İngiltere

Islington-Angel

Ingiltere‘ye geldiğimizde ev ararken çok beğendiğimiz ve bir süre detaylı incelediğimiz bir bölgeyi gezdirelim size; Islington ve Angel arasındaki bölge. Aslında bu ikisi de ayrı metro istasyonlarına sahip iki ayrı bölge. Aralarında yürüme ile 30 dk bulunmakta.

I want to tell you a region we visited while we were searching for a house in England; the area between Islington and Angel. These two areas have separate metro stations and the walking distance is 30 minute.

Angel daha sessiz, sakin, kafe ve yaşam tarzı ile biraz daha bohem. Islington ise Londrada ki çoğu yer gibi fazlasıyla kozmopolit ama aynı zamanda restoran, yaşam, eğlence ve sosyal hayata çok yakın.

Angel is rather quieter, calm, and more bohemian with its cafes and lifestyle. Islington is more cosmopolitan like the other places in London and also much closer to the fun and social life with its restaurants and style.

Islington‘a gitmek istiyorsanız şehirden mavi renkli Victoria hattı ile ulaşabilirsiniz.  Islington‘dan Angel‘a doğru eğim azalarak gitmekte.

If you wanna go to Islington, you can reach there via blue Victoria line from the city. From Islington to Angel, leaning decreases.

Özellikle bu bölgenin kuzeyinde Finsburry park ve Highburry bölgeleri var. Bu bölgeler ise bir ana yol ve park ile Islington‘dan ayrılmakta. Angel bölgesinde meşhur Ex Mouth Market denen sokağı ve kafelerini, restoranlarını geziyoruz.

There are Finsburry Park and Highburry areas on the north of this region. These areas get separated with a main road and a park from Islington. We visited famous Ex Mouth Market street and its cafes and restaurants in Angel.

Yakın bir arkadaşımız sayesinde bir pazar kahvaltı ederek Caravan Cafe ile tanıştık. Muhteşem kahveleri ve kahvaltıları var. Bu gelişimizde ise sadece kahve alıyoruz. Bu cadde de bence kahvaltı için gidilebilecek en iyi yer.

We met Caravan Café and its great breakfasts and coffees thanks to one of our close friends. We only got coffee for this time but I think it is the best place for breakfast in this street.

Öglen birşeyler atıştırmak için ise Moro Restorantı tercih ediyoruz. Kuzey Afrika ve Güney İspanya esintileri taşıyan harika bir Tapas Bar.

We preferred Moro Restaurant for lunch where is a tapas bar with North Africa and South Spain touches.

Sevilla, Granada ve San Sebastian‘daki tapas benzeri mezeler ile kuskus, tabule ve keşkül gibi tatları da aynı anda tadabiliyorsunuz. İspanyol biraları ve harika şarