek 4-seydisfyord ta kamp yapmak bu liste daha cok uzaya bilir…

 6. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:10 pm

  Biz eşimle bu yaz Izlanda\’ya balayına gittik. Öncelikle gece bile havanın aydınlık olmasına şaşırdık. (Bildiğimiz halde) Sonra güney ve batı sahil şeridini gezdik. Kesinlikle araba kiralanmalı ve turlara katılmaya gerek yok. Elinize bir harita alın ve Izlanda hakkında bilgi veren bir kaynak, yeter. Fakat Vik Myrdal\’a aşık olduk. Bir sahil bu kadar mı muhteşem olur. Buna rağmen insanların herkese güven duymakta şüphe duymaması ve misafirperverlikleri çok hoşumuza gitti. Rejkavik dışında gördüğümüz tüm şehirlerde inanıklmaz bir dinginlik var. Sanki zaman orda ilerlemiyor ve kimsenin hiçbirşeye acelesi yok. Fakat Rejkavik biraz farklı, geceleri özellikle hareketlilik artıyor, muntazam bir alkol tüketimi var ve herkesin değindiği gibi yemeki-içmek gerçekten çok pahalı. Fkat herşeye rağmen kesinlikle gidilmesi gereken bir yer, çünkü sihirli birşeyler var ve içinize huzur işleniyor. Biz çok memnun kaldık ve hafızamızda çok özel bir yer olarak kalacak.

 7. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:11 pm

  dünyanın bu ilginç üksenine seyahat için ne yapmam gerekir arslan

 8. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:11 pm

  Ben Amerikan vatandasi Turk\’um. Niye bilmiyorum ama Izlandaya cok gitmek istiyorum. Hatta orada yerlese bilirim. Is imkanlari var mi acaba rgunes3526@aol.com

 9. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:11 pm

  bunu araştıran herkese teşekkür ediyorum

 10. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:12 pm

  her seyden once oraya gittiginizde hayal ettiginizden cok daha sey bulacaksiniz ve ne kadar dogru bir istek oldugunu anlayacaksiniz.ama yerlesmeden once birkac kez gidip iyicene dusunun derim..oraya seyehat etmek isteyen arkadasa da tavsiyem danimarka vizesi alirsan gerisi kolay.burdan kopenhag ve ordan da keflavik. tekrar soyleyeyim..ulkeye avrupadan uctugunuzda pasaport kontrolu yok..yani her hangi bir shengen vizesi bile yeterli…yanina 3 adet kredi karti almayi sakin unutmayin.nerdeyse wc ler bile kartla odeniyor…abartmiyorum..hele araba kiralayacaksaniz.deponuz surekli full de olsun..yoksa en yakin benzin istasyonu 300 km otede olabiliyor.

 11. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:12 pm

  izlandaya gitmek için türkçe gerekli teferruat yok amabol miktarda fotoğraf da yok

 12. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:12 pm

  SLM BEN TÜRKIYEDEN CELAL IZLANDAYLAN ILGILI GÖRDÜKLERIM HERŞEYIBEYENDIM :grin

 13. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:13 pm

  MAASLAR NEKADAR ORDA MAASLAR IYISE NEDEN YASNAMASIN AYDA 3 5 BIN EROYA GECINILEMIYORSA DEMEKI OKADARDA GELIRI OLANBIR ULKE ORASI

 14. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:13 pm

  ben en çok rusyanın beyaz gecelerini görmek istiyorum

 15. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:13 pm

  Arkadaşlar,Izlanda\’da yaşayacak 5.Türk olma yolunda ilerliyorum.Hemde bu aşk uğruna nereyi terk edeceğimi söyliyeyim.ÇEŞME.Allah bana akıl fikir versin ama ben gerçek aşkı bulduğuma inanıyorum.Eğer hatalıysam beni kucaklayacak deniz ve plajlar gene var. :grin

 16. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:14 pm

  selam, ben sedat..izlandayla ilgili bi film izlemiştim ve o anda gecelerine aşık olmuştum.. umarım bi gin görürüm,tabi bir de norveç\’i…

 17. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:14 pm

  HEM UCUZ HEMDE MAASLARI YÜKSEK BI ÜLKE YOKMU ARKADASLAR??? :zzz

 18. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:15 pm

  ya tek ve bekar bırıne aylık 1600 euro yeterlı bı maas mıdır Izlanda\’da?

 19. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:15 pm

  ben marmariste çalışıyorum bazı iclandalı müşterilerim var çok iyi insanlar sadece size inansınlar yeter gercekten iyi insanlar ve gitmeyi düşünüyorum ama önce tatil için

 20. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:16 pm

  bahadir izlanda icin shengen vizesi yeterli..ozellikle izlanda vizesine gerek yok cunku izlanda shengene dahil..daha once yazmistim izlanda ya ucuslar danimarka inglitere ve almanya uzerinden oldugu icin ve o ulkelere girerken zaten vize kontorlu yapildigi icin izlanda ya giriste pasaport kontlu bile yok..o nedenle kap shengeni atla kopenhaga ordan da kefvlavik..ama yanina cok kredi karti al..saka degil cok pahali..

 21. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:16 pm

  bir kaç yıldır hep aklımda Izlanda. Ne olursa olsun şansımı denemek istiyorum. Beni bu ülkeye çeken bir şeyler var.

 22. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:16 pm

  arkadaşlar türkiyeden evlilik yaptığımızda ülkeye giriş için neler gerekli konsoloslukla iletişim kurmalımıyım..evlilikte vize şartmıdır..izlanda yaşıyan bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var..direk cevap yada mailde atabilirsiniz.. desertsnr@hotmail.com

 23. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:17 pm

  arkADASIM GELDI YENI ORDAN ONUNLA KONUSTUK ULKESI HAKKINDA IŞSIZLIK MAASI 70,000 KRONORMUS YTL DE 2000 E AKIN BIŞEY GELIYO. EGER DOKTORA CIVARI BIR EGITIMIN VARSA BULACAGIN IŞ 600000KRONOR OLUYOMUS O DA 12 000YTL CIVARI. INANMAK GUC AMA EN UCUZ 6LIK BIRAYI 30 YTLDEN ALDIGINIZ, EV KIRASI ICIN EN AZ 1500 YTL VERDIĞINIZ YERDE BU FIYATLAR NORMAL…

 24. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:17 pm

  ben izlandada yasayan bir diyarbakirliyim burada 40 adet turkiyeden gelen kisi var. ulke dunyanin en guvenli ulkelerinden biri. ama cok pahali. turklerden nefret ettilkeri dogru ama sizi tanidiktan sonra onlarda hata yaptiklarini anliyorlar. normal bir iscinin aldigi ucret 2000 ile 3500 euro arasinda degisiyor. ulkede sadece 1 adet sehir bulunuyor oda reykjavik. geri kalanlar kasaba olarak geciyor. buraya sadece para biriktirmek icin gelinmeli cunku uzun sure kalinacak bir ulke degil. uzun sure kalinirsa insanda depresyon yaratiyor. turklere calisma oturma izni verilmez evlenmedikleri disinda.

 25. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:17 pm

  dünyanın neresınde türkleri seviyorlar ki bırak ordada sevmesınler sonuc ıtıbarıyle buraya gelenler var

 26. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:18 pm

  izlanda yagece 3te güneş görmek için bile gidilir ancakfaturası bir hayli yüksek olur

 27. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:18 pm

  arkadaşlar izlanda için vize başvurusunda bulundum nişanlımın isteği doğrultusunda ne kadar zamanda sonuç alabilirim olumlu yada olumsuz bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim..

 28. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:19 pm

  zlanda da yaşamak çalışabilmek için neler yapamam gerekiyor..ve tabiki bireysel değil izlandalı bir sevgilim var ve her ikimizde araştırma yapıyoruz yardımcı olursanız sevinirim..yazarsanız memnun olurum.. s_darici8267@hotmail.com

 29. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:19 pm

  demkki bu garip ülkeye ilgi duyan tek kişi ben değilmişim

 30. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:20 pm

  kardes ben geldim siz gelmeyin bunu size yemin ederek soyluyorum suan burdayim ama yok diyorsaniz benden size tavsiyem gelin gorun ondan sonra karar verin ve beni ozaman anlarsiniz burasi varya tam insansiz bolge is cok zor bulabilisiniz is cok diyen yalan soyluyor benim mailim baron_geliyor@hotmail.com bilgi almak isteyen varsa bana mail atsin

 31. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:20 pm

  smim nezir 32 yasinayim bende holanda yasiyom 8 senedenberi inanki sizlere hic tasviye etmem :? :? herneyse bende bu aralr yeni ulke olarak izlandayi terci ediyorum gerci oturum meselesi yok hollanda vadandasiyim Arkadaslar sislere tasviyem behenmedihiniz ulkede hic vakit kacirmadan gidin arkanisa bile bakmayin buda benim teorim diher arkadalarada dasviyem hic bir sey gec dehildir ye ni ulke yeni sans macarayi seven arkadaslarada basarilar!!

 32. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:21 pm

  izlanda soğuğuyla bu soğuğu sayesinde verdiği huzurla bana çok çekici gelen bir ülke..orada yasayıp calısmak için neler yapılabilir?? :?

 33. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:24 pm

  slm ben tarik danimarkadan . bence izlandalilar sicak kanlilar cunku benim gelinim de ordan .bence tanimak lazim

 34. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:24 pm

  butun yazılanları okudum..21 yasında universite ogrencisiyim!birkac kez yurt dısına cıktım ve okulum itibarıyla kıbrıs\’ta yasıyorum! 2 yıldır iletisimde oldugum bir mektup arkadasım war reykjavik\’te oturuyor!..Hem onu hem de izlanda\’ya eskiden beri olan merakımdan dolayı gitmek istiyorum!Arastırdıgıma gore shengen vizesi yeterli oluyormus!fakat bana bu konuda biraz daha detaylı bilgi verecek biri , bana ulasırsa cok sevinirim .. herkese selam olsun ! bahadirhancavus@hotmail.com hoscakalın..

 35. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:25 pm

  memleketimın gözunu seveyim bırakın ızlandayı yaaaa:)) madem paranız ck madem gezmek ıstionuzz gidin ıngiltereye gııdın amerikaya ne ısınız varr ızlandada gezılecek yermı kalmadı allasennnnnnnnn…ahahhha

 36. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:25 pm

  orada yaşayan yad agitmek isteyenler ile iletişim kurmak istiyorum yilmaz.md@gmail.com ayrıca msn imde ayni

 37. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:25 pm

  Bende dün akşam taxim gejelerinde karşılaştığım we dudağına bir buse kondurduğum dünyalar yakışıklısı pilota (adı:holey tarzı bıseydı) AŞIK OLDUM…… AHHHH AHHHHHHHH NERDE BULACAĞIM TEKRAR SENI BENNN.. TUĞBA

 38. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:26 pm

  abi ben izlandalı hayranyım ünlü futbolcuları gudjohnsen hastayım futboluna ve ülke nüfusu az onun için bana yardımcı olurmusun

 39. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:26 pm

  email adresim bu abi coco_jambo2763@hotmail.com

 40. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:27 pm

  izlandada yaşayan ya da tanıdığı biri olan varsa benimle iletişim kurarsaniz sevinirim
  yilmaz.md@gmail.com

 41. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:27 pm

  ben almanyada yasıyorum izlanda dünyada en beyendiyim ülkedir orada yasamak isterim

 42. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:49 pm

  deneyimi,bilgisi cevresi olan arkadaslar varsa ardimci olurslar sevinirim,uzun surelı deyil ama neler yapabilirim iş imkanları varmıdır,tşkler yilmaz.md@gmail.com

 43. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:53 pm

  güneş görmüyor, soğuk, pahalı, sokakları boş ve türkleri de sevmiyorlar… ne işim var allasen… pek merak ettiğimi de söyleyemem…

 44. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:54 pm

  oraya gidene kadar iskandinav ülkelerinin kuzey bölümlerine gidilirse daha memnun kalınacağı görüşündeyim şahsen..

 45. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:54 pm

  Bir çok ülke belli bir para ile giderseniz ve mesleğiniz varsa vatandaşlık konusunda zorda olsa -türklere-çözüm üretiyor.Izlanda nın bu konuda durumunu bilen varmı?tanil.dinçsoy@dekim.com.tr yanıt verirseniz sevinirim.

 46. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 5:55 pm

  izlandayı görmek istiyorum türkiyede yasıyorum .ama nasıl gidileceginden ne yapılacagından ve hiç yurt dıssına cıkmamaıs olmam sorun ayratabilirmi ne yapabilirm yardımcı olursanız sevinirim. Softcase@hotmail.com gercekten yurt dısına cıkmak istedigim tek ülke burası

 47. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:00 pm

  gidecek başka ülke bulamadınız mı??? karanlık, puslu, soguk, pahali, kucukcuk, enerjisi olmayan bir yer… Dunyada baska ülkemi kalmadi!!!???? evet gidin tabiki ama sadece gezmek görmek icin sizi temin ederim 1 hafta sonra Turkiyeyi mumla arasiniz hele istanbul\’u aman allahim!!!! Tabi Hakkari Yuksekovadan gidiyorsaniz bisey diyemem :)))) bence onrada yasayanlar bile yerlesmeyi dusunmemeli… Asli Sebnem

 48. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:00 pm

  değerli arkadaşlarım bende izlanda konusunda oraya gitmek hatta orada yaşamak düşüncesindeyim pahalı deniyor olabilir, hava sürekli kapalıpuslu deiyor olabilir ,ancak izlandanın nüfusu 300.000 bu nüfusun 176.000 Içalışabilir nüfus burada naıl işsizlikten bahsedilebilir açıklayabilirseniz

 49. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:02 pm

  ay sıkılmadınızmı hep aynı yerde olmaktan bana piyangodan para çıksa izlandayı gezer ve beğenirsem yerleşirim.ne güzel dünyanın tepesindesin.herkese yukarıdan bakıyorsun,gürültü yap dans et zıpla tepin dünyanın altındaki insanlar rahatsız olsun çok heyecanlı.bye.tartışmaya devam edin belki uzlaşırsınız insanlar hiç uzlaşamadı ya neyse şimdi siz erkekler bir güzelde kavga edersiniz vallahi ayırmam ama ambulans gönderirim.kaç tane istersiniz ambulansı sayın baylar??? 8)

 50. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:03 pm

  arkadaşlar gören bana ulaşsın lütfen ya. nasıl gideriz buraya? kaçak falan olsa nasıl olur. izlanda irlanda norveç isveç isviçre… buralara nasıl gideriz. ghost5585@hotmail.com

 51. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:06 pm

  Ben Mersinde otel işletmecisiyim.Izlandalı arkadaşlarım oldu.Çok dürüst in sanlar.Ancak pu mailleri okuduktan sonra kafamda çok soru işaretleri olmaya başladı.Oysa Izlanda için gizli gizli hayranlık besliyordum.Şu anda bir şok yaşadım.Izlanda hakkında olumlu düşüncesi olan kişi sayıs çok az.Izlandaya gidip insanları daha yakından tanımAK ISTIYORDUM c-giritli@hotmail.com

 52. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:06 pm

  Ben izlandada yasiyorum, reykjvikte , hayatinizi mahfedip gelmeyin buralara, gidin baska avrupa ulkesine ya da amerikaya

 53. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:07 pm

  ben gezmek istiyorum dünyayı ama kimsenin haberi olmayacak nasıl gidecegimi düşünüyorum ama param yetmez ama gezipte çalışmak istiyorum bunun icin askerden once gıtmek fikrindeyim bye good nayt

 54. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:07 pm

  arkadaşlar allah akıl fikir versin türkiyemizde zengin olamıyon hic bir dünya ülkesinde zengin olamaz :)

 55. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:08 pm

  herkese selamlar, arkadaşlar anladığım kadarıyla Izlanda sevdası STV\’deki Ayna programı ile depreşmiş ve izleyenlerde pozitif etki yapmış. her insanda bulunduğu ortamdan uzaklaşmak, sorunları unutmak, ekonomik bir gelecek ve de biraz özgürleşmek için kişiliklerinin maceraya dönük kısmı öne çıkıyor. Fakat bu arkadaşlarımızın, bu forumdan alacağı çok bişey yok çünkü: 1- yazanların hemen hepsi Izlandaya gitmek isterken onları yönlendirecek ayrı bir forum ya da link verilmiyor, şöyle bir grup kuralım denmiyor yani, Izlanda\’da yaşayanlardan yardım bekleniyor. Bunun yerine Izlandaya gitmek isteyenler ortak bir forum hatta grup kurmali ve birbirlerini online görmeliki rahat diyalog kurulsun. 2- Ayrıca, birçoğu sadece \”gitmek istiyorum\” diyor, oysa oralardan birilerinin dikkatini çekmesi için ne özelliklerin var eğitimin mesleğin nedir bunların detayını yazın. 3- Izlanda\’da yaşayan ve Türklerin orada fazlalaşmasını isteyen arkadaşlar blgileri dökümante etsin ve isteyenlere e-mail ile göndersin ayrıca ingilizce yazarak da icq ile ICELAND seçilerek chat yapılıp partner bulunabilir ve onlardan yardım alınabilir. 4- En önemlisi de Izlanda\’da yerel lokal iş ilanlarına internetten ulaşmaya çalışın, gerçi izlandaca olacaktır ama ingilizcenizin olması bu sorunu aşmanıza yardım edebilir. böyle ilan sitesi (gazetelerinden, veya web sayfa adreslerinden) bulan öğrenen varsa gitmek isteyenlerle paylaşsın bu foruma o adresleri forwardlasın… Herkese bol şans, Sağlıcakla… turkersahin06@gmail.com :)

 56. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:08 pm

  yaa bu insanlar bos konusuyorlar nedenmi kulaktan dolma işler ile olmuyor ben 20 yıldır yasıyorum izlandada hic bi yerinen degişmem anlatabildimmi tsk bye

 57. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:09 pm

  ben 1965 doğumlu sol gözümden özürlü ve bağ kur dan emekli olmak üzerindeyim emekli olduğum zaman izlandalı bir bayanla evlenmek istiyorum bu konuda bana yardımcı ve hemfikirlerime danışmak istiyorum

 58. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:09 pm

  kardeş pahalı ülke dionuz ama orda ki alınan maaşlara göre çok uygun ve çok güzel bi yer ama

 59. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:10 pm

  Ben izlanda hakkın bazı televizyon programlarını izledim. ve gerçekten çok hoşuma gitti. bu üklede çalışma koşullarının çok olduğunu duydum.orada yaşayanlar bunları söylüyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. izlandada yaşamak ve çalışmak istiyorum tam bana göre olduğunu düşünüyorum.Bu konuda benimle ilgienirseniz gercekten çok sevinirim. mustafabesir_55@hotmail.com

 60. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:10 pm

  tüm ilgili arkadaşlara sevgilier selamlar.ben izlandaya gitmek istiyorum.nasıl gitmeme gerekiyor.orada hayat şartları ,iş koşulları ve maaaş portföyü nasıl .bunları öğrenmek istiyorum.hakikakten yardımcı olabilcek arkadaşlardan bana bir iyiylik yapmalarını istiyorum..mail adresim;mathwizard_76@hotmail.com

 61. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:11 pm

  merhaba arkadaşlar! izlandaya gidip orada yaşamak istiyorum.Ama oraya nasıl gidilir bunu bile bilmiyorum.Bana yardım edecek veya orada yaşayıpta bana yardımcı olacak kişilerin mailini bekliyorum. Email adresim: airforce2002@mynet.com veya airforce2002@yahoo.com yardımcı olursanız sevinirim

 62. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:11 pm

  Merhaba arkadaşlar ben 42 yaşında emekli memurum ve yeşil pasaportum var izlandaya ailem ile birlikte yerleşmek istiyorum öncelikle kendim giderek görmek istiyorum izlandaya ulaştıgımda bana yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum şimdiden teşekürler msn adresim mehmetbakim@hotmail.com

 63. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:11 pm

  selam arkadaslar bız türkler ne kadar bencıl oldugumuzu bu sıtede bır kez daha kanıtlamıs olduk.stv de ayna programını bende seyrettım ve hayran kaldım sonra bu sıteye gırdım ve yazılanları okudum celıskıde kaldım sonra bıraz artırma yaptım işin gercek kızmı su orada olupta buraya gelmeyın dıyenlırın hala orda olmalarını kınıyorum ya sev ya terket o zaman yanı ınsanların gozunun ıcıne bakarak yalan soylıyorlar madem gelmeyın duyorsunuz sızın ne ısınız ver orda sızı esırmı aldılar orda sız gelın o zaman buraya demezlermı ınsana türkün türkten başka dostu yoktur lafı yalanmı türk türke hıc bır yerde tahammul edemıyor sız bakmayın arkadaslar sız gıdın ve kendınız gorun sonucta olum yokya en kotu konsolsluga sıgınırsınız sınır dısı ederler gelırsını paranız yoksa bıle kımse kımseyı zorla bır yerde tıtmaz paranız bıterse en kotu oyle yaparsınız olur bıter akkıllı olun ne olucak ve ben oyle yapıcam ıkı arkadas olarak bıze katılmak ısteyenler varsa mail adresımden ulasın by.

 64. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:13 pm

  arkadaslar bende izledim ve gayat sesssiz bi ulke buda isim geregi hosuma gitti ben heykeltrasim ve izlandada bi takim atolye calismali yapmak istiyorum belkide bi atolye acabilirim bu konuda bi fikre sahip olan bi arkadasim okursa bu notu bana yardimci olursa sevinirim saygilar prestige@prestigeart.org mail atabilirler

 65. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:14 pm

  çok sessiz ama güzel biyer bir lm sigarası 590 kronur yani 7.5 dolar pahalı yemek kültürleri yok reimlerimi bu sitedeki admine yolladım ama benim resimlerimi yayınlamamış

 66. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:14 pm

  bu ab vatandaşı olmak için ne gerekiyor şimdiden teşekkürler msn+email usk38@hotmail.com

 67. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:15 pm

  bu siteye yorum yapanların yarısından fazlaı bilmeden konusuyor kımseye ınanmayın izlanda hakkında yorum yapanlara nereden mı biliyorum,baska yakın dostlarımdan ogrendım millet kesip savuruyor yok 3 5 dolara yasamak zormus elinize bir bir kalme kagıt alında 3 5 euro nedkar edıyor gerızekalılar

 68. Misafir

  Ağustos 29, 2008 at 6:15 pm

  kardeşim orda ne yapacan ben izlanda türkleri hiç bir ülke sevmiyor .

 69. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:30 am

  daha öncede yazmistim,ama bukadar yorumdan sonra tekrar yorum yapmak istiyorum.Türkleri sevmemelerinin sebebi Osmanlidan kalma yani oradaki 40 Türk degil Osmanlilar 2 defa burayi almaya calismislar,yani kuyruk acilari var,ve kücük bir ülke oldugu icin hemen herkes birbiri ile akraba,bir türk vatandasiyla cocuk velayeti yüzünden ciddi sorunlar yasadilar tabii buda ülkedeki gazetelerde mansetlerden verildi.yani asil sebep bunlar.Ha orada yasanilabilinirmi? evet ama gecici bir süre kendim orada bulundum,2001 de nisan ayinda eksi 10 derece idi ama cok güzel termal kaplicalari sayesinde ve temiz hava havanin durumunu pek de önemsetmiyor,neyse ben Gaziantepliyim ve belki birgün oraya didip bir isyeri acarim,ha buarada kendim eu vatandasiyim o yüzden benim icin gercekten cok kolya ama Türkiyeden gelecek arkadaslar icin cok zor olur maalesef,eger icinizden Tasfirin dan anlayan firinci ustasi varsa belki beraber orada bir isyeri acabiliriz,yani lahmacun pizza üzerine,dedigim gibi cok soguk bir yer ancak öyle bir yer acarsak calisabiliriz.orada bir türkle tanismistim,bana demisti balik firmasinda -20 derecede mahvoluyor diye,ama yinede nacizane bir öneride bulunacagim,eger gercekten zorunlu degilseniz macera ya atilmayin,elbette haklisiniz memleket sartlari zor ama.neyse siz bilirsiniz.eger irtibata gecmak isterseniz.email yazin lütfen: meredy1974@hotmail.com kendim almanyada yasiyorum su an.neyse Allah herkesin gönlüne göre versin Mehmet :)

 70. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:31 am

  slm arkadaslar,, ben ingiltereden yaziyorum, burada oturumla ilgili problemlerimiz var, bir sekilde kendimi izlanda ya atmak istiyorum.Acaba ayni problemi yasarmiyiz. izlanda da yasayanlar bilgi verirse sevinirim. istonguc@hotmail.co.uk

 71. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:31 am

  DIL BILMEYEN UZMANLIĞI OLMAYAN BIR KIŞI ORADA NEYAPABILIR YOK 3000AVRO YOK 5000 AVRO ADAMLARIN KANUNUNU HUKUKUNU IKLIMINI ÖRF VE ADTELERINI BILMEDEN ORALARA GITMEK ZOR BEN 2005\’TE DANIMARKAYA GITTIM 1 HAFTA ZOR DAYANDIM ADAMLAR SOĞUK RUHSUZ RUHSUZ ORTALIKTA GEZINIYORLAR NEYSE YINEDE IYI DÜŞÜNÜN DERIM SELAMLAR :(

 72. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:32 am

  orada yuksek lısans yapmak ıstıyorum fakat bır bılgı edınme sansım var mı buradan ya da oradan bırısıne ulasma sansım ?

 73. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:32 am

  Merhaba!Inanır mısınız tv de izlandayı gördüğüm an memleketimde herhangi bir yermiş gibi sanki ikinci vatanımmış gibi hasretle hayranlıkla izledim izlandayı,izlediğim o günden beri oraya gitme aşkıyla doluuyum.Artık hedefimde sadece oraya gitmek ve yerleşmek var.Kuaförüm meslek sahibiyim yani ama ne şekilde nasıl gidileceği prosödürlerin ve diğer kuralların nasıl olacağı hususund herhangi bir bilgim yok.Sizlerden ricam bu konuda gerçekten bilgi sahibi kişilerden bana bilgi vermelerini rica ediyorum.Dediğim gibi sadece bu konuda bilgisi olan kişilerden lütfen.Şimdiden teşekkür ediyorum.05433585033 sevim.ozguler@hotmail.com

 74. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:33 am

  ya herkes birşeyler yazmış çizmiş buraya ama her telden başka bir ses bir ortak noktada buluşulmuyor gördüğüm kadarıyla.şöyle doğru dürüst birşeyler yazan yok çoğunluğunun buluştukları tek ortak nokta türklerin sevilmediği.neyse şu ülke hakkında gerçekten sosyal yaşam ve ekonomik şartlar nedir doğru bilen varsa yazsın.

 75. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:33 am

  izlandada çalışmak nasıldır bilmiyorum ama iş imkanı sağlanırsa orada operatörlük ve çelik kapı üzerine çalışabilirim

 76. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:34 am

  yurtdışı olarak çalışmayı istetiğim ülkelerin başında izlanda`yı düşünüyorum,operatörlük ve çelikkapı üzerine nasip.izm35i@hotmail.com

 77. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:35 am

  bende gittim,cok pahali´bir yer kaplicalari harika cok sicak rejkavik te 7 kaplica var.kendim ab vatandasiyim.yani gidip yerlesip isyeri acabilir yada calisabilirim.ama benim fikrim Türkiye gibisi yok.kendim Gaziantepliyim,avrupada bircok ülkeye gittim amerika ve kanada ya gittim.ama Türkiyesi gibi yok havasi suyu harika özellikle Antep yemeklerini öyle özlüyorum ki neyse ben tekrar ülkeme dönecegim Insallah ama birgün eger tekrar disarida yasamak zorunda kalirsam bence izlanda iyi bir yer yasam kalitesi cok yüksek,ayrica amerika ve kanada cok yakin hele grönland(üzerinden uctum)sadece beyaz görüyorsunuz.avrupa da yakin.Izlanda da bir pizzaci acmayi düsünebilirim bir pizza 20 euro civari.bu benim isim eger bir pizzaci acarsan ve iyi kalite tutturursan zengin olabilirsin.ama yinede ben oraya gitmek isteyenlere sunu söylemek isterim eger gercekten zorunlu degilseniz sadece izlanda degil yurtdisina cikmayin,alismak cok zor sadece tavsiye 12 seneden beri disaridayim,biktim bende sizler gibi yurtdisi hayali kurmustum su hale bakin simdide geri nasil dönerimin hayalini kuruyorum.neyse selamlar,basarilar

 78. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:35 am

  bu konu hakında benimde kafam karıştı bana da yardımcı olursanız çok sevinirim izlandaya gitmek için ne yapöalıyım ne kadar param gider şimdiden çok tşk ederim

 79. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:36 am

  slm bende bi izlanda hayranıyım ve izladaya gitmek istiyom ama vize almak çok zor bana bi fikir verirseniz sevinirim :?

 80. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:37 am

  arkadaşlar herkeze selam olsun ben bu hafta samanyolu tv den ayna programında izlandayı gördüm cok güzel bi yerdi ve hoşuma gitti bende gidip gezip görüp yaşamak isterim orada yaşayan arkadaşlar ilgilenirse sevinirim ahmetgurbuz83@hotmail.com

 81. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:37 am

  Merhaba arkadaşlar ben daha önce 2005 te 2006 da Fransaya gittim pasaportumda şhengen vizesi var.Bende izlandaya gidip görmek istiyorum ilk etapta bana yardımcı olurmusunuz lütfen. a.h.m.e.t.42@hotmail.com Şimdiden çok teşekkür ederim.

 82. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:37 am

  MERHABA ARKAŞLAR IZLANDA KAZANÇ YÖNÜNDEN IYI OLDUGU SÖYLENIYOR AMA NE KADARI DOGRU PAHALI OLDUGUNA GÖRE BIRIKIM YAPMAK ZOR OLMALI*BEN KUAFÖRÜM TÜRKIYEDE YAKLAŞIK 1500 EURO KAZANIYORUM EN AZINDAN 1000 EURO BIRIKIM YAPABILIYORUM AMA YURTDIŞINDA EN AZ 5000 EURO KAZANIRSIN DIYEN MÜŞTERILERIM VAR BIRTÜLÜ GÜVENEMEDIM KENDIME HEP KENDI KENDIME SORUCAM GITSEMIYDIM DIYE DAHAMI IYI OLURDU SIZCE UZAKLARDA OLAN ARKADAŞLAR SIZLER DAHA IYI BILIRSINIZ DOSTCA BILGI VERICEK ARKADAŞLARA ŞIMDIDEN TEŞEKKÜR EDIYORUM KUAFÖR YILMAZ*

 83. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:38 am

  banada bilgi verirmisin hapeksi@hotmail.com :)

 84. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:38 am

  ben elektrik mühendisiyim.32 yaşındayım.tv de seyrettim.çok hoşuma gitti.oturum ve iş imkanı konusunda yardım bekliyorum

 85. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:39 am

  eşimle birlikte izlanda da yaşamak ve çalışmak istiyoruz… bilgi alabilirmiyiz.

 86. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:39 am

  bende sana katılıyorum hiçbi yerde 4 kilosu 1 ytl\’ye domates alamazsın:)ama sistem bizleri dışarıya itiyor…

 87. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:39 am

  ayna programında izlanda hakkında azda olsa bılgı edındım izlandada yaşamak ve orada tıcaret yapmak isterım yardımcı olacak arkadaşlar benı arasa sevınırım 0533 520 62 74 serdar ben

 88. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:40 am

  efet yaa ızlandamı gusel yer ama cok soguk bızde turkıyede tukurmek kolay ama orad ole deıl daha azında donar tukruk gezılecek yer ama yasnacak yer deıl dır

 89. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:40 am

  ben dünyayi gezdim türkiye kadar dogasi güzel ülke göremedim,sadece sistem bozuk bana göre sistemin bozuklugu sizleri itiyor oralara.

 90. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:41 am

  bn universiteyi izlandada okumak istiyorum bunun için ne yapmam gerek bana yardımcı olursanz çok sewinirimm

 91. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:41 am

  madem evlilik dışında vize yok orda yaşayanların dikkatine islandalı biriylşe evlilik yapacak birini biliyorum yalnız müslüman olması şart.biraz para biriktirince tekrar dönerler türkiyeye eee bayan olmanı avantajı

 92. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:42 am

  bu akşam izlanda\’yı izledim ve hayran kaldım oldukça pahalı gecesi gündüzü belli olmayan bir ülke olabilir ama insanları yaşama verilen değer din dil ırk ayrımı yapmaksızın şahıslara gösterdikleri saygı ve sokaklarının temizliği beni çok etkiledi.. gayet sevimli bir ülke. Türkiyem cennetim ama bir yerde yaşanılası yer olmaktan çıkıyor.. istanbul\’u aşığı olan ben bile izlanda\’da yaşamaya karar verdiysem.. zlanda\’ya gidip sakin huzurlu bir şekilde yaşamak istiyorum.

 93. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:42 am

  slm arkadaslar ben kıbrısa gıtmek ıstıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk onder_kyt_18@hotmail.com :?

 94. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:43 am

  arkadaşım ben vizemi aldım izlandaya uçak biletini kaça aldın.izlandaya uçak bileti en ucuz kaça desperadonikolas@hotmail.com maillerinizi bekliyorum tanıdıklarınız varsa görüşebilirim reykjavik\’e gidiyorum bilet işi olsun

 95. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:43 am

  merhaba arkadaşlar.ne bu insanlarımızdaki izlanda merakı anlamadım.benim sevgilimde tutturdu izlandaya gideceğim diye.izlanda hem soğuk hem pahalı diyorsunuz.söleyin bana onu bu sevdadan nasıl vazgeçirebilirim. :?

 96. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:44 am

  ben izlanda da çalışmak istiyorum kasap veya markette ilgilenenlerin dikkatine [EMAIL]esin.veysel@hotmail.com

 97. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:44 am

  izlanda da iş olmadığı hakkında şeyler yazan herkes yalan söylüyor arkadaşlar. Amcam izlanda da yaşıyor, ısrarla yerleşmem için çağırıyor, defalarca gittim, iş imkanlarının iyi olduğunu ve yeteri kadar iş olduğunu söylüyor. Yukarda hıyar bi arkadaş 3 – 5 bin euro ya geçinilmez diyor ve saçmalıyor. geçinirsiniz hatta izlanda da dahada fazla kazanırsınız. Özellikle vasıflı işçi açığı var. Gene yukarda bi arkadaşımın dediği gibi türklerin klasik tutumu bu, orayı kötülüyorlarki gitmeyin. bencilce ve cahilce bi düşünce. evet izlanda çok soğuk, evet izlanda da tüklere sıcak bakmıyorlar ama tanıyınca seviyorlar, evet izlanda pahalı ama alım gücü yüksek, yani ona görer kazanıyorsunuz, evet en yüksek intihar oranı orda çünkü hava kapalı çoğu zaman ve psikolojiye etki ediyor. ama izlanda da iş bulmak kolay, IZLANDA DA IŞ VAR ARKADAŞLAR, YOK DIYEN HERKES YALAN SÖYLÜYOR…

 98. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:44 am

  ben hepınıze guluyorum cunku sasırmıssınızzz turk mılletı işte tv de gördügü seye hayran kalıyoo bende ilk gördümde hayran kaldım ama baktım kıı adamlar tv sunucuları işini iiyi yapıyorr tabıı bızım gıbı çaresız ınsanlarda orayı kurtuluş olarak görüyo diyelim vize aldın ulkeyede gittin yaa ingizlizcen varmı?ortamı bilöessen kimseyi tanımassın hemen kim sana iş veriyoo hele bunlarıı bi geçinn millett oturun oturdunuz yerde çiçek dalında güzeldii hepinize allah yardım etsinn hepiniz ii yerlere gelirsiniz insallah ama ülkemüizdee ülkemizden vaz geçmeyin kuru ekmek te yesek ülkemizde yiyekkk

 99. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:45 am

  Bircok forum okudum,bu itede ve diğre sitelerde herkes yalan soyluyor,kötü eleştiri yapiyor neden biliyormusunuz,kendisi gitmiş görmüş,başkalarinin gelmesini istemiyor,cünki biz türklerin böyle pis huylari var,çekememezlik,bencillik bizde,bence bu okumuş,kültürlü tahsilli adam işi deyil,nerede cahil,okumamıs adam varsa çoğu diyeyim avrupada yurtdısında..gitmiş zamamnında ama ben dürüst akli başında adam cok nadir gördüm,kimse şurasi güzel burasi guzel demior millette bir hadeslik bir kıkançlık var,ben gittim başkası görmesin,bari bu tarz sitelre yazma kardeşim,cahilliginle orda kal, Varsa bu sitede farkli ülkelere gitmek isteyen arkadas,egitimlide olur,egitimsizde yeterki dürüst akli başında,saygili insan haberleşelim,bilgi ve deneyimlerimizden yararlanalim msn adreim yilmaz.md@gmail.com

 100. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:46 am

  ARKADAŞLAR HEMEN HEMEN HERKESIN BIR AKRABASI VARDIR YURTDISINDA YAŞAYAN, HANGISI IYI DIYORKI ORALARI IÇIN(ALMANYA-HOLLANDA-USA VS.) YANI BU TIP ÜLKELERDE GEÇERLI MESLEK VE YABANCI DIL OLDUKTAN SONRA ADAMLAR ZATEN SENI BIRAKMAK ISTEMIYOR.IZLANDAYA GELICE BU ÜLKE GERÇEKTEN YAŞANACAK YER AMA FAZLA HAYAL ILE YAŞAMAKTA SAKINCALI ÇÜNKÜ KONSOLOS GERÇEKTEN ÇOK SIKI TUTUYOR VIZE IŞINI. YANI ANKARADAN SONRASINA ACAIP ZOR VIZE VERIYOR.

 101. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:46 am

  Merhaba arkadaşlar bende izlandaya iş bulup yerleşmek isteyenlerdenim.Mesleğim bilgisayarcıyım karımda turizmci.oradaki türk arkadaşlarımızla irtibata geçmek istiyorum lütfen benimle kontağa geçin teşekkürler adresim:lastmohikan21@hotmail.com

 102. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:51 am

  beyler bayanlar izlandaya gitmek aslında kolay vize istemeyen bi ülkeye gidin sadece mesela fas ordanda izlandaya geçersiniz zaten fastan vize istemiyor izlanda fasta türkiyeden vize istemiyorr msn adresim mysteryboy_44@hotmail.com daha iyi bi fikri olna warsa eklesen msnine konuşlalım yada her kez eklesin gurupça konuşalım :) daha iyi olur belki bi yerlere varırız

 103. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:51 am

  arkadaşlar bende çok merak ediyorum. nssıl gidebilirim lise mezunuyum orda ne iş lursa yaparım.iş olanakarı çokmuş tvde izleiştim yadımcı olurmusunuz

 104. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:52 am

  slm arkadaşlar izlandaya gitmenin başka yolu varmı yrdımcı olursanız sevinirim . şimdiden tşk ederim

 105. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:52 am

  Ben izlandada yasiyorum, reykjvikte , hayatinizi mahfedip gelmeyin buralara, gidin baska avrupa ulkesine ya da amerikaya bu yorumu yazan arkadasla tanismak isterim ben keflavikte yasiyorum benim mailim ingiltere4444@hotmail.com numaram 421 10 15 benim numaram ismim ercan lutfen kontak kurun

 106. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:53 am

  BEN IZLANDAYI TELEVIZYONDAKI BELGESELLERDE IZLEDIM. ÇOK BEYENDIM SON DEREE MÜKEMMEL ben oraya nasıl gidebilirim orada yaşamak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz. kadirkarakus@hotmail.com

 107. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:53 am

  burasi güzel ele gecmez hicbir zaman hos bir ülke ama insan gelecegini düsünüyor ve bu site gercek iyi

 108. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:53 am

  slm arkadaşlar evet bende izlandaya gitmek istiyorum türkiyede geleceğimden çok umutsuzum acaba orada kolay iş bulabilirmiyim bana yardım ederseniz sevinirim.simsek_feramuz_@hotmail.com

 109. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:54 am

  ya ben izlandayı ayna puragramında izledim beni çektisanki nasıl bir ülke yaşam sıtandart ları nasıldır pahalı pir ülke olduhunu yaz mış arkadaşlar ama her halde bizim ülkemiz kadar deyildir dimi burada yaşam aslanın midesinden ekmek çıkarmak demek hadi bakalım siz neler yaza çak sınız kiminiz pahalı kiminiz türk leri sev miyor diyorsunuz hani türk leri tanı mıyorlar diyende var mantıklı bir şey söyleseniz ya insanlar orda tanımadıkları ları hakkında nasıl kötü fikir ler ediniyor demek oraya gidipte ülkemizi kötü tanıtan larda kabahatı bulurum ben

 110. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:55 am

  cok uzak bır yer programda ısledıgım kadarıyla gusel ama ulkemız kadar deıll bende bu sene yurt dısına cıkıcam acaba hangı sehıre gıtsem daha oncede almanyaya gıtmıstım yardımcı olursanız sevınırm

 111. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:56 am

  slm arkadaşlarbende izlandayı tv de görüp hayran olanlardanım,yorumları okudukca cok sasırıyorum.aynı duyguları paylasan ne cok insan var.izledigim andan beri oraya gidip yerleşmek isteyenlerdenim.yani ama ne şekilde nasıl gidileceği prosödürlerin ve diğer kuralların nasıl olacağı hususund herhangi bir bilgim yok ama yazılanları okudugumda az cok bılgi sahibi oldum yinede orada iş bulma calışma koşulları hakkında bilgi sahibi ve izlandaya gitmek icin ne kadar bir ücret maliyeti olur bu konu hakkında bana bilgi verebilecek arkadaşlardan veya izlanda da şu anda yaşayankişilerde yardımcı olursa cok sevinirim mail inizi bekliyorum ahmetmete69@mynet.com ilginize teşekkür ederim.

 112. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:57 am

  ya arkadaşlar mantıklı birşey söyleyen bir yokmuyaşam zor diyorlar biz türkleri sev mez ler miş diyerek yazı yaz mış lar arkadaşlar alah aşkına çalışmak zor gelene her yer ber bat görünür hadi bunada cevap verin bakalım bizim ülkemiz de yaşamak çok mu kolay zenginler hayata başka bakar gariban takımıda ekmek parası için maymuna döner tabiki izlanda deyil dünyanın öbür uçu bilegülük gülüstanlık görünür evet bana bile cazip geldi bayağı yüksek mahaş ları var tabiki cazip gelir sadece ekmek parası içinçalışan fabrika işçisi ayda 350milyona dek geliyor bunun içinde birdegece mesayisi devar toplam22 saat varan çalışıpta sadece 1 saat uyuyup yenden vardiyaya girenler var sadece karnını doyurma pahısına hadi bakalım çok uçan arkadaşlar şimdi birdaha düşünün bakalım neden insanlara cazip geliyor diye anladınız mı bana bile felaket derecede cazip geldi :?

 113. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:57 am

  slm herkese.inşaat mühendisleri açısından izlanda nasıl bir ülke iş imkanı varmı.ve şantiye mühendisleri ortalama ne ücret alıyorlar bilgisi olan varsa lütfen.birde bunun yanında alınan ücrete karşılık geçim durumu nedir yani para birikirmi onu sormak istiyorum. ilgilenenlerin mfk3480@hotmail.com adresime mail atmalarını rica ederim.tşk

 114. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:57 am

  arkadaşlar edebiyat öğretmenliği okuyorum eğitimime izlanda da devam etmek istiyorum ya da yükseklisans yapmak istiyorum bu ülkede.vize hakkında ne olur yardımcı oluun

 115. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:58 am

  arkadaşlar ne olur yardımcı olun edebiyat okuyorum ve izlandaya gitmek istiyorum yvm0606@hotmail.com

 116. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:58 am

  merhaba diyarbakırlı hemşerim oraya gelebilmek için ne yapmam gerekiyor? uzun zamandır aklımda oraya gelebilmek var. adım ergin mail: gokhanaltac1@hotmail.com yardımcı olabilirseniz çok sevinirim…

 117. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 12:59 am

  merhaba diyarbakırlı emşerim benim ismim haydar tunceliliyim bende oraya gelmek istıyorum bana bu konuda bilgi verirsen cok cok sevinirim teşekür ederim haydar kılıç

 118. EMRE TOK

  Eylül 3, 2008 at 1:02 am

  Arkadaşlar; Izlandaya gitmeye çalışmanız ve diğer bu platformda mesajlaşmalarınıza destek vermek amacıyla izlanda fotoğrafları için size burayı tıklamayı öneriyorum. Yeni Fotoğraflarda ekleyeceğim. bilginize. Site sahibi EMRE TOK

  https://www.geziyorum.net/foto-galeri/11.html

  Izlanda Foto Galerisi için tıklayınız

 119. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:02 am

  BEN ÖĞRETMENIM EŞIMLE TV PROGRAMINDA IZLEDIK IZLANDAYI.ORAYA YERLEŞMEK ISTIYORUZ ACABA ORDA IŞ DURUMU NASIL OLUYOR ? BILGI KONUSUNDA YARDIM EDERSENIZ ÇOK SEVINIRIM. ORDA TANIDIĞINIZ TÜRK ÖĞRETMEN VARSA VESILE OLURSANIZ SEVINIRIM.MAILIM gemi_liman_@hotmail.com şimdiden teşekkürler

 120. misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:03 am

  bende izlandayı tv de görüp hayran olanlardanım,yorumları okudukca cok sasırıyorum.aynı duyguları paylasan ne cok insan var.izledigim andan beri oraya gidip yerleşmek isteyenlerdenim.o sakin temiz hava benim hissettiğim herseyi yazmışlar aslında.özel eğitim öğretmniyim. ama cennet vatanımda mutlu değilimn.oradaki bi arkadasla irtibata gectim internet aracılıgıyla ama bana yardımcı olmak yerine kafaya almayı denedi.burdan kınıyorum seni.ercan bey.ayna programında konusulan Türk aile ısrarla türklerin oraya gelmesini iş imkanının özellikle bilgisayar ve inşaat alanında calısanların cok rahat iş bulabilceğini söylüyordu ve insanların türklere karsı ön yargısının plmadıgını çünkü daha Türkleri pek tanımadıklarını söylüyorlardı ama bazı yorumlar tam tersini söylüyor.burada yılmaz md mailli arkadasıma katılıyorum.bu konuda gercekten dürüstçe yardımcı olabilecek bilgilendirecek biri varsa sevinirim. [EMAIL rainman_27@windowslive.com

 121. misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:03 am

  orada yasayan türk aileler var mı irtibata gecsin bana yardım ederseniz sevinirim.tes. rainman_27@windowslive.com

 122. misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:03 am

  arkadaşlar merhaba bende izlandayı (STV)ayna programında izleyenlerdenim sakinliğine dünya dışında bir dünya gibi geldiği için gitmeyi düşünüyordum ama o kadar çok taliplisi varki şimdi türk nufus 40 imiş sanırıım 1 yıla kalmaz en az 1000 rakamını yakalarız ben vazgeçtim :)))

 123. misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:04 am

  slm ben izlanda ya gidip orada öğretim görmek ve iş yap mak istiyorum

 124. misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:05 am

  çok güzel ve gizemli bir ülke olduğunu duymuştum ve çokmerak ediyıorum orada iş imkanları ve kazanç durumları nasıl ailecek yerleşebilecek bir ülkemi ve iş bulmak kolaymı merak ediyorum bilginiz varsa bilgi verebilirmisiniz :)

 125. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:08 am

  arkadaşlar hiç bir karamsarlıga kapılmayın gitmek isteyenler hedeflerine ulaşmak için herşeyi yapsınlar.fakat bazı arkadaşlar yardımcı olunması için birilerinden yardım bekliyorlar,kendine güveniyorsan git sana gel ben sana yardımcı olurum söyle gezdiririm böyle yeriz içeriz vs. babayın oglu olsa bile seni orada tanımayacagına temenni ederim.neyse byya ulaşmak isteyenler yazabilir.masallardiyari_2000@hotmail.com

 126. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:08 am

  Selam Emre, benim Uganda`daki patron Izlandali kocca bir Viking… Onlar Izlanda`nin sogugundan ve depresif karanlik aylarindan kacarken bu kadar insanin oraya yerlesmek istemesini anlayamadim. Uganda`da 40 kadar Izlandali taniyorum, hepsi de oyle bir mevsimde kalsaydik intihar ederdik diyorlar… Bir de o kadar karanlik ay boyunca icmekten baska yapacak bi sey bulmak zor diyorlar… Ben bi gun mutlaka ziyarete gitcem, o kadar cok arkadasim var Izlandali (bir de nufusun ne kadar az oldugunu dusunursen, ulkenin bayagi bi %sini taniyorum aslinda ;-p )ama Afrika`da tum yil hergun 20-25 derece sicaklikta yasamak bana cok daha cazip geliyor… Sevgiler Emrecim

 127. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:08 am

  ben izlandaya gitmek ve orada okuyup ve evlenip iyi bir hayat kurmak istiyorum email:yavuzlaryakup@hotmail.com

 128. Misafir

  Eylül 3, 2008 at 1:09 am

  merhaba izlandada yaşayan bir türk vatandaşımızla irtibata geçmek istiyorum gadik20@hotmail.com teşekkler

 129. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:27 pm

  bende gitmek istiyorum Yolunu bulan benide haberdar etsin mithatpasa02@hotmail.com

 130. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:27 pm

  ARKADAŞLAR SIZI BILMEM AMA BENSOĞUU ÇOK SEVIYORUM ONUN IÇIN BU ÜLKEYE GITMEK IÇIN ELIMDEN GELENI YAPICAM :)

 131. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:28 pm

  meraba arkadaşlar ben mehmet gaziantep nurdağından. ben şunu söyleyim izlanda bence kısmetten ötesi degildir. çünkü ben daha önce izlanda fahri konsolosluguna baş vurdum beni aradılar fakat bütün herşey izlanda kıraliyet ailesinin elinde bütün arkadaşların yazdıklarını okuyorum boş boş diyecem bukadar.ve şunu söyleyim herşeyin başı kısmet mehmet_yakar_@hotmail.com

 132. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:31 pm

  eczgokhan1986@hotmail.com slm ben afyonda ecz çalışıyorum.ama izlandayı yaklaşık 2 yıldır araştırıyorum çok güzel bii ülke bana göre.ama buraya gitmeyi çok istiyorum 22 yaşındayım ve 7 yıldır eczanede çalışıyorum ama malesef herhangi bi birikimim yok.belki böyle bii ülkede birikim yapabilirim.

 133. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:32 pm

  izlandada çalışmak istiyorum ,meslek lisesi mezunuyum yardımcı olacak arkadaşlar arıyorum.tşk turan_ozkan06@yahoo.com

 134. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:32 pm

  izlandalılar türklerden nefret ediyor gitmek isteyenlere ve gidenlere sabır :grin :roll

 135. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:33 pm

  SELAM BN ISTANBULDAN FURKAN IZLANDA ÇOK GÜZEL BIR ÜLKEYE BENZIYOR TAM BIR YAŞANACAK EHIR NASIL GIDEBILIRIM VE VIZE IÇIN 30 000 € ISTADIĞI DOĞRUMU?

 136. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:33 pm

  merhaba arkadaşlar ben izlandadan göker bir iş yerim var 7 senedir burdayım ama o kadar yaşanılacak ve keyifli bir ülke olduğunu söyleyemem gelmenin kısa yollarını öğrenmek istiyorsanız size davetiye ayarlayabilirim şuan türkiyedeyim numaram 05398105325

 137. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:34 pm

  selam tüm arkadaşlara ben izlandaya iş için gitmek istiyorum 37 yaşındayım oto tamir ustasıyım bana yardımcı olucak arkadaşlar varsa şimdiden teşkür ederim ademdeniz70@hotmail.com

 138. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:34 pm

  ARKADAŞLAR BEN BILGISAYAR DONANIMCISIYIM ŞU AN ASKERIM IZLANDA GIBI BIR ÜLKEDE ÇALIŞMAYI BENDE ISTIYORUM AMA MESLEK NE ISTERLER O ÜLKEDE KIRA SOSYAL HAYAT VE KIRA GIBI OLAYLARDAN BANA BIRAZ BAHSEDERMISINIZ. OLMADI ÜÇ BEŞ KIŞI BIRLEŞIP BI EV TUTULUR YARDIM BEKLIYORUM TEŞEKKÜR EDERIM.

 139. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:35 pm

  bana göre değil ama yinede 1 sene kalmak istiyorum 8)

 140. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:36 pm

  arkadşlar ben uganda campaladan mustafa izlanda da 2 yıl kaldım şehir merkezi olarak güzel ama iş bulma konusunda kimse size inanın yardımcı olmaz ben şirket ile gittiğim için kolay oldu fakat gidiş çok zor iş bulmak çok zor inanın pişman olursunuz türkiyeyi çok özled im………mustafa canım vatanım az kaldı dönecem sana

 141. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:36 pm

  jeotermal ve balıkçılıkla geçinen sadece doğal kaynakları ile dünyanın çevre koruma standartları koşulunda örnek gösterilen tek ülkesi hatta ve hatta ordusu olmayan tek ülke yaşam koşulları derseniz ki çarpıcı değil yüksek maaş ve bir o kadar gider var ama dünyanın en çok kazanç sağlayan ülkesi sadece şunu söyleyebilirim vikingler zamanından kalma türklere karşı bir antipati bulunmaktadır sebebi viking atlarından kaynaklarınıyor yurtdışına çıkarılması yasak olan sadece o ülkeye özgü olan atları biz türkler farklı amaçlar ugruna ülke dışına çıkartılmıştır fakat son 2006 yılındaki dost ülkeler arasında türkiyeyide gören izlanda bunu pekiştirdiki artık aynı topraklarda yaşayan farklı kültürlere sahip insalarla birlikte bir organizyon gerçekleşmektedir jeotaina iclendia ve türkler artık gerçekten benimsenmiş ve saygıyı gören bir kesim orda ve lütfen orda yaşan müslüman sayısı 600 aile ve 450 si türk türk günlerinde izlanadanın katılımcılarını görmenizi isterim olcay bal

 142. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:37 pm

  yok ben izlandaya gidip para biriktirmek istiyorum,yok ben gece hayatina vuruldum,yok ben bilmem kac yildir bu ülkeye gitmek icin ugrasiyorum,vs.vs.bu kadar hayalci bir millet daha varmi acaba?o kadar kolay mi izlandaya gitmek!!bos is.kendinizi kandirmayin.neden bir alman,bir ingiliz bir isvicreli izlandaya gitmek icin can atmiyor?neden hep türkler?öyle elini kolunu sallayip konsolosluga gidip vizeye basvurup izlandaya gitmek zor.hatta imkansiz.evlilik haric tabi.kendinize gelin.mantikli düsünün.gercekleri görün.hadi size kolay gelsin…

 143. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:37 pm

  TV daki Ayna programından sonra ani bir gidiş kararıyla bu siteye girdim.Bence herşey çok olumlu.Kısa vadeli yerleşip para kazanmayı amaçlıyorum.Inanıyorum ki iş vardır,çünkü eşim Dr.

 144. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:38 pm

  Izlandayı tv de gördüm gerçekten yürekten etkilendim.kültürleri beni çok etkiledi..üniversiteyi orda okumak istiyorum.tek başımayım. zor olacağını biliyorum..Turizm açsından Nasıl bir ülke_? Ben bir turizm meslek lisesi öğrencisisyim…CEVAP YAZARSANIZ SEVINIRIM…

 145. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:38 pm

  slm arkadaslar oncelıkle herkese selam dıyorum. ben artık yurtdısına gıtmeye ugrasmıyorum neden mı cunkı benım ıstedıgım hıc bırsey olmadı ama ben ısyan etmıyorum cunkı ben allahtan hayırlısını ıstedım . sizde isteyin sızın rıskınız nerde olur bılmem ama unu nerde olursa olsun sızden baska kımse yıyemez. hepınıze sevgı ve saygılarımı sunuyo sızleri allaha emanet edıyorum allah hepınıne hepımıze hayırlı olan neyse onu versin. esselamun aleykum.

 146. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:39 pm

  merhaba arkadaşlar ben ardahandan cihan izlandayı ayna programından izledim ve oraya yerleşmek istiyorum bana yardımcı olabilecek varsa sevinirim numaram 05358303818 tabii ben aramak şartıyla ulaşırsanız sevinirim herkese saygılar

 147. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:40 pm

  merhaba ben mer5sinde ingilizce öğretmeniyim ve izlanda da yaşamak istiyorum acaba orada mesleğimle ilgili çalışabilirmiyim yada ne iş yapabilirim visa alması kolaymı yada vatandaşlık nasıl alınıyor.email : romeo_rodrigo@yahoo.com

 148. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:41 pm

  Bu güzelim ülkeyi terk edip gitmek istiyorsunuz ya anladım ki hepiniz kapitalizmin kucağına oturmuşsunuz. Para, para,para… bildiğiniz daha kutsal bir şey yok mu sizin. Hani %99\’u müslümandı bu ülkenin. neden temiz değiliz.silkinin,çırpının ve kendinize gelin.Ne demiş ulu bir türk büyüğü.Sen yanmazsan ben yanmazsam biz yanmazsak nasıl adam olur bu ülke.Şimdi siz diyeceksiniz ki bu adam daha şiiri bile bilmiyor. yoooook.biliyorum da sizi denemek istedim sadece. aferim size. şerefsizler.

 149. Misafir

  Eylül 5, 2008 at 5:41 pm

  arkadaslar sayfayı acınca ınanamadım okuduklarıma bu ulkeye gıtmek ısteyenın sadece ben oldugumu sanıydum sasurdım ama bazı arkadaslara katılmamak elde degıl bazılarınıda kınıyorum o gelmeyın deyenler nıye halen orda bı arkadas co ııy dedı bu yurtdısına gıden turklerde bı hastalık oldu kendılerınden basaka kımseyı ıstemıyolar resmen kıskanıyolar cok acık ve net bende stv de ızledım evet tamam ıraz hayal olabılır ama neden olmnasın bende gorus alısverısnde bulunmak ısterım ekleyenlerle konusabılırım kalisperasis@hotmail.com

 150. şakir

  Eylül 13, 2008 at 6:16 pm

  ben izlandaya işçi olarak gıtmek istıyorum bana yardımcı olun lutfen

 151. misafir

  Ekim 4, 2008 at 1:44 pm

  gitmek istiyorum ne iş olursa yaparım ne olur bıktık artık yoksulluktan yardımcı olun inşşat boya işçi ne olursa arkadaşlar

 152. misafir

  Ekim 4, 2008 at 1:41 pm

  bir kendim uyanık sanırdım ne kadar gitmek isteyen varmış kardeş gidersem bile bir sene bilemedin ikisene kalıp gelecem kendime bir iş kuracam yada bir ev alacam türkiyede ölene kadar calışsam bir ev değil bir atyakkabı alamam haklımıyım hep aç geziyoruz bu ne yav ben ekmeğimi taştan çıkarırım ama çıkan hiç bir şeye yetmiyor bende gitmek istiyorum inşaat ne olursa

 153. ismail

  Ekim 13, 2008 at 12:38 pm

  Arkadaslar bayadır bu sıteden uzaktım tekrar girdim bakayım dedim,gecen sene izlandada yaşana mehmet isimli biriyle tanıstım bu siteden ve msn de konuşmaya başladık,,ne iş yaptıgnı sordum soylemedı ama izlandada yasadıgı kesındı kaçamak cvplar verıyordu sanki kendisin takip edildigini düşünüyordu,kamera ac,kimsin deyip durdu en sonunda actım..ama adam psikopat tarzı bir msn vardı baron_geliyor@htomail.com bir kız msn inie ekledım ozaman anlatmaya başladı balik fabrikasında calıstıgnı soyledı iyi kazandıgını soyledı ama burayı tavsıye etmedi en son yazın gorustuk msnde tabıı kız nikiyle:) danimarkaya geçmiş acayip bir herif,bu sitede düzgün bilgi veren yok orada yaşayanlar gelmeyin dşyor kimilier cok guzel diyor kötü olan ne anlamadım..bir şey ya güzeldir yada cirkindir..yani oraya ayagını atmıs adamlar kımse gelmesın diyorlar..izlanda ile ilgili bilgisi olan bilgi alışverişi yapmak isteyen arkadas lar varsa mailime yazarlar ise sevinirim..ismailcak@gmail.com istanbuldan slm lar

 154. hayalperest_im

  Ekim 14, 2008 at 4:18 pm

  gerçekten de bukadar kişinin izlanda ya gitmek istemesi beni hakikaten duygulandırdı.ben şuan 15 yaşındayım ve izlandaya gitmek istiyorum.yaklaşık 4.sınıfın sonundan beri izlandaya gitmek istiyorum.şuan 9.sınıftayım.ben bu izlandaya gitmek istiyen herkesle arkadas olmak istiyorum.yaşımın küçük olduğunu düşünüyorsanız şimdiden yanılın.ben gercektende izlandaya(neresine olursa olsun)gitmek istiyen biriyim 11 yaşımda jules verne nin arzın merkezine yolculuğu okuduğumdan beri izlandaya merak duymaya basladım:)ilk önceleri kafam karmakarısıktı ne yapacagımı bılmıyorudum.ama buyudukce farkettım kı izlandaya gercektende gıtmek istiyorum.hatta arkadaslarım izlandalı adına benzeyen bı msn gordugunde soruyor bu sen mısın?:)gercektende suan hatta bugun cok sasırdım.cunku ben izlandayı 4 sendir tanınmayan bılmeyen ve sadece bıkac ınsanın gıtmek ıstedıgı bır ulke zannedıyordum.bugun gercektende cok sasırdım:)izlandaya gitmek istiyenler için yeni bir site kurulsa ve bu sitede bilgi aktarımı yapılıp gercektende ıyı arkadaslık bagları kurulsa çok iyi olur.nese gercektende izlanda ve ben deyince cumleler degıl sayfalarda yetmıyor:)
  bu siteyi hazırlayan kısı herkımse ona saygılarımı ve sevgılerımı sunuyorum benle bilgi alışverişi kurmak isteyen izlanda hastası arkadslar arıyorum
  aydn.a@hotmail.com ekleyın internet kesılmedıgı surece acıgım

 155. hayalperest_im

  Ekim 15, 2008 at 1:43 pm

  ya abi gerçekten de doğru artık bıktım bende ne iş olursa yaparım yeter ki o iş izlandada olsun ben burada öğrenci adamım daha bir sinemaya zor gidiyorum izlandaya gitmek istiyorum ve bunun için okuldan gelirken yürüyerek geliyorum ve parayıda geri atıyorum.ayrıcada bu yaz işte çalışıcam ve 4 sene sonra izlandadan size mail atıcam

 156. almanya

  Ekim 21, 2008 at 8:53 pm

  selam
  ben almanyada yasiyorum burada yasam biti ekonomi coktu almanyada bende izlandaya gitmeyi dusunuyorum ama pek bilgim yok benim icin sorunlardan birisi dinimizi orada nasil yasaya bilecegim sorunlar varmi

 157. uğur

  Kasım 13, 2008 at 7:59 pm

  izlanda pahalı bir memleketmi

 158. servin-sever

  Kasım 15, 2008 at 4:41 pm

  selam biz ocak ayında 2 arkadaşla izlandaya gideceğiz kısmetse orada olanlar bize yardım edebilirmi biletimizi aldık ama sadece iş konusunda yardım olucak bir hayırsever varmı acaba saygılarımla

 159. jacob

  Kasım 22, 2008 at 12:00 am

  merhaba,
  vize alanlar nasil nasil izlanda vizesi aldi acaba? (servin-sever)

 160. kemal

  Ocak 4, 2009 at 8:21 pm

  arkadaşlar meraba ben iskenderundan kemal bende bu İZLANDAYI çok merak ediyorum bende gitmek istiyorum tabi gezme tatil felan için değil sadece çalışmak için ama prosüdür ne nasıl gidilir orda bizi ne bekliyo hiç bilmiyorum detaylı bilgi istiyorum arkadaşlar bana bu konuda lütfen yardımcı olun mechulhayat_1236@hotmail.com adresim bu

 161. halit

  Ocak 7, 2009 at 11:54 pm

  arkadaşlar izlanda kırizde battı artık o ülkenin neyine gidebilinirki

 162. merve

  Ocak 11, 2009 at 9:06 pm

  arkadaşlar bende izlandayı çok beğendim yanlız gelmeyin diyenlere hakikatan inanmayın.iş yok diyenlere de inanmayın ben çok iii bilgiler edindiim.hakikaten krizden etkilendiğinde biliorum ama iş olanağı var,ve izlandalılar türklere karsı önyargılı deiller biliorum çünkü 3 aylığına gittim,giderseniz pişman olmazsınız.iii bi miktar paranız olması yeterliiii…

 163. hakan

  Şubat 28, 2009 at 11:55 am

  ben gecen ay icelanddan geldim süper biyer univ. oukyoorum orda tavsiyte ederim biraz pahalıda olsa cok güzel japonyayada gittim aynı es degerde fiyatlar.japonyada böyle biraz pahalı ama orasıda cok güzel tavsiye ederim ok ordaki insanlar turklere karsı onyarguılı deil ön vargııl olsalar univ. anlarsınız dimi beenim basıma ole hicbirsey gfelmedi ayrımcılık gibi hepside bana ön yargılı deil biraz dilde zorlanıyoruz o kadar o yüzden english konusuyoruz.ok ben su an turkeydeim ztn 1 aylıgına geldim turkeye sonra gene doncem herkeze iyi gunler İSLENSKA YA BEKLERİM HEPİNİZİ BYYYYYYYYYY

 164. misafir

  Mart 10, 2009 at 1:20 pm

  arkadaşlar bende izlandaya gitmek isteyenler kervanındanım bana izlandaya gitmiş veya orada yaşamışbirisi detaylı olarak bilgi verebilir mi?
  aydinaldi@hotmail.com

 165. devran

  Haziran 21, 2009 at 9:48 pm

  selam izlandaya gitmek için nereye başvurmalıyım..nereden vize almalıyım lütfen yardım edermisiniz bana..

 166. nihat

  Temmuz 14, 2009 at 11:39 pm

  arkadaşlar izlanda her ne olursa olsun gidilecek ülke değil çünkü çok pahalı soğuk danimarka yada isveçi tavsiye ederim yaşam şartları çok daha iyi ben daha önce bu iki ülkeye gittim gayet güzel vizede zorlana bilirsiniz belki ama değer izlandada aylıklar yüksek görünsede çok pahalı olduğu için aylık eriyip gidiyor bizim gibi insanlar orada zor yaşar çünkü herşeyiyle bize çok ters bi ülke

 167. yusuf ve özlem

  Temmuz 28, 2009 at 3:08 pm

  isveçe yeni aşkım uzun zaman oldu geldi çok güzel olmuş fıstık gibi kız görün ve bakın süper aş kımı itiraf edimiyorum yrdm edinnnn kız süper nolur

 168. qyaren özberk

  Ocak 13, 2010 at 4:15 pm

  bu kitabı ben daha yeni aldım ve hemn okudum ben bu kitabı herkese tavsiye ederim.

 169. İzlanda

  Ocak 19, 2010 at 12:56 am

  ben izlanda da üniversite okumayı düşünüyorum herhalde başka düşünen yoktur :) ama çok iyi nedenler var beni bu ülkeye bağlayan en başta üniversiteler ücretli değil halkın neredeyse hepsi ingilizce konuşuyor ve benim biraz izlandacam da var ,ayrıca burası çok güzel bir ülke gece saat 3 te aydınlık bir havada dışarısı -10 dereceyken 30 derecelik sıcacık bi suya başka bir yerde girebilir misiniz? o ülkenin görüntüsü bile bana huzur veriyor. Neyse bunlar geçelim ülkenin çok pahalı olduğunu söylüyorsunuz fakat ben Revkjavik te değil farklı bir yerde oturmak istiyorum ,zaten diğer bölgeler genellikle kasabaymış , oralarda geçim nasıl, söyler misiniz? şimdiden teşekkürler :)

 170. cihan

  Nisan 27, 2010 at 9:03 pm

  2008 yılında yazdım 2010 yılındada yazıyorum oraya yerleşecem rabbim nasip ederse yerleşince yazarım size oraları tel no 0554 865 34 74

 171. ilker

  Nisan 28, 2010 at 7:51 pm

  herkese slm orada kurulmuş bir türk derneği olduğunu duydum oraya nasıl ulaşabilirim veya orada yaşayan bir türkle nasıl kontak kurabilirim?
  ben kendim döner,pide,pizza ,kebap ,ustasıyım daha önce maltada 3 sene çalıştım yurtdışına yaşantısına alışkın biriyim iyi dercede ingilizce biliyorum eğer orada yaşayn biri varsa benimle irtibata geçsin tel numaram 05433546893

 172. uğur

  Haziran 9, 2010 at 3:17 pm

  ben de 1 senemi isveçte geçirdim.iskandinavyanın heryeri harika ama benimde hayalimdeki yer izlanda.amerika hayranı oldukları belli zaten ben bazen radyolarını dinliyorum adamların hayatı country muzik.sade country fm leri de var bikaç tane(misal http://www.kantry.is/ )
  orada yaşayan 32 türk olmalı.2009 yazında bülent arınç gitmişti hatta bütün türklerle görüştük diye de bir espiri yapmıştı.İzlanda hakkında ki en sağlıklı bilgi onlardan alınabilir.ama onlara ulaşmak için de bülent arınç tan bilgi alınabilir:D

 173. mehmet oktay

  Haziran 27, 2010 at 11:44 am

  merhaba arkadaslar ben kibristan mehmet ayrica ab vatandasi yim ve onumuzdeki hafta izlanda ya gidiyorum bunu yapmamin amaci da ordaki herseyi gidip kendi gozumle gorup ona gore karar vermek gidip ogrendikten sonra size gercekleri yazarim soz

 174. znozzi

  Temmuz 7, 2010 at 11:34 am

  http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=137660342927878&ref=mf
  izlandaya,izlandacaya ve kısacası izlanda ile ilgili herşeye ilgi duyan kişilerin ortak buluşma noktası

 175. Berkay

  Temmuz 13, 2010 at 9:47 pm

  İzlanda’yla ilgili sorularınızı bana sorabilirsiniz. Mail:sedansedan@hotmail.com

 176. fatih

  Temmuz 14, 2010 at 3:47 pm

  izlanda rumuzlu arkadaşım sanırım izlanda üniversitesindemaster yapmak isteyen tek kişi sen değilsin, ben ikinci kişiymm :-) inşallah ikimiz de hayallerimize kavuşuruz…

 177. fatih

  Temmuz 14, 2010 at 3:49 pm

  ben de izlanda üniversitesinde okumak istiyorummm

 178. Cengiz

  Temmuz 24, 2010 at 3:27 pm

  Arkadaslar dunyanın cogu ulkesını gezmıs ve tecrubesı olan bır kısı olarak sızlerden rıcam ulkenızde kalın baska ulkelere umut baglamayın ınanınkı turkıyemız dunyadakı en guzel ulke herseyıyle. ben ısım geregı her hafta bır ulkeye gıderım. tamam guzel farklı yerler farklı kulturler goruyoruz ama turkıyemız gıbı degıl. egerkı ılla yurt dısına gıdecem dıyorsanız gezı amaclı gıdın amagerı turkıyemıze gelın ıs yapacaksanızda burda yapın bence.

 179. Berkay

  Temmuz 25, 2010 at 9:13 am

  İzlanda’da Türklere kötü davranmıyorlar.En azından benim için öyle.(En verra Tyrkir á Íslandi að minnsta kosti ekki fyrir mig.)

 180. Berkay

  Temmuz 25, 2010 at 7:52 pm

  Ben İzlanda’dayım.Burada yaşıyorum artık.Burada Türk hattından çok pahalı ve çok da çekmiyor.İzlanda’lı bir telefon hattı alınca ararım seni.İzlandalı desen anlicam ama bir Türk sana nasıl yardım etmemiş şaşırdım doğrusu.Ben de tam Türk değilim doğrusunu söylemek gerekirse.Benim annem portekizli, babam türk benim iki tane pasaportum var.Ben hiç sorun çekmedim.Zaten afs(afs türk kültür vakfı) ile gittiğim aile ile iletişim kurdum onlar bana yardımcı oldular.Bir kaç hafta sonra Akureyri’ye geçeceğim.Çok güzel bir ülke burası.YAŞASIN İZLANDA!!!!!(Húrra Ísland!!!!!!!)

 181. bircan

  Temmuz 30, 2010 at 5:23 pm

  ben üniverste öğrencisiyim kaç yıldır gitme peşindeydim izlanda ya paramı denkleştirdim ve gidiyorum , bi mağaraya fln saklanıp kalma çabasındayım hostel rezervasyonlarım uçak rezervasyonlarını yaptırınca 1 günde vizem çıktı, hiçde zor değil vize diorum ve ağustosun 24 ünde gidiorum bisikletle geziçem kamp kurucam orda türk arkadaşım evs diye bi programla gitti , bende turistlik amaçla gidiorum, ve madem o kadar türk var gezdirirsiniz bizide

 182. Afram Island!

  Temmuz 31, 2010 at 11:39 am

  Merhaba ben 5 aydır burada yaşıyorum. Gelmek hayalimdi, geldim. Buradaki kriz yüzünden yabancılara vatandaşlık vermeyi durdurduklarını duydum çünkü dış borçlar yüzünden işsizlik parası ödeyemiyorlar, çareyi vatandaşlığı durdurmakta bulmuşlar. Eğer İzlandaca bilmiyorsanız iyi kazandıran bir işte çalışmanız çok zor, çok milliyetçi bir toplum. Gen çeşitliliği az olduğu için fiziksel ve ruhsal engelli sayısı fazla, çok pahalı, sebze ve meyve sayısı az ve kalitesiz, Türkler genel olarak sevilmiyor ama sizi tanıdıklarında tabiki fikirleri değişiyor. Gece hayatları kendilerini kaybedene kadar içmeye dayanıyor. Açıkçası ben yaşamak için uygun bulmadım, herkesin kendi takdiri tabiki. Hala İzlanda’yı seviyorum, mutlaka görülmesi gereken bir ülke, bu kadar temiz suyu hiçbir yerde içmedim, yer şekilleri harika, rüya gibi bir ülke bu açıdan. Ama yerleşip iyi bir hayat kurmak isteyenler İsveç veya Kanada gibi yabancıların haklarının bir anlamı olduğu ülkelere gitmesinde yarar görüyorum. Ayrıca burda yaşayan Türkler çok yardımsever, ama şu an kriz yüzünden onlar da iflasta.

 183. bircan

  Ağustos 4, 2010 at 7:27 pm

  bi günde verdiler vizemi neden yalan söliçez ki, başvurdum ertesi gün onay verildi,ayrıca ayın 24 ünde orda oluçam, arkadaşımın (türk kendisi)yanına

 184. Serdar Ekincioğlu

  Ağustos 5, 2010 at 1:14 pm

  Arkadaşım bu ne ya birbirinize girmişsiniz.Farkettiyseniz burada yorum yazmak için izin verilmiş, kavga etmek için değil.Arkadaşlar ben 2 sene önce 4 arkadaşımla beraber izlanda’ya gittim.Ama turla falan değil kendimiz gittik.Hepimiz ingilizce de biliyorduk.Çok eğlendik izlanda adasının kıyı şeridindeki yol boyunca bisiklet sürdük.Çok yorulduk ara sıra dinlendik kamp yaptık.Bisikletle gezerken izlandanın doğasına hayran kaldık.Hiç kimsenin yardımına da ihtiyacımız olmadı.Her yaz mevsiminde biriktirdiğimiz paralarla dilini bildiğimiz ülkelere macera için gidiyoruz.İzlandadan önce de italya,norveç ve fas’a gitmiştik. Bu arada son yorumlardaki kavgalara cevap:Eğer düzenli olarak bir işte çalışıyorsanız lacivert pasaport ile vize almak çok kolay bizim grupta sadece bir kişinin vizesinin çıkması 2 hafta sürdü.Bu arada izlandada çok az insan yaşadığı için buradaki telefon bağlantıları biraz kötü yurtdışına ulaşmak biraz zor oluyor.Ama Berkay bey ben sizin yerinizde olsam aramyı yine de bir denerdim.Vodafone buralarda baya iyi çekio benden söylemesi

 185. ali karadağ

  Ağustos 5, 2010 at 8:20 pm

  merhaba benim adım ali. ben bayramda izlandaya gitmek istiyorum.oraya gerçekten gitmiş veya orada gerçekten yaşayan biri varsa beni yönlendirebilir mi(galiba birileri yalan söylüyormuş lütfen bana yalan söylemeyen biri yardım etsin hayatımla oynamayın lütfen çünkü o kadar para biriktirdim oraya gidebilmek için)

 186. bircan

  Ağustos 5, 2010 at 8:30 pm

  vize nasıl alınıyo zormu? gibi soran arkadaşlara sadece yardımcı olmak için cvp verdim veriorum , yeni cipli pasaportlardan geçen ay aldım öğrenciyim istanbulda vize şirketinden başvurdum , ertesi gün ,konsolosluk telefon açtı bi kaç soru sordu ve o gün onaylandı,pasaportumu gönderdiler kuryeyle, bu kadar basit .gene diyorum eksik evrak yoksa sorunsuz biriyseniz ertesi gün onaylıolar ,ayrıca gittim demiorum ayın 24 ünde kopenhag aktarmalı gidiorum,ordaki türkler seni neden aramak zorunda onuda anlamadım

 187. metallica forever!!!

  Ağustos 5, 2010 at 8:42 pm

  Berkay. bey. ben. de. akureyrideyim. Knattspyrnufélag. Akureyrar. takımının stadyumunun. karşısında. oturuyorum. Eğer. müsaitseniz. yarın. saat. 18.00 da. akureyri. kilisesinin. önünde. buluşalım.Gider. kahve. falan. içeriz. konuşuruz. tanışırız.

 188. enter sandman

  Ağustos 5, 2010 at 8:59 pm

  Berkay arkaşdaşım yarın saat 6 da akureyri kilisesinin önünde buluşalım eğer müsaitsen.Kafeye gideriz tanışırız kahve içeriz konuşuruz.Sana e-posta da gönderdim umarım onu görürsün ve yarın buluşuruz.Yalancı değilim diyorsunuz ve ben de bunu görmek istiyorum

 189. Bir Dost

  Ağustos 5, 2010 at 10:48 pm

  bende dün rüyamda gördüm İzlandadaydım hatta Burkay arkadaşımla görüştük falan tam Vodafone bayine gidip nihat arkadaşımı çaldırcaktık ki uyandım

 190. Ulaş

  Ağustos 6, 2010 at 2:26 pm

  niye yalan söylüyorsunuz buraya yorum yazanların hiç biri izlandaya gitmemiş.Ya izlandada iş bulmayı nasıl beceriyorsunuz yok bar açmışsınız yok güvenlik görevlisi yok bulgarlara ve rumenlere çalışma izni yokmuş yok türkler yardım etmiomuş. ilk önce bir konunun başındaki yazıyı okuyun burası yorum yeri birbirinize taş atma yeri değil.izlandaya giden kişi orada -15 derece ayazını bilir blue lagoon gölüne girmenin hazzını bilir

 191. enter sandman

  Ağustos 7, 2010 at 11:36 am

  Berkay arkadaş yalan söylemiyor gerçekten dün buluştuk onunla tanıştık falan zaten haftaya kanadaya gidecekmiş onun çalıştığı barı gördüm oturduk bişeyler içtik arkadaşlar gerçekten yalan değil

 192. İceland

  Ağustos 24, 2010 at 2:27 pm

  Arkadaşlar İzlanda’ya yaşamaya gitmeyin bence.Gidin,gezin,görün ama sakın oraya yerleşmeyin.Ben bu sene temmuz ayında gittim oraya.Çok güzel bir ülke bence.Yaşamayın dememin sebebi yaz mevsimi bile olsa çok sert geçiyor burada Allah bilir kışın nasıldır burası -30 lara falan iniyordur heralde :) Ben İzlanda’da 1 hafta kaldım.Sadece 2 gün boyunca sıcaklık 23 derece idi onun dışında yine çok güneşliydi ama çok rüzgarlıydı.Yaz mevsiminde üşüyeceğimi hiç düşünmemiştim :)Burada kaldığım bir hafta boyunca doğru düzgün uyuyamadım gece saat 1 de hava hafif kararıyordu.Bir gecede ortalama 5 saat uyuyabildim bu güzel ülkede.Bu arada ülkede doğru düzgün bitki örtüsü de yok dolayısıyla ormanda yok ülkede.Benim bir arkadaşım gitmişti İzlanda’ya onun tavsiyesi üzerine gittim ben de ve çok memnun kaldım herkese gitmesini tavsiye ederim.Bu güzelim ülkeyi görmeden ölmeyin bence.Gidin gezin görün ama yerleşmeyin hayat çok pahalı orada iş bulmak kolay değil.Yine de siz bilirsiniz bence görülmesi gereken yerlerden.
  Yapmadan dönme:
  1-Solon restaurant’a gidin mutlaka
  2-Reykjavik’e gittim ben ama Akureyri’ye de çok güzel şehir diyorlar.Bence bu ikisi dışındaki başka şehirlerine gitmeyin
  3-İğrenç görünse de çürütülmüş köpek balığının tadına mutlaka bakın yiyince fikirleriniz değişiyor
  4-Yaz mevsimi olsa da ülkenin bir çok yerinde kar var.Ben karlı yerlere gitmedim ama arkadaşımın dediğine göre kar motosikleti kiralayıp bir tur atmanız gerekiyor
  5-Bir kaç kelime İzlandaca öğrenin(çok ilginç bir dil,almanca ile ispanyolcanın karışımı gibi geliyor kulağınıza)
  6-Reykjavikte yürüyerek bir tur atın bence çok büyük bir yer değil zaten

 193. Tarık

  Ağustos 24, 2010 at 3:31 pm

  Merhabalar ben Tarık 28 yaşındayım, iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca biliorum. Turizmciyim. Üniversite mezunuyum. Otellerde ön büroda yaklaşık 3 yıl deneyimim var. İzlanda’ya gelip orada otelcilik sektöründe çalışmak istiyorum. Bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler. Mail adresim t_eser1@yahoo.com

 194. Umut

  Ağustos 31, 2010 at 3:01 am

  Arkadaşlar izlanda vizesini Danimarka konsolosluğu mu veriyor. Yeşil Pasaporta vize istiyorlar mı? Ayrıca İzlanda Vatandaşlı olabilmek için hangi şartlara sahip olmak lazım?
  2 yıl sonra emekli olacağım İzlanda yı görmeyi ben de çok istiyorum.”Ísland er uppáhalds landið mitt. Mig langar til að ferðast til Íslands.”

 195. Tarkan

  Ağustos 31, 2010 at 5:46 am

  Arkadaşlar 17 ekimde İzlandalı kız arkadaşımla Türkiyede evleniyorum. Evliliği yaptıktan sonra Ankara veya İstanbuldaki Danimarka konsolosluğuna mı başvuracağız İzlanda vizesi için? Ve turist vizesini 1 gün içinde alan arkadaşların yorumlarını okudum. Acaba ben ne kadar sürede alabilirim vizeyi. Bu konularda bilgisi olan varsa cevap yazabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden.

 196. Iceland

  Ağustos 31, 2010 at 5:45 pm

  Arkadaşlar İzlanda yeşil pasaporttan vize istemiyor.Lacivert pasaporta ise 1 günde vize çıkmaz ama en geç 1 hafta içinde çıkar bu size bağlı evrakları yetiştirirseniz çabuk alırsınız.Türkiye’de herhangi bir İzlanda konsolosluğu görmedim ben biz(ben ve arkadaşlarım) vizemizi Ankara’daki Danimarka konsolusluğundan aldık.İzlanda eski bir Danimarka sömürgesi olduğu için vize Danimarka konsolosluğundan alınıyor dolayısıyla.Benim vizem 4 günde çıktı.Arkadaşımınki de 8 günde çıktı(e malum nitelikli biri olmak gerekiyor :D :D :D) Tarık Bey bana kalırsa otel sektöründe iş bulmanız zor, bulsanız bile maaşı İzlanda şartlarına göre az diye düşünüyorum.Çünkü gittiğimiz otelde adam bizden köpeğin kalmayacağı yer için 1200 kron istedi 2 geceliğine hiç içime sinmedi açıkçası.Tabi oralarda 1200 kron çöpte bile bulunabilecek para :)Ama Türk lirasına çevirirseniz ne kadar ettiğini görürsünüz.Tercih meselesi ama benden size tavsiye İzlanda’ya yaşamaya gitmeyin hava çoğunlukla kapalı insanlar yardımseverlikten çok uzak ülkeleri gibi çok soğuk insanlar bana kalırsa kulaktan dolma bilgilerle gitmeyin oralara sonra çok pişman olursunuz.Önce gidin görün ona göre karar verin.Not:İzlanda’da yaşamak istiyorsanız yeşil pasaporta da vize gerekiyor

 197. tırıvırı

  Eylül 2, 2010 at 1:42 am

  vize için isanbul pangaltında vize şirketine başvurdum, ve ertesi gün konsolosluk aradı ve o günonay çıktı, zaten pasaportta trihleri yazıor, şuanda izlandadayımülkeyi geziorum, geliş amacınızçalişmaksa gelmeyin zaten kriz var,gelip buralarda kalabalık yapmayın zaten

 198. Berkay

  Eylül 15, 2010 at 3:40 pm

  Eylülde çok soğuk oluyor oralar şimdi nasıl?

 199. hayrettin

  Ekim 11, 2010 at 9:31 pm

  arkadaşlar ben bir kere karım ve çocuklarımla gitmiştim bu buz ülkesine çok beğenmiştim hayran kalmıştım.Ülke güzel ama fiyatlar astronomik derecede pahalı.Bir belediye otobüsüne binmek 127 kron yani 8-9 lira gibi bir şey.eğer oralara giderseniz size tavsiyem kışın kasım ayında gidin aurora ışıklarını izleyin blue lagoon gölüne girin sıcak su fışkıran yeri görün reykjavikteki halgrims kilisesini görün içine girin.Çok güzel bir ülke şu anda bizden daha fazla ısınan bir ülke.Ülkenin bulunduğu ada volkanik olduğundan sıcak su kaynağı çok dolayısıyla yolların altında ısıtma sistemi var kışın hiç kar yoktu çoğu sokakta çok rahat gezdik biz.Size tavsiyem paranız yetişyorsa gidin görün derim.bana göre yaşamak için çok da iyi değil en güzeli insanın kendi memleketidir arkadaşlar.

  kırklareliden hayretttin

 200. hasan

  Ekim 21, 2010 at 1:07 pm

  nasıl giderim?

 201. ozkan

  Ekim 25, 2010 at 2:47 pm

  slm, ben polonyada yasiyorum iki senedir ve hic hosuma gitmiyor burasi. hayat cok ucuz ama bir okadar da aylik kazanc cok dusuk, ve suan izlandaya gitmeyi dusunuyorum. orada bir kebabci acmayi dusunuyorum, bu konularda bilgisi olanlardan bilgi bekliyorum.

 202. ali

  Ekim 31, 2010 at 6:32 pm

  selam ben izlandaya gitmek isterdim az çok oranın nasıl bir yer olduğunu biliyorum onun için izlanda,da çok iyi işler yapacağıma inanıyorum.ama gidebilecek imkanım olmadığı için gidemiyorum bana yardımcı olabilecek insanlarla haberleşe biliriz…

 203. can

  Kasım 7, 2010 at 1:49 am

  arkadaslar!
  kendinize gelin hic bir ulkeye yerlesmeyi dusunmeyin!!!en iyisi kendi ulkemiz Turkiye.ben yillardir finlandiyada yasiyorum,ama hic guzel degil,insanlar,kizlar,gece alemi arkadaslik ortami yok,sadece isin olursa iyi maasi var,ama gider de ona parelel.ama hayat sadece ulkemizde var bana inanin bu bir öneri ve tecrube

 204. alanya kaptan

  Kasım 10, 2010 at 7:25 pm

  bende gıtmek ısterım tabıkı balıkcılk var ıse bırde parası ıyı ıse ben hazırım denız varsa bende varım ısımde cok ıyıyım yardımlarınızı beklıyorum turgay kaptan

 205. Ercan

  Kasım 18, 2010 at 12:28 am

  Ben geçen Haziran’da gittim. Hava 13-15 derece civarındaydı. Oradaki Türklerle de tanıştım. 1 hafta kaldım. Bence de çok pahalı bir yer. Oradaki Türklerin de lokantası var diye bilgi aldım. Ama o lokantaya gitme fırsatım olmadı. Sanırım bizim yemeklerin biraz İzlanda’ya uyarlanmış hali yapılıyor.

 206. tırıvırı

  Kasım 20, 2010 at 2:37 pm

  merhba, ben bu yaz izlandadaydım çünkü izlanda hayran olduğum ve büyülendiğim ülke , amaçın çalişip para kazanmak değildi ve bu amaçla gidilmemesi gerekir, sonuçta ülkenin iklşmi ve ekonomik durumu ortada , nüfusuda belli yani sıkılabilirsniz , üşüyebilirsinz …türklere ait bakkal ve kebabçı var türklerle tanışıtm evlerindede kaldım onlar çalişmak için gelmişler izlandalılarla evlenmişlr , işçi olarak hayyaller kurup gitmeyin derim.
  ben erasmusla 1 dönemliğine izlandaya tekrara gelmek isterim hande bu konuda bilgin varmı, türkiyeden erasmusla gelinebiliyormu?

 207. memoli

  Kasım 21, 2010 at 2:42 pm

  arkadaşlar ben izlandaya iş için 2 kez gittim.gözlemlerim ise havanın -12 derecelere indiği ve bu derecelerde kaldığı, ikinci gittiğimde ise farkettiğim şey musluk sularının bozuk yumurta gibi kokmasıydı.Çok da müthiş bir yer olduğunu söyleyemem.size müthiş gelir ama ben iş için gittim gezmeye vakit çok olmadı.zaten ülke balıkçı kasabası gibi bir yer.eğer böyle balıkçı kasabası gibi bir yer isterseniz danimarka daha güzel oralara gidin ben danimarkaya da gittim iş için iskandinav ülkelerinin hepsine gittim çünkü oralara taşımacılık yapıyoruz.şunu unutmayın ki en güzeli sizin ülkeniz çünkü alışık olduğunuz yer sizin ülkeniz bence kalın ülkenizde unutmayın yurtdışı cennet demek değil başka kültür başka dile alışmak zor iş bunlara alışmaya alışmaktansa kendi ülkenizde kalın bence

 208. Misafir

  Kasım 23, 2010 at 7:24 pm

  Arkadaşlar ben 16 ülkeden oluşan dünya turumu tamamlayalı çok kısa bir süre geçti ve gezdiğim ülkeler arasında izlanda da vardı.Oraya sadece izlanda delisi bir kaç arkadaşaımın tavsiyesi üzerine gittim.Ülkeye giidnce altın üçgen turuna katıldım ve ülkedeki neredeyse tüm doğal güzellikleri gördüm kuzey ışıkları falan çok güzeldi ayrıca thingvellir vadisi müthişti tam avrupa ve amerika levhasının birleştiği yer.İzlandanın doğal güzellikleri saymakla bitmez.Eğer bir gün dünya turuna çıkacaksanız gezeceğiniz yerler arasında izlanda da olsun ben reykjavik te sadece 4 gün kaldım.Ülkenin şehirleri çok güzel değil neredeyse tüm binalar birbirinin aynısı,şehirler küçücük hepsi sanki birer kasaba gibi.izlanda gezilip görülecek yerlerden biri çünkü levha ayrımında olduğu için gezip görülecek yeri çok gidin görün bence ama ben oraların yaşamak için uygun olduğunu düşünmüyorum arkadaşlar.ben orada 4 gün kaldım.siz de gider 7 gün kalırsınız sonra bunalırsınız sıkılırsınız çünkü ülkede hiç bir sosyal hayat yok ama eğer siz böyle sessiz sakin yerleri seviyorsanız gidin görün derim.izlanda benim gezimin son durağıydı.bayramda gezim yeni bitti.şimdi de gezdiğim yerlerle ilgili bloglara yazı yazıyorum ilerde de kendim blog açacağım.Ben kasımda gittiğim için hava -8 -9 larda seyrediyordu ama sıkı giyindiğim için benim için pek de bir şey farketmedi.eğer bana deselerdi bir gün iu ülkede ömrün boyunca yaşayacaksın deselerdi ben kesinlikle bu ülke olarak arjantini seçerdim arkadaşlar daha iyisi yok.ben oraları gezdim gördüm öyle tvden gördüğüm şeyleri söylemiyorum.izlandayı yaşamak için hiç bir zaman tercih etmezdim.zaten gidin 101 reykjavik filmini izlerseniz orada da adam diyor zaten ‘burada yaşayan herkes sadece burada doğduğu için yaşıyor,buralarda hiç bir şey yok’ çok da doğru diyor bence çok küçük şehirler neredeyse ülkede hiç alışveriş merkezi yok,olsa bile küçücük.eğer bir gün gidip göreceğim bu ülkeyi diyorsanız gidin görün harika bir iş yapmış olursunuz ama gidip bir gün bu ülkeye taşınacağım diyorsanız 1 ay sonra depresyon geçirirsiniz bunalırsınız haberiniz olsun.zaten ülke krizden batmış durumda öyle danimarka norveç gibi refah içinde yaşamıyor insanlar.ayrıca benim kaldığım 4 gün içinde hava hep kapalıydı üstelik 3 gün boyunca kar yağdı.bana kalırsa iyi düşünün.insanlar hayalet gibi,hava kapalı,doğal güzellikleri saymakla bitmez(hele de kışın süper),hava yağışlı,krizden batmış bir ülke,yabancılar her zaman dışlanıyor hiç bir zaman yabancılara iyi davranılmıyor.bunları iyi bir düşünün bence arkadaşlar.öyle kulaktan dolma bilgilerle gitmeyin dünyanın hiç bir yerine gidin gezin görün öyle karar verin arkadaşlar

 209. Gürkan Özdemir

  Kasım 24, 2010 at 2:34 pm

  Arkadaşlar oturup sizin yazdıklarınızı okumk için vakit harcamadım.ben izlandada yaşıyorum arkadaşlar.reykjavik şehrinde yaşıyorum buraya geleli yaklaşık 4,5 ay oldu hayat şartlarına zorda olsa uyum sağlayabildim buraya gelmek en büyük hayalimdi çok seviyordum izlandayı ve bana sağolsun izlandada yaşayan bir arkadaş yardım etti bana iş buldu küçükte olsa kiralık bir ev ayarladı burada tek başıma yaşıyorum evlenip aile kurmayı falan hiç düşünmüyorum belki ilerde olur şu anda ben çok rahatım burada ama burada yaşabilmek için biraz dayanıklılık gerekiyor mesela ben kapalı havalardan hiç ama hiç nefret etmedim şimdiye kadar hata bir nebzede olsa seviyorum denebilir burada hava her gün kapalı ve yağışlı dün kar yağdı mesela hatta şimdi de hafiften bastırıyor ben bu mesajı arkadaşımın bilgisayarından yazıyorum şu anda ben burada balıkçılık sektöründe çalışıyorum her gün balık yakalıyoruz haftada 1 gün izinliyiz bir şirketle çalışıyoruz ve ülkenin farklı yerlerine gidiyoruz mahsül çok oluyor işler şu anda bayağı iyi ve öyle bolluk içinde yaşamıyorum ama izlanda şartlarına göre iyi bir hayat sürdürüyorum hiç ayrılmayı düşünmüyorum bu güzelim buz ülkesinden en büyük hayalim buraya gelmekti ve iskandinav izlanda kültürünü içime sindirmekti ben soğuğu çok seviyorum buralarda hava her eksi derecelerde nerdeyse hergün kar yağıyor ama bazı büyük caddelerde hiç kar veya buz falan yok meğer öğrendimki ülkenin yer altı su kaynakları fazla olduğu için böyleymiş ben türküm ama hiç zorluk çekmiyorum buralarda hatta iyi bir arkadaş çevresi oluşturdum bile denebilir ben hiç dışlanmadım yabancı olmama rağmen zaten bana yardım eden berkay isimli arkadaşın burada arkadaş çevresi iyi ve oda bana biraz yardımcı oldu denebilir biz şu anda berkaylayız akşama onun kuzeninin açtığı bara gideceğiz ama berkay burada kalıcı olmayacakmış avustralyaya gidecekmiş aslında o kanadadaydı ama burada kuzeninin yanında kalmak için buraya tekrar gelmiş 2 ay önce gitmişti o ve ona ben teşekkürlerimi ilettim zaten ama birde internette olsun diye söylicem berkay arkadaşım çok teşekkürler bana ettiğin tüm yardımlar için seni göürnce insanlığın ölmediğini anladım bana hayal ettiğim yerde adeta bir yaşam kurdun sen insanlığın ölmediğini ve başka ülkedeki türklerin bize yardımcı olma ihtimalinin hala olduğunu gösterdin çok sağol berkay kardeşim..arkadaşlar izlanda eğer yeniliklere açıksanız sizin için gerçekten ilginç olabilir eğer buraya gelmeyi düşünen biri olursa ona kapım sonuna kadar açık gelsin bende ona yardım ederim gerçekten burada bana güvenen birinin çıkacağını düşünmüyorum ama eğer düşünen olursa telefon numaramı verebilrim

 210. izlandalı

  Kasım 25, 2010 at 5:37 pm

  gelmeyin lan bu ülkeye.ne işiniz var izlandada.heryeri batırdınız zaten izlandamı kaldı.

 211. Akıllı Misafir

  Kasım 26, 2010 at 7:18 pm

  Arkadaşlar ben konuyu ilk defa okudum.Ben bir İzlanda hayranıyım.Benim en büyük hayalim İzlanda’ya gitmek.Bu konunun altına yazılan neredeyse tüm mesajları gülerek okudum.Neden güldüm biliyor musunuz arkadaşlar çünkü burada yok ben izlandada yaşıyorum yok şöyle yok mesajlarının HEPSİ KÜLLİYEN YALAN arkadaşlar.Önce bir mantıklı düşünün.Neden İzlanda’da yaşayan biri internetten araştırıp bu siteyi bulsun neden buradaki yorumları falan okusun?Mantıklı düşünün arkadaşlar eğer bir kişi gerçekten İzlanda’da yaşıyorsa bu ona çok normal gelir neden oturup buraya yorum yazsın ki yok ben İzlanda’da yaşıyorum diye.Bunları hepsi yalan kardeşim hiç birine inanmatın bunların…Hepsi tamamen yalan yok İzlanda’da yaşıyormuş yok İzlanda’ya eskiden iş için gitmiş.Mantıklı düşünün arkadaşlar İzlanda’ya iş için giden birisi adı üstünde zorunlu olduğu için gitmiştir ayrıca eskiden olan bir olayı ne diye gelip buraya yazsın ki niye taa iş için zorunlu olarak gittiği üstelik eskiden gittiği bir ülkeyle ilgili gezi yazısını araştırıp buraya yorum yazsınki arkadaşlar.Bunların hepsi tamamen yalan.Buraya ben İzlanda’da yaşıyorum vs şeyler yazan insanların hepsi eminimki ömürlerinde bir kez bile bırakın İzlanda’yı yurtdışına bile çıkmamıştır bunların hepsi İzlanda’ya gitmek için can atan ve kendisi gidemediği için gitmek isteyen insanları da kandırmaya çalışan insanlardır arkadaşlar hiç birine inanmayın bunların hepsi külliyen yalan.Tabi ben bunları sadece buraya yorum yazan kişiler için söylüyorum.Yoksa ben bu konuyu yazan adama niye inanmayayım ki adam kendi resimlerini bile koymuş adam konu açmış böyle bir şey için öyle gidip başka bir konunun altına saçma sapan yalanlar yazmamış.Benim de en büyük hayalim İzlanda’ya gitmek.Yakında avrupa gönüllü hizmeti ile gitmeyi düşünüyorum.HErkese iyi günler arkadaşlar…

 212. bülent sancak

  Ocak 1, 2011 at 3:03 pm

  selam gürkan özdemir seninle irtibata geçebilirmiyim

 213. tolga

  Ocak 2, 2011 at 11:15 am

  selam 28 yaşında bekarım yutdışı deneyimim var profosyonel oto boyacısıyım izlandaya gitmek orda çalışmak istiyorum oranın güzelliklerine hayran kaldım bana yardımcı olursanız sevinirim aslında sormak istediğim izlandada otomotiv işi nasıl maaş konumları ne kadar yaşam çalışmak için gitmek istediğimde nasıl? yardımcı olmak isteyen herkese şimdiden teşekkürler izmirden sevgiler…Tolga cep numaram..0532.691.33.76

 214. mehmet şerif

  Ocak 2, 2011 at 7:16 pm

  slm herkese ben mersinden mehmet fayans seramik ustasıyım yurtdışında calışmak istiyom bana yardımcı olursanız sevinirm

 215. oguz

  Ocak 13, 2011 at 1:09 am

  slm millet baktim maillere okudum herkese hak veriyom herkesin düsünde hayalinde bir ülke vardir yasamak istedigi bende merak ediyorum izlandayi irlandayi norveci ama yasam icin gercekten secilcek bi yer degil bence herkes ucuz rahat bi yasam istiyor tabiki herkes insandir ve insan gibi yasamakta en dogal hakkimiz türkiye icin demiyorum bizim ülkemizi sömürenler var tabiki onlar utansin yasanti koymadiklari icin bende almanyada yasiyorum yasam insanlik sosyal hayat diyorsaniz bence almanyanin üstüne daha rahat daha güvenli yer yok derim ve size almanyayi tavsiye ediyorum saygilarimla oguz

 216. _ferRyUp_

  Ocak 20, 2011 at 1:47 pm

  Selâmlar…
  Tüm yazılanları okudum, 15 yaşından beri en büyük hayâlim İzlanda’ya gidebilmek…Üniwersite öğrencisiyim we bir kaç seneye okul bittiğinde hayâlimi gerçekleştirmek için herhangi bir engel kalmayacak; zamanımın azaldığını hissediyorum:S Fakat buna rağmen halâ kafamda İzlanda’ya nasıl gidebileceğim we orada nasıl yaşayabileceğim net değil:(
  Goggle görsellerde bakmadığım İzlanda fotoğrafı kalmadı, adeta hatmettim=) Muhteşem bir yer, muhteşem bir doğa; müthiş bir dinginlik, huzur waadediyor sanki insana…Çok pahalı olması, hawasının aşırı soğuk, kapalı we kaswetli olması dışında kayda değer bir negatif yönünü göremedim…Bunun da mantığını şöyle oturttum kafamda; gelir yüksek olmasa, yani alış gücü yüksek olmasa fiyatlar da bu kadar yüksek olmazdı…
  Ne yapmam gerektiğini tam anlamıyla bilmiyorum; artık İzlanda hayâlime ne şekilde ulaşacağımı tam anlamıyla kararlaştırmak istiyorum…Sadece şuna eminim bizim liseye taaa 7 yıl önce İzlanda’dan gelen misafir öğrencilerin bana hediye ettiği küçük İzlanda bayrağını elimde tuttuğum günden beri, biliyorum hissediyorum ben İzlanda’ya gideceğim!!!!

 217. ayşe

  Ocak 23, 2011 at 8:11 pm

  turist vizesi alıçaksın. ve gidiçeksin orda geceliği 20 euroya hosteller var rejkavike yakın. sonra şehir merkezlerini gezmekte bi zahmwet yok yazın git kamp yap, bisikletle bütün ülkeyi gez araba kirala batı fiyörtlerine kadar git

 218. _ferRyUp_

  Ocak 23, 2011 at 10:41 pm

  Ben orada yaşama hayâlleri de kuruyorum…

 219. huseyin

  Ocak 24, 2011 at 12:04 am

  sıgınmacı olarak gelıcem sartlar nelerdır iltıca olarak kacak gıdıcem yanı

 220. Misafir

  Ocak 27, 2011 at 12:12 pm

  kaçak nasıl gireceksin ki?

 221. ercument

  Ocak 28, 2011 at 5:56 pm

  Gürkan Özdemir kardes,
  bana bir mail atabilir misin.
  ercunone@yahoo.com
  tskrler

 222. adanalı

  Şubat 14, 2011 at 11:38 pm

  ben 3 yıldır yaşıyorum bu ülkede.. arkadaşlar ben balık işindeyim..ucuza işçi arıyorlar burda..15 kişi kadar işçi alacaklar eğer isteyenvarsa yardımcı olabilirim..

 223. adanalı

  Şubat 14, 2011 at 11:41 pm

  ARKADAŞLAR 15 İŞÇİ İSTİYORLAR MAAŞLAR 7000 LİRA CİVARI

 224. MEDET ŞAHİN

  Şubat 16, 2011 at 9:09 pm

  YOKMU SESİMİ DUYAN İZLANDADA YAŞAYAN TÜRKLER LÜTFEN BANADA YARDIMCI OLUN GEMİCİ SERTİFİKAM VAR AYRICA FAYANS SERAMİK USTASIYIM YANİ HEM GEMİCİ HEM FAYANSÇIYIM İZLANDADA ÇALIŞMAK İSTİYORUM LÜTFEN YARDICI OLURMUSUNUZ O535 810 42 35 ÇAĞRI YAPIN BEN ARARIM Medet_51@hotmail.com

 225. medet şahin

  Şubat 17, 2011 at 7:52 pm

  yokmu sesimi duyan.izlandada yaşıyan müslüman türkler ben izlandada çalışmak istiyorum. fayansçı ve seramik ustasıyım ayrıca gemici belgem var.yani gemici belgem var.banada yardımcı olun.izlanda vatandaşlığı için hangi şartlar gerekli, nerelere müracaat etmem gerekli lütfen yardımcı olurmusunuz.tel:05358104235 msn adresi:Medet_51@hotmail.com

 226. Serkan

  Mart 24, 2011 at 1:56 pm

  Selam Gürkan Özdemir bende uzun zamandır turizm sektöründe çalışıyorum oldukça iyi ingilizcem var ve orta derece almancam var. İzlanda’da çalışmayı düşünüyorum bu konuda fikirlerine ihtiyacım olacak seninle irtibata geçebilirmiyiz, bana mail atarsan sevinirim teşekkürler.
  mail adresim : serjo_55@yahoo.com

 227. Serkan

  Mart 28, 2011 at 1:48 pm

  Selam Gürkan Özdemir bende uzun zamandır turizm sektöründe çalışıyorum oldukça iyi ingilizcem var ve orta derece almanca var. İzlanda’da çalışmayı düşünüyorum bu konuda fikirleirne ihtiyacım olacak seninle irtibata geçebilirmiyiz, bana mail atarsan sevinirim teşekkürler.
  mail adresim : serjo_55@yahoo.com

 228. Rejkyvk Tas

  Nisan 9, 2011 at 4:31 am

  Ya malmısınız nesiniz lan? Mülteci olarak gelecekmiş, nasıl gelecen onu bi söyle? Çünkü vize dağıtıyo İzlanda herkese. Deniz yoluyla Yunanistan’a geçiyo sanki Bodrumdan. Yüzerek gelirsin tabi 2 saniyede buz gibi soğuk suda donup gebermezsen. He balık o kadar çok ki burda herkes 7000 lira maaş alıyo, ferrari’si var herkesin. Ulan millet aç burda be. İğneden İpliğe herşey türkiye’dekinin 2 katı. Doğal güzellik karın doyurmaz. Git gez resim çek ne geççek eline? Saat 6 da marketler kapanıyo saat 7’de alışveriş merkezi. Sokaklar boş.Sosyal hayat sıfır. İngiltere’ye gidin, Hollanda’ya gidin. Para orda. İzlanda iflas etti iflas, milleti işten çıkarıyolar heryerde. 100 milyar dolar borcu var bu ülkenin. 300 bin nüfusla ne üretip ödeyebilecek ki. Kebabçı aççakmış, millet te kebab yemeden durmuyo zaten burda. Türk’lerin başka bildiği iş yok ki. Ya döner ya kebab. Biz burda bolluk içinde yaşayıp kimseyi istemediğimizden değil. İyi olsaydı amenna ama öyle hayalperestlik yapmayın. Yarın’ı ne olacak belli değil buranın. Durum çok berbat.

 229. Hakan

  Nisan 11, 2011 at 6:07 pm

  Mrb. Bende İceland ‘ı seviyorum. Üniversite eğitimi alabilmem için ne yapmam gerekiyor gitmiş olanlar yardımcı olursa sevinirim. young_hakan_18@hotmail.com bu konu hakkında bilgisi olanlar eklerse sevinirim. Tşk

 230. MeTaLlIcA 4-ever

  Nisan 25, 2011 at 7:12 pm

  @Rejkyvk Tas

  Ne kadar zekisin arkadaşım biz de bunları bilmiyorduk zaten.ayrıca yalan söyleyeceksen biraz destekli söyle eğer durum öyleyse senin ne işin var orada?

 231. izlandali

  Nisan 28, 2011 at 6:11 pm

  slm arkadaslar yukarda yazilanlarin hepsi yalan buraya gelen turkler hayatlarindan okadar memnunki bir baskasinin gelmesini istemiyorlar cunki yaklasik 45 kadar turk yasiyor bende burda yasiyorum hollandadan geldim ben buraya benim icin kolay oldu izlandali bi bayanla evlendim kendimizin is yeri var sukur cok iyi kazaniyoruz,3 yil sonra birikimimle turkiyeye temelli donmek istiyorum,siz bos verin buraya gelmeyi aklinizdan gecirmeyin burayi kokutursunuz burda huzurumuz yerinde nerde cokluk orda bokluk oturun oturdugunuz yerinizde,turklerin cok oldugu yer iyi olmaz

 232. Bako

  Mayıs 1, 2011 at 6:32 am

  Su an isvecte yasiyorum danimarka norvec almanya buralarda yasadım en güzeli İsveç. Neden Avrupa birliğine alınmadığımızı şimdi anladım kapı bir açılsa tahminim herkes gelir. Bence Kucuk ülkelere heves etmeyin o halde Malta andorra onlarda cok iyiolmali kesin dönüş yapıyorum gelin sizin olsun eski Avrupa değil yaziktir size

 233. MeTaLlIcA 4-ever

  Mayıs 3, 2011 at 3:45 pm

  @izlandali

  Biraz düzgün yalan söyle ayıptır yahu.Adam hem yalanları bir bir sıralıyor sonra da Türklere hakaret ediyor.Ne kadar güzel iş yerin varmış o krizde bolluk içinde yaşıyormuşsun.İzlandalı bir kızı bir Türk olarak tavlamayı da becermişsin heralde çok yakışıklısın.Türkler çok mutlu ve 45 tane hepsini bulup teker teker düşüncelerini mi sordun?Süpersin.Demek orada 3 sene para biriktirip Türkiye’ye döneceksin çok mantıklı ve kolay.Acaba sen hiç ömründe yurtdışına çıktın mı?

  @bako

  Evet İsveç çok güzel yer ben de gittim gezip görmek için.

  Arkadaşlar buraya gelip yalan dolan şeyler yazmanın bir anlamı yok bu bir gezi yazısı gezi yazısı hakkında yorum yaparsanız daha güzel olacağını düşünüyorum.

 234. ssseeeyyymmmaaa

  Mayıs 12, 2011 at 5:50 pm

  umarım her isteyen görür bu ülkeyi bende çok istiyorum görmeyi .mutluluğun coğrafyası adlı kıtap hayallerımı izlandaya çewirdi ..bir gün mutlaka gideceğim…

 235. Taylan-Gulbahar

  Mayıs 12, 2011 at 6:00 pm

  Selamlar;

  Biz küçükm araştırmalar yaptık. Wiki v.s. sitelerdeki bilgileri okuduk. Sonra para birimini araştırdık. Gitmeden pahalı bi ülke olduğunu anladık; ama bir sorun var. Pahalı olduğunu iddia ediyor birçok kişi… Madem pahalı, o zaman niye gittiniz? Sonuçta amacınız merakınızı gidermek değil miydi? Şikayetçi olmak saçmalık olur diye sanıyorum. Mümkünse iki kişinin ortalama gideri 10-15 gün için ne olur? Net bir bilgi verirseniz seviniriz. Çünkü 2008 yılından bu yana birçok yorum yapılmış ve hiçbirinde net bilgiler yok. Okuyan ve cevap verecek olan herkese şimdiden teşekkürler…

 236. kenanNorge

  Mayıs 18, 2011 at 1:38 am

  selam ARKADASLAR SIZE GERCEKTEN IZLANDA HAKKINDA YAPTIGIM ARASTIRMAYI ANLATACAM…buarada yukaridaki yorumlari okudum bi taensi cok harbi yazmis birine cevap yazmis walla gulmeekten kirildim..helal olsun guzel cevap yazmis.(metalika-4 ever ismindeki arkadas.supersin)ya ben 8 sene norvecte kaldim izlanda insan haklari bakimindan guzel bi yer bu sene gecen ay norvec bi tane rus kizi sinir disi etti 8 sene kacak yasamis norvecte aciga cikinca rusyay yoladilar iste medya falan basina gelince izlandadan iki politikaci izlandaya gelsin vatandaslik verelim o pasaportlan istedigi yere gider demisler..deginecegim nokta oturum almak isteyenler gitsin..yabancilarin az oldugu bi yer gece hayati guzel macera eglence vede onemlisi oturum isteyenlerin gelecegi parlak olan bi ulke…buarada izlandalialar danimarkaca anlaiyorlar okulda ogeretiliyor.ingilizce de biliyolar zaten.norvec dunyada super bi ulke ama yabanci olarak oturum vermiyolar verinceye kadarda kanser ediyolar insani izlanda bence super yer gece klupleri saat 5 kadar acik hafta sonlari norvecte 2,30 da kapaniyor..yani arkadaslar tavsiye edrim benim bildigim bukadar ama gercek bilgi..kendim gitmedim..2008 de gidecektim gitmedim cok pismanim…simdide almanyada yasiyom oturum izni bekliyom daha almanyada….herkese bolsans…

 237. MeTaLlIcA 4-ever

  Mayıs 22, 2011 at 11:55 am

  @Taylan-Gulbahar

  Hangi havayolu ile gideceğinizi vs de söylerseniz size ortalama ne kadara mal olacağını söyleyebilirim

 238. Taylan-Gulbahar

  Mayıs 25, 2011 at 1:47 pm

  Hangi firmayla gitmemiz daha uygun olur bilmiyoruz. Ama bize en uygun fiyatlar gerekiyor. Saygılar.

 239. MeTaLlIcA 4-ever

  Mayıs 26, 2011 at 7:28 pm

  Bir sürü firma söylerim ama hiçbiri Türkiye kalkışlı değil haberiniz olsun.Yoksa Lufthansa,belki Ryanair vs var

 240. Taylan-Gulbahar

  Mayıs 27, 2011 at 10:49 pm

  En uygununu bilmek istiyoruz.

 241. MeTaLlIcA 4-ever

  Mayıs 28, 2011 at 9:32 am

  En uygunu Ryanair 1 euro’dan başlayan fiyatlarla uçuyor ama o da Türkiye kalkışlı değil.En kalitelisi Lufthansa pahalı ama aktarmalı gidersin.Tr kalkışlı Danimarka veya İsveç aktarmalı oluyor.Ayrıca Icelandair var çok hesaplı ama o da TR kalkışlı değil maalesef.Yani Türkiye’den İzlanda’ya gitmenin maalesef hesaplı bir yanı yok paraya kıymanız gerekiyor.En uygunu bile THY nin en pahalı bileti fiyatında.Ya Lufthansa aktarmalı ve pahalı olanı olanı deneyeceksiniz ya da bir uçak bileti bulup Londra’ya gideceksiniz oradan da 15 euroya Reykjavik’e.Tabi İzlanda çok pahalı bir ülke sakın ama sakın türk lirasıyla gitmeyin oraya.Önce belli bir miktar euro alın yanınıza, Londra’ya gidince onu İzlanda kronuna çevirirsiniz.TR de çevirmiyorlar çünkü.Mümkün olduğu kadar çok para alın yanınıza hele altın üçgen turu vs inanılmaz pahalı.İzlanda’ya gidip altın üçgene katılmayacaksanız hiç gitmeyin bile zaten.İki kişi ortalama gider 10-15 gün dersek, en kötü ihtimalle hostelde kalırsanız ve yemeği dışarıda ucuz lokantalardan yerseniz, ayrıca hostelde kahvaltı vs yoksa, altın üçgen turunu da eklerseniz en az 3500 euro masrafınız olacaktır.Ama maksimum gözüyle bakarsak da otelde kaldığınızı düşünerek,her sabah dışarda kahvaltı,akşam yemeği iyi lokantalarda,hediyelik eşya,müze vs giriş parası,kilise giriş parası,altın üçgen turunu vs eklerseniz 10- 15 gün için maksimum harcayacağınız 7000 euro olabilir.Ama yanınıza ne olur ne olmaz mutlaka fazla para alın.İzlanda pahalı bir ülke ama minimum parayla bile gidilse mutlaka görülmesi gereken bir ülke.Ben Almanya’da erasmus senemi geçirirken bir tur şirketiyle 4 günlüğüne gezi için gitmiştim.Almanya’dan İzlanda’ya giden turist çok.İzlanda’ya gidince mutlaka;

  1-Halgrimms Kilisesini gezin tepesine çıkın
  2-Altın üçgen turuna katılın
  3-Reykjavik’te 3 tane müze var hepsini gezin
  4-Tjörnin’deki kuğuları seyredin bol bol fotoğraf çekilin
  5-İnsanı ilk yediğinde kusturan ama yanında içki içince tadı hafifleyen çürütülmüş köpekbalığı eti olan Hakarl yemeğini mutlaka tadın
  6-Blue Lagoon’da yüzün mutlaka
  7-Gidecekseniz kışın gidin kuzey ışıklarını da görürsünüz
  8-Reykjavik’te amaçsızca dolaşın şehir zaten çok küçük yürüyerek 1 saatte altını üstüne getirirsiniz
  9-Mümkünse kuzeydeki Akureyri şehrine gidin
  10-Paranız çoksa fiyord turlarına katılın(ben katılamadım maalesef gemiyle 3 gece 1750 euro gibi bir fiyattaydı)
  11-Björk’ün evine gidin

  Yapmayacaklarınız;

  1-Kesinlikle taksiye binmeyin
  2-Reykjavik çok küçük şehir mümkünse her yere yürüyerek gidin çünkü otobüs de çok pahalı ve tek seferlik değil aylık,yıllık biletler satıyorlar ve çok pahalı
  3-İyi restoranlarda yemeyin tüm paranız 2 günde biter
  4-Mümkünse Reykjavik’te otelde banyo yaparken burnunuza mandal takın sular lağım suyu gibi kokuyor
  5-Yağmurluk götürmeyecekseniz hiç gitmeyin İzlanda’ya
  6-İzlandaca öğrenmeniz sizin karınıza olacaktır, eğer İzlandaca bilmiyorsanız İzlandalılarla çok acil olmadıkça konuşmayın(zaten konuşsanız bile umursamıyorlar)
  7-Hediyelik eşya olayını abartmayın.

  Ben gezi için tur şirketine 800 euro para verdim.Paraya otel masrafı ve altın üçgen turu dahildi.Ekim ayında gittim.Yanıma ek olarak 2700 euro aldım ve hepsini harcamam gerekti :D

  Umarım yardımcı olabilmişimdir.İyi günler

 242. Taylan-Gulbahar

  Mayıs 28, 2011 at 9:57 am

  @MeTaLlIcA 4-ever

  Çok teşekkür ediyoruz. Almamız gereken bilgileri aldık sayenizde. Araştırmaya devam edeceğiz. İzlandaca öğrenmeye çalışalım bakalım nasıl bir dilmiş :) Tekrar tekrar teşekkür ederiz…

 243. anonim

  Mayıs 28, 2011 at 12:27 pm

  Merhaba arkadaşlar, ben geçen sene 8 ay kaldım, bi dahaki aya yeniden gidiyorum. Metalika4ever iyi yazmış ama bazı yanlışlar ya da eksikler var. Bi kere ingiltere üzerinden gidecekseniz ingiltere vizenizin olması lazım, aktarma bile yapacaksanız istiyolar schengen ükesi olmadığı için. en uygun pegasusla copenhagen yada oslo, ordan icelandexpress yada icelandair. gidiş dönüş en uygun 1.000 lira tutuyor. yazın bodrumdan direk izlanda seferleri var, ama internette bilgisi yok, bi travel agency ile görüşmek lazım hangi günler uçtuğu ile ilgili. izlanda kronunu bırakın londradan , danimarkadan bile çeviremezsiniz, şu an krizde olduğu için ülke hiçbir ülke izlanda kronu vermiyor yada kabul etmiyor. en uygunu euro, dolar veya danimarka, isveç, norveç kronuyla gitmek. ayrıca reykjavikte 3ten fazla müze var, öyle bi sanat şehrinde 3 müze olduğunu duymak komik. ama Þjodminjasafnið ve Arbæjarsafn’ı kesinlikle tavsiye ederim. hallgrimskirkja ya giriş bedava, sadece asansör ile çıkmak paralı, onu da kontrol eden yok, çaktırmadan bedava çıkabilirsiniz.yemek için en uygun seçenek rıhtıma ve kolaportide yakın bæjarins bestu var, hot dog, izlandalılar pylsur derler, tadı muhteşem ve en ucuz seçenek. metallica elemanları da deneyip beğenmiş, belki bilir metalika4ever. hatta clintonlu resimler ve karikatürler var içinde.eğer guesthouse gibi bi yerde kalcaksanız önerim marketten alışveriş yapıp guesthouse un mutfağında pişirmek, ton balığı kutusu 100 kron mesela, hazır hamburger setleri falan var. skyr denen yoğurdu kesinlikle deneyin. dünya harikası bişey. http://www.accommodation.is/ burdan guesthouse listelerine bakabilirsiniz. kamp yapmak en ucuzu çadırda, ama hava hep rüzgarlı ve soğuk, tercih meselesi. http://www.samferda.is burdan da carpooling yapabilirsiniz,yani sizle aynı yere giden birinin arabasında sadece benzin parasına gidebilirsiniz. Ayrıca İzlandalılar mükemmel ingilizce konuşur ve ingilizce konuşulmasından rahatsızlık duymazlar. izlandaca bilmeden de sorun çekmezsiniz.ayrıca öyle hemen öğrenilebilecek bi dil değil, icelandiconline.is adresine girin bakın ne dediğimi anlıyacaksınız.altın üçgeni ilk defa duydum biz ona golden circle diyoduk öyle diyolar izlandada. reykjavikde amaçsız dolaşmayın, menningarnott a denk getirin, yada herhangi bir festivale, çok eğlenceli. köpekbalığı etini deneyebilirsiniz, ama ben ağzıma atmamla tükürmem bir oldu, onun yerine çok lezzetli olan balina etini tercih ederim, hatta en önemlisi izlanda kuzusu eti yemeden ayrılmayın, dünyanın en güzel kuzu eti. İzlandalılarla çok acil konuşabilirsiniz, dünya meleği insanlar, başta soğuk ama çok yardımseverler. bi de Þjodminjasafnið(milli müze) çarşambaları bedava.eğer yaş küçük gösteriyosa Arbæjarsafn a da 18den küçüğüm deyip bedava girebilirsiniz. ayrıca sular lağım değil, sülfür kokuyor, bunun sebebi de suların yeraltından gelmesi, vücut için çok yararlı bir su. 1-2 günde alışırsınız. Suyu çeşmeden için, mükemmel tadı var ve bedava. dünyanın en temiz suyu. tabi sıcak soğuk beraber akan bi çeşmeyse sülfürlü suyun gelmedğinden emin olmak için soğuk suyu açıp biraz bekleyip öyle için. buz gibi olunca sülfürlü su gitmiş demektir. başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim taylangülbahar

 244. MeTaLlIcA 4-ever

  Mayıs 28, 2011 at 4:51 pm

  Rica ederim.Başka sorularınız da varsa sorabilirsiniz.Yardımcı olmaya çalışırım

 245. MeTaLlIcA 4-ever

  Mayıs 28, 2011 at 5:20 pm

  Bu arada İzlandaca öğrenirken de oraya buraya nasıl giderim türü cümleleri ezberlemeniz yeterli.Yardım edin,günaydın,benim adım…,nasılsınız vs tanışma kalıplarını öğrenmeniz de yararınıza olacaktır.İyi günler

 246. MeTaLlIcA 4-ever

  Mayıs 31, 2011 at 10:49 pm

  @anonim

  Sağol arkadaşım sen de doğru yazmışsın ama Reykjavik büyük bir metropol mü ki bir sürü müze olsun.Benim bildiğim 3 tane vardı.Onları da tur şirketi söyledi zaten.Ayrıca Reykjavik’te amaçsızca dolaşmak kadar zevkli bir şey yoktur.Ülkedeki binalar o kadar ilginç ve rengarek ki içinde kaybolmak insana çok güzel bir his veriyor.Altın üçgenin golden circle olduğunu ben de biliyorum sadece Türkçeye çevirdim.İzlandalılar müthiş ingilizce biliyorlar ama konuşmuyorlar.İzlandaca iğrenç bir dil hem zor hemde toplasan 300 bin kişi konuşuyor öğrenmeye değmez zaten benim dediğim önemli kalıpları öğrenebilmek.Çünkü İzlandalılar gözlemlerime göre dillerini öğrenmeye çalışan insanlara çok büyük saygı duyuyorlar.Ben her konuşmamda ilk başta godan dayin diye giriyordum adamlar senin yabancı olduğunu anlayıp sana gülümserlerse çok sıcak davranıyorlar.Zaten tipten de anlıyorlar direk.Banyo suyu kesinlikle iğrenç kokuyor sülfür kokusumuydu o ne kokusuydu bilmiyorum ama çok iğrenç kokuyordu.Bu arada İzlanda’nın havası çok güzel hiç o kadar temiz hava tatmamıştım.Evet sular çok temiz çeşmeden de içiliyor.İzlanda’dayken; Halgrimms’in önündeki boynu bükük adamın yanında herkes aynı pozu vererek foto çekiyordu, ben yaptım siz de yapın mutlaka blue lagoon un çamurundan yüzünüze sürün ben sürdüm vücuda iyi geliyor diyorlar.Sykir in tadı ekşiydi yanlış hatırlamıyorsam.Ayrıca benim tek söyleyebileceğim, eğer İzlanda’ya gidecekseniz doğası için gidin yoksa Londra’ya Paris’e gidermiş gibi tarihi eser görmeye milyonlarca kilise görmeye, ünlü markalardan alışveriş yapma düşüncesiyle gitmeyin zaten bunların hiçbiri gerçekleşmez.Ben bu düşünceden hareketle dedim zaten Reykjavik’te amaçsızca dolaşın diye zaten şehirde gezecek görecek yer doğru düzgün yok ki.Müze desen içinde ömrünüzde adını duymadığınız adamların resimleri var yani öle Picasso falan yok bir de vikinglerin balmum heykelleri vs genelde vikinglerle ilgili şeyler var bir de Halgrimms var gezilebilecek sonra Pearl diye bir yer var tüm şehri kuşbakışı görebileceğiniz bir yer.Bunların hepsini zaten 1 günde gezersiniz.En azından benim için öyle oldu.Diğer günlerde gezecekseniz zaten ya diğer şehirlere gidin ya fiyord turlarına katılın ya blue lagoon a gidin vs 10-15 gün İzlanda gibi bir yer için zaten çok fazla.Dediğim gibi Reykjavik öyle çok büyük bir metropol değil her sokağını tek tek gezseniz bile en fazla 2 gününüzü alır.Golden Circle kapsamında zaten görmeniz gereken heryeri de gösteriyorlar size.Ayrıca guesthouse da kalmayın geceliği 10 euro olan hosteller var belki daha ucuzu bile vardır onlarda kalın.Son olarak da ufak bir ekleme:İzlandalıların çoğu bugün çok iyi ingilizce biliyorlarsa genelde country müzik dinliyorlarsa hepsi amerikan hayranlığından dolayıdır.Zaten bu gezi yazısında da Emre Tok yazmış bunu.İzlanda bir shengen ülkesidir İngiltere de öyledir.Bu vizeyi aldıktan sonra zaten ingiltere vizesi almaya gerek kalmaz.İngiltere üzerinden gitme de en ucuzudur.İngiltereye gitmek pahalıdır ama oradan ryanair,icelandair,icelandexpress ile Reykjavik e gitmek çok ucuzdur hele ryanair ile.Bizim arkadaşlar çok beğenmişlerdi İzlandayı sonra tekrar gidip ülkenin tamamını dolaştılar.İyi günler

 247. muhammet balci

  Haziran 19, 2011 at 7:29 pm

  mrb metalica sen ordaki türklerin ne durumda olduklarindan biraz bahsedermisin eger bilgin varsa tesekkurler

 248. MeTaLlIcA 4-ever

  Haziran 21, 2011 at 9:47 am

  @muhammet balci

  maalesef hiçbir bilgim yok sadece 1 tane dönerci dükkanı gördüm ama içine girme fırsatım olmadı.Zaten 4 tane Türk olduğunu söylüyorlar.

  Bu arada millet döner yemiyor yani dükkan açsan tutmaz.

 249. muhammet balci

  Haziran 22, 2011 at 1:26 pm

  bosver almanyada turkler döner muhabbetini abartmislar zaten bari iceland bos kalsin bise olmaz sen suan neredesin danimarka sanirim muhammetbalci@hotmail.de benim msn seni face den aradim ama bulamadim taylan gulbahar diye isim yazmissin ismin bi yerden tanidik geliyo türkiyeye gelip gitmisligin varmi

 250. deplasman

  Haziran 25, 2011 at 4:16 pm

  slm arkadaslar ben almanyadayim izlandada gider gitmez oturum ve calisma izni alma imkanimiz varmi

 251. deplasman

  Haziran 25, 2011 at 10:10 pm

  metalica4 sen suan neredesin

 252. MeTaLlIcA 4-ever

  Haziran 27, 2011 at 1:05 pm

  Pardon benim mi nerede olduğumu sordunuz?

 253. muhammetbalci

  Haziran 28, 2011 at 3:23 pm

  evet metalica neredesin nerelisin ne is yaparsin

 254. MeTaLlIcA 4-ever

  Temmuz 2, 2011 at 2:57 pm

  @muhammetbalci

  Şu anda Türkiye’deyim ama 15 Temmuz’da Danimarka’ya gideceğim.Bir işim yok, öğrenciyim

  @deplaman

  Türkiye’deyim.İzlanda’ya gider gitmez oturum ve çalışma izni alman imkansız.Danimarkalılara,Norveç ve İsveçlilere direkt çalışma izni veriyorlar sadece.Oraya gittikten sonra eğer mesleğin varsa 1 ayda alırsın oturumu.Yoksa 1 yılda da alabilirsin.Ben bu yaz mutlaka tekrar İzlanda’ya gitmeyi düşünüyorum.Eğer siz de orada olursanız buluşabiliriz.

 255. ARIF

  Temmuz 2, 2011 at 3:08 pm

  Yukarda yazilanlari okudum.. ortada iki durum var.. bir yandan Turk milletini claasik tutumu ( ya arkadash gelme n var burda. burasi yer deyil ve.s) e tabii hepsi yalan bunlarin.Ish falan bulursunuz , fakat zorlanirsiniz bir az.. hava sartlarini soylemey gerek yok zaten yazmish arkadashlar…yani gitmek isteyen gitsin kendi gozuyle gorsun. Sonunda olum yoka ya. en kotu halde gorup geri doneceksiniz… dunyanin en yashanmali Ulkesi Kanada, internette arashdirin turk bloglarinin hepsinde orda ayshiyanlar kanada kotu bir yer soyluyorlar.. halbuku Benim Toronto ve vancouverde yashayan iki Azeri arkadashim var, ve soyledkileri su , sen gel her shey iyi . Elimizden geleni yapariz ish falan problem deyil.. hatta Kanadayi dunyanin hic bi yeriyle kiyaslamak mumkun degil diye soylediler…her kese Allah yar ve yardimci olsun…Ama ben size illede guzel ayshanacak ulke araiyorum derseniz Malezyayi oneririem fakat orda vatandaslik nerdeyse imkansiz , ish falan kura bilirsiniz rahatlikla..

 256. MeTaLlIcA 4-ever

  Temmuz 3, 2011 at 11:19 pm

  @ARIF

  Hmm Malezya demek…Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri ben de düşünüyorum şahsen…

 257. ARIF

  Temmuz 4, 2011 at 12:55 am

  Evet.. malezya super.. egitim icinde cok iyi,, ayda sadece 300 dolar yetiyor ogrenci icin…1 yillik universite harci max 2-3 bin dolar. halbukki cok yuksek egitim sistemleri var . ingilteredekinnen faki yok.. hatta kitaplar bile ayni…ben 4-5 yildi arashdiriyorum.. ve bir ogrenci cin , masraf bakimindan maleziyadan guzel yer yok…

 258. umutyolcusu

  Temmuz 13, 2011 at 5:05 pm

  s.a izlanda ya nasıl gidecegim hakkında bilgisi olan net bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim .ingilizcem yeterli seviyede . vatanı seviyoruz da parasızlıgı sevmiyoruz izlandanın pahalı oldugunu da biliyorum ne yapalım ayagımızı yorganıma göre uzatırız öyle bir fırsatımız olursa .@mail adresim n_a_d_i_r_01@hotmail.com

 259. bülent demirel

  Temmuz 15, 2011 at 9:37 am

  merhaba arkadaşlar..ben bayan kuaförüyüm 42 yaşındayım evliyim.izlandada çalışmak ve orada yaşamak istiyorum..mesleğimde çok iyiyim..yardımcı olacak arkadşlar arıyorum.şu anda kocaelinde oturmaktayım.bu işi düşünen arkadaşlarla beraber çalışmak isterim..fikirlerinizi ve düşüncerinizi orada yaşıyan arkadaşlardan bekliyorum şimdiden teşekkürler..05379333368 numaradan bana ulaşabilirsiniz.bulendd@windowslive.com

 260. MeTaLlIcA 4-ever

  Temmuz 15, 2011 at 9:43 am

  @umutyolcusu

  Başka ülke tercih et.İzlanda pahalı gerçekten.Yaşamak için hiç uygun değil.Burada kazandığın paranın çeyreğini kazanamazsın orada.İzlandalı olmayanlara iş vermiyorlar genelde.

 261. umutyolcusu

  Temmuz 15, 2011 at 12:04 pm

  MeTaLlIcA 4-ever = tercihte yardımcı olsan kardeş bide gidebilecegimiz bir yer olsun hangi şartlarsa gidebiliriz onu bir aydınlatırsan iyi olur cevapların için saol .

 262. MeTaLlIcA 4-ever

  Temmuz 16, 2011 at 10:06 am

  @bulent demirel

  Arkadaşım İzlanda’da tamam kuaför olabilirsin ama kriz var orada.O yüzden hep danimarkalı,faroeli,norveçli,isveçli,polonyalı adamları alıyorlar işe.

  Yani ablacım imkansız değil ama çok zor

  @umutyolcusu

  Kardeşim şu anda avrupa ülkeleri krizde.Sen eğer yurtdışında yaşamak istiyorsan senin için en uygun yer Almanya’dır.Orada iş imkanları da var Türkler için.Ayrıca kardeşim İtalya ve İspanya da Türk sayısı çok fazla, Türklere iyi davranıyorlar ama oralar da krizde şu anda.Eğer kriz geçerse sana bir imkan olarak İtalya’yı tavsiye ederim çok güzel bir ülke.Ama tabi pahalı biraz.Ayrıca İsveç’tede iş imkanları çok çok iyi orayı da düşünebilirsin kardeş.Ama İzlanda tercih etme.Çünkü İzlanda sadece gezip görülecek bir ülke, orada yaşamanı hiç mi hiç tavsiye etmem.Zaten çok da zor.Ama mutlaka git birgün gör o ülkeyi kardeşim gerçekten güzel bir yer.

 263. angemon

  Temmuz 31, 2011 at 7:56 pm

  merhaba. İzlanda Üniversitesi’ne 2012 Ocak – Haziran ayları arası değişim programına katılmayı düşünüyorum. Bunların dışında Fransa ve İsveç seçeneklerim var. Sizce İzlanda 4-5 ay yaşanmaya değer çekilir bir yer mi?

 264. MeTaLlIcA 4-ever

  Ağustos 2, 2011 at 8:14 pm

  @angemon

  Hayır, asla 4-5 ay çekilecek bir yer değil.İzlanda’ya hayran kalmış olabilirsin ama orada 10 gün kalınca tüm o hevesin gidecek benden söylemesi.

  Eğitim vasat, iklim berbat , hayat pahalı

  Daha söylenecek bir şey yok.Orada okula gidince akşam okula gidiyor gibi olacaksın, hava hergün kapalı gece gündüz ayırt edemiyorsun.

  Ben gittim kaldım bir süre, güzel yer ama yaşamak için güzel değil bence.Sonra sölemedi demeyin.

  İsveç yine 5-6 ay çekilecek bir yer ama yine senin için en ideali Fransa gibi görünüyor ama orada da ırkçılık var biraz benden söylemesi

 265. caner

  Ağustos 4, 2011 at 3:42 pm

  sevgili MeTaLlIcA 4-ever,

  İngiltere üzerinden İzlanda’ya gitmek için, İngiltere vizesine sahip olmak gerekiyor mu?
  Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler!

 266. MeTaLlIcA 4-ever

  Ağustos 11, 2011 at 2:58 pm

  @caner

  Hayır, aktarma yapacağın, ülkeye giriş yapmayacağın için vize gerekmiyor.

  Ama gümrükteki memurlara durumu açıklarsan, hani ben burada 6-7 saat uçak bekleyeceğim dersen belki gümrükte tek günlük vize verebilirler.

  kolay gelsin

 267. CAPANOGLU_66

  Kasım 20, 2011 at 6:10 pm

  MeTaLlIcA 4-ever: kardeşim sana helal olsun burdakı bırcok kişiye gercekten yol qosterensın dıerlerının yazdıklarını okudum ama cogu gıtmelerıne orda zorluk cekeceklerı ıcın deılde turk halkının ne yazıkkı cekememezlık huyunu benımsemıs tıpte cevpalar verılmıs ..kardeşim ALLAH senden razı oLsun gercekten yazdıklarından epey bılgı sahıbı oldum ama senle tanısmak ısderım msn adresım ekle isdersen deli_yurek-66@hotmail.com

 268. MeTaLlIcA 4-ever

  Kasım 20, 2011 at 8:27 pm

  @CAPANOGLU_66

  Rica ederim, yardımcı olabilmişsem ne mutlu bana :) Uzun zaman oldu siteye girmeyeli

 269. gezgin hayali

  Kasım 25, 2011 at 2:17 pm

  karkadaslar ben şimdi mudanya sahiliden denize tükürüsem bu tükürük taaa izlandaya ulaşacaksa ne ne işim var ya orada benim.
  tükürüğüm gidebildiği yer en yakın yerdir

 270. aytekin

  Kasım 25, 2011 at 5:03 pm

  selamlar arkadaslar benim avrupa oturumum var suresiz ispanyada yasadim 6 sene ispanyolcam ve ingilizcem var su an hollanda da yasiyorum ve izlandaya gelmek istiyoruz nasil isler var vasifsiz ve vasifli elemanlar icin ve birbirimize yardimci olalim ve devamli yazisalim konusup tartisalim ama birbirimizi kirmadan gercek yonlerini simdiden tesekurler roterdamdan gitmek isteyen varsa bulusup goruselim simdiden sagolun by

 271. aytekin

  Kasım 25, 2011 at 5:06 pm

  ve unuttum ….aytekin11111@hotmail.com saygilar

 272. aytekin

  Kasım 25, 2011 at 5:10 pm

  adanali mesajini gordum msj atarmisin sagol

 273. TR ice 61

  Kasım 25, 2011 at 8:12 pm

  ben izlandaya sadece gezip görmek ve orada bulunan arkadaşlarımı görmek için gitmeyi çok istiyorum. yani kalacağım süre en fazla 10 gün olacak. @MeTaLlIcA 4-ever verdiğin bilgiler gerçekten aydınlatıcı. bende öğrenciyim. bu gezi bana ne kadara patlar bilgi verirsen çok sevinirim

 274. MeTaLlIcA 4-ever

  Kasım 27, 2011 at 4:24 pm

  @aytekin

  Hollanda’da oturumunuz olması maalesef İzlanda için bir şey ifade etmiyor, çünkü AB üyesi değil, ayrıca yasaları çok farklı.

  @TR ice 61

  Merhaba arkadaşım, gerekli tüm bilgileri yukarıdaki mesajlarımda verdim zaten, umarım yardımcı olabilmişimdir arkadaşlar.

 275. hakan

  Kasım 28, 2011 at 10:29 am

  arkadaslar bende romanya da yasiyorum burdan gina geldim. bir izlanda yapalim. oto tamircisiyim araba cokmu orda

 276. MeTaLlIcA 4-ever

  Aralık 1, 2011 at 4:25 pm

  @hakan

  hayır

 277. Riske

  Aralık 5, 2011 at 11:45 pm

  MeTaLlIcA 4-ever dostum bana sana ulaşabilmem için bişey verebilirmisin msn falan. bikaç sorum olacakta.

 278. MeTaLlIcA 4-ever

  Aralık 6, 2011 at 7:49 pm

  İsterseniz sedansedan@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. msn kullanmıyorum, e-mail yoluyla haberleşebiliriz

 279. mustafa buzlu

  Aralık 19, 2011 at 10:37 pm

  merhaba ben mustafa buzlu izlandayı ayna programından izledim ve begendim. inşaat kalıp ustasıyım ve işimi severek yapıyorum eger bana bir fırsat verilirse izlandada calışmak istiyorum bana ulaşabileceğiniz irtibat tlf numaram 05326455974 deyim yardımcı olursanız sevinirin saygılarımla.

 280. MeTaLlIcA 4-ever

  Aralık 21, 2011 at 1:47 pm

  İzlanda 6 sene önce çekilmiş Ayna programındaki gibi harikulade bir yer değil haberiniz olsun

 281. kasım mete

  Ocak 12, 2012 at 4:35 am

  arkadaşlar ben 25 yaşındayım 2 yıl önce izlandaya arkadaşımla geldik.ben antlyada barmendim..sonra barmen arkadaşla bu ülkeye geldik.baaşkentteyim..anlatıldığı giibi değil.çok güzel bir ülke..parakazanmak istiyosanız enaz 2 kişi gelin.2+1 eve 1250 euro ödüyoruz.pahalı ama asgari ücret 4300euro..ama bu maaşı verençok az yer var çünkü verimliliiği arttırmak için enaz 6000 euroveriyolar..ilk geldiğimizde 6000e çalıştık şmdi ise bende arkadaşımda 8000 euro alıyoruz..hayat müthiş.bence gelin..ayıca müslümanları çok seviyorlar.türkleride arttık seviyorlar..barmenliğe devam..bide burda iş bulmak çook kolay.soğuk yer halkı çok zengin çalışmıyor işçi açığı çok fazzla..özellikle inşaat ve fabrika işçisi aranıyor.maaş 5000ero.. sempatik_184@hot… gelenler ulaşırsa sevinirim..

 282. Kaya

  Şubat 4, 2012 at 1:07 am

  Kasım Ve Mete arkadaşlar mesajınızı okudum izlandaya gelmek istiyorum şu an türkiyediym ama benm avrupada süresiz oturumuma izinim war gelsem çalışabilirimiyin bana yardımcı olabilirmisiniz serbets meslek inşşaatda çalişiyorum inşşat işçisim Yardımcı Olursanız Sevinirim Saygılar…
  K A Y A

 283. NAZİF DEMİRAY

  Şubat 7, 2012 at 12:42 pm

  Kasım Mete arkadaşa bir iki sorum olacak ben İSTANBULDAN oraya gelmek istiyorum benim skype KİLUOSLU2009 VEYA MSN zufi gonzalez@hotmail.com seni işinden değerli zamanından etmek ismtemem lütfen cevap yaz msn veya skypeden konuşalım msn NAZİF DEMİRAY .ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

 284. nihat

  Şubat 20, 2012 at 4:29 pm

  selam arkadaşlarben nihat.burda yazılanları okudum çogu.yalan inanmayı.izlandada askari ücret 1200 auro ben 210 mayıs ayında ordaydım .çalıçmak için gitmiştim benim euro vatandaşlıgım var.ama her avrupa ülkesi vatandaşlarına .izlanda farklı davranıyor.yani demek istedidim alman veya belçika veya bulgar veya kolanda veya ingiliz veya polonyalı.çalışmak için çalışma bakanlıgının euro ülkelerinin .yukarda saydıgım bazı.ülkeler izlandada çalışa bilir serbest olarak.ama avrupa birligi 27 ülkeden olşyor.demek istedigim.27 ülke vatandaşları orda serbest çalışamaz..eli ülkelere .izlanda parlamentosu izin veriyor.yok 6000evro yok 8000 euro.bunlar yalan.askari ücret orda izlandada 1200 euro.2010yılındaki veriler.ben şimdi 2012.mayıs ayında oraya gidicem benim ülkeme izin çıktı .saygılar..

 285. erdoğan

  Şubat 23, 2012 at 12:29 am

  ben izmirde yaşıyorum 14 senedir hazır mutfak imalaatında çalışıyorum ve yurt dışında çalışmak istiyorum insana değer verilen yerde malesef bizim ülkemizde insana değer yok,,,

 286. okan

  Şubat 25, 2012 at 12:33 pm

  ben de izlandada yaşamak isteyenlerdenim. oradan iş bulabilmem için oraya gelip mi bulmam gerekiyor. yoksa türkiyedeyken bulup davetiye mi göndermelerini beklemem gerekiyor vize için? takk fyrir :)

 287. duygu

  Nisan 21, 2012 at 12:08 pm

  merhabalar; ben üniversite öğrencisiyim. İzlandaya proje ile gideceğim . bu yazdıklarınız beni umutsuzluğa kaptırdı. orada yaşamak bu kadar kötü mü ..

 288. Derya

  Mayıs 16, 2012 at 5:16 am

  Selam millet eşim İzlanda’ya göç edelim diye tutturdu, Nuh diyor peygamber demiyor. İkimiz de ABD vatandaşıyız, krizde orada iş bulunmaz, evler çok pahalı diyorum ama dinletemiyorum. ABD’de durumumuz gayet yerinde, ne gerek var bilmediğimiz tanımadığımız yere gidip macera aramaya diyorum ama dinleyen kim. Orada yaşayanınız varsa lütfen anlatın iş bulmanın ne kadar zor olduğunu, hayat pahalılığını falan da belki sizin verdiginiz bilgilerle ikna edebilirim.

  Geliyorsanız Amerika’ya gelin, pizza kuryeliği bile yapsanız krallar gibi yaşar altınıza sıfır araba çekersiniz. Hele de tamirat, oto tamiri gibi zanaat işlerinde çok iyi para var, kaçak bile olsanız garsonluk yapar bahşişlerle mis gibi yaşarsınız.

 289. Fyou

  Haziran 20, 2012 at 1:02 pm

  Derya hanim selamlar bende amerikada calismak isteyenlerdenim orda lojistik sektoru
  Ne alemde yada is olanagi iyi mi size
  Nasi ulasabilirim saygilar konusmal isterim bu konuyo sizle

 290. niko

  Haziran 22, 2012 at 3:03 pm

  ben izlandadayim.te 003546921581 cebim izlandada ki.yok ben gidecem yok ben ordayim ben burdayim arkadas yukardaki hepsi yalan …ben mayis ayinda geldim ilgilenen varsa yukarda numaram var yardimci olurm..bay burda yasamak guzel te gsm 00354 6921581

 291. orhan aksuvar

  Temmuz 18, 2012 at 9:40 am

  ben turizmciyim orada çalışmak istiyorum. ingilizce ve almanca biliyorum. ne yapmalıyım?

 292. mimar serdar

  Eylül 15, 2012 at 10:45 am

  slm ben mimarım genelmüdürlük yaptım yurtdışında yaşamak ve çalışmak istiyorum yenizellanda irlanda kanada iskoçya avustralya amerika isveç norveç finlandiya izlanda bu ülkelerin birine yasal olarak götürebilecek şirket ve kişiler bana yardım edenlere maddi olarak hakkını fazlasıyla veririm 0546 203 44 90

 293. NIKO

  Mart 29, 2013 at 1:45 pm

  ben izlandadayim.te 003546921581 cebim izlandada ki.yok ben gidecem yok ben ordayim ben burdayim arkadas yukardaki hepsi yalan …ben mayis ayinda geldim ilgilenen varsa yukarda numaram var yardimci olurm..bay burda yasamak guzel te gsm 00354 6921581…ama burda yazlanlarin cogu yalan .yok izlandadaymis.ben gercekten izlandadaym…GSM.003546921581

 294. NIKO

  Mart 29, 2013 at 1:46 pm

  ben izlandadayim.te 003546921581 cebim izlandada ki.yok ben gidecem yok ben ordayim ben burdayim arkadas yukardaki hepsi yalan …ben mayis ayinda geldim ilgilenen varsa yukarda numaram var yardimci olurm..bay burda yasamak guzel te gsm 00354 6921581…ama burda yazlanlarin cogu yalan .yok izlandadaymis.ben gercekten izlandadaym…GSM.003546921581 burda yasamak guzel.

 295. niko

  Ağustos 4, 2013 at 4:24 pm

  selam nildu .burda yasayanlar .yani izlandada .hic sesleri ckmyor .ben turkiyedeyken .yani 5 yll once .yok .ben izlandadaydlm .diyorlardi .ne oldu.hepsi yalan.ama ben gercekten burdaylm. yani reykjavik te.my te. 003546921581. .noldu hic arayan yok …hahhahahah

 296. Sevgi Gülberk

  Eylül 6, 2013 at 1:03 pm

  izlanda benim ve eşiminde çok görmeyi istediği bir yer umarız o yerleri görme şansımız olur. Bizde sizi bekleriz http://gezyeyapye.blogspot.com/

 297. Interrail Blog

  Eylül 15, 2013 at 4:28 pm

  İzlanda’yı çok merak ediyorum umarım yakında görebilirim .Teşekkürler.

 298. Ömer

  Ekim 22, 2013 at 5:08 pm

  Merhabalar . Bu sene 5. sınıf veteriner fakültesi öğrecisiyim . Bir veteriner olarak izlandada çalışma şartları nasıldır üniversite denkliği ne durumdur. Bilgi verecek veya yönlendirme yapacak olursa çok sevinirim.

 299. omer

  Ekim 22, 2014 at 1:45 pm

  Ne dyorsunuz siz kardesim sizlere buralara gelipte bu guzel memleketi karstrmayam geleceksiniz yani izlanday yasayn memleketinizde ne isiniz var burda.bu guzel ulkede.sizlere layk turkiyede is verenlerden askeri uzrete cals ordazenginlerin gotnu temizleyin.ben bu memlekete 15 yil once karar verdim gelmeye.ve 15 yil boynca her gun ingilizce2 ser sat salstm ortalama gunde.yani degecegim bende orda askeri ucretle salsan birisiydim.ve bu isverenler.tc insann kannl emiyorlar.sigorta yapmyorlar insanlara.ama size bu mustak kardeslerim.bu sizlere az bile.be 7 yildr buradaym alaha skur cok cak iyim.hic donmeye niyetim yok oraya1 yil sonra izlanda vatandas olyorm te gsm 00 354 6921581 yok izlandaya gitmis yok gidecekmis hepsi yalan turkiye ve izlanda macnda gorduk kac turk vard 50 kisi yoktu kimi kandryorsunuz sayglarmlan izlandal

 300. haydar

  Ocak 14, 2015 at 12:59 am

  ömer kardeş sen türkiye nin kaymağını yiyenlerden sin belli memleketini terket mek isteyen insanların %90 işveren ve devlet tarafından boğazlanmak tan bıktığı için kacıp kurtulmak istiyor haklı olarak.mağğaşlar yoksulluk değil sefalet mağaşı vergiler desen söylemeye gerek yok dünyada birinciyiz insanlar tabi ki kaçmak ister artık insanlar cok para değilde rahat ve sakin yaşamak istiyor. türkiye bir sömürge ülkesidir işci kampı araba.arsa vs kacın kurtarın kendinizi belki orada sefalet cekersiniz ama türkiye kadar olacağını kesinlikle zannetmiyorum bari senden sonraki nesil kurtulmuş olur

 301. gizemli77

  Mart 30, 2015 at 11:19 am

  Can sıkıcı, monoton, ekonomik zorluklar, huzur bulma, değişik yerler görme arzusu gibi… durdurulamayan merakı bir maceraya sürüklüyor insanı.Çünkü, atalarımızda bize aktarılan genlerimiz sabit bir yerde yerleşmeyi, boğazımıza bir bir köpek tasması takılması ve hapsedilmesi bizleri daha da vahşi kılıyor. Özgür oba kültüründen, betonlaşmış şehir binalarının içine girmek özgürce at sırtında doğayla iç içe olan bir milletin torunları olarak bizleri bunaltıyor ve huzurdan uzak kılıyor. İzlanda için dünyanın en huzurlu ve yaşanılabilir ülkesi denilmekte. Gündüz koskaca bir sessizlik, geceleride gürültülü ve sarhoş hayatlar. Bu insanlar elbet mutlu olur. Anlaşılan gündüzleri yatan geceleri eğlenen bir millet mutlu olmazmı? Gündüzün şerri olan, kırıcı, üçkağıtçı, dolandırıcı, yolsuzluk, vergiler dizboyu olan hayatları yok bu insanların. Gerçi, gece-gündüz aydınlıkmış bu memlekette. Birde Türk olup, orada yıllarca ikamet eden kişiler işiniz mi yok? İzlanda cehennem. Ruh hastalarının olduğu bir ülke. Kesinlikle yerleşilecek memleket değil denmektedir. Bunu söyleyen arkadaşlar gerçekten samimi mi demekten alıkoyamıyorum kendimi. Zaten oraya huzur bulmak için yerleşen bu arkadaşlar, başka Türkler’de gelirde huzurumuz mu bozulur, İzlanda kızlarını elimizden alırlar gibi hezeyanın içine girdiler nedir? Atalarımız çoğu kez İzlanda’yı fethetmek istemişler. Ancak, çok uzak ve soğuk memleket olması nedeniyle başaramamışlar. İzlandalılar çok okuyan bir millet olarak Türkleri sevmiyorlarmış. Ancak, yeni nesil çağdaş ve ataları gibi batılının demesiyle barbar Türklerin torunları artık çok kibarlar. Ne olursan ol yine de geliriz İzlanda’ya diyorlar. Elbette, bunalmış ve huzur bulmak için dünyanın öbür ucuda olsa gitmeye meyilli insanlarımız var. Haklılar, ülkemizde insana değer yok. İnsanımızı devlette, özel sektörde yolunacak kaz gibi görüyor. Enflasyonist zamlar, geçinmesi zor maaş sistemi, terör, yolsuzluk, işsizlik vb… İnsan, kendisine değer verilmek istiyor. Buda mümkün olmayınca, bu cennet vatanı terketmek uğruna başka arayışlara giriyor. Acaba İzlandalı vatandaş bu memketi ve zenginliklerini görse ve bilse, bu memlekete arkasına bakmadan uzun yıllar yerleşir. Ama, bizler sabit bir yerde yaşamaya terkedilmişiz. Bu ülkede yaşayıp, İstanbul, Antalya, Diyarbakır, Van, Karadeniz bölgesi şehirlerini ve denizi görmeyen insanlarımız var. Ruslar ve Almanlar ülkemizin kaymağını yiyenler değil mi?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı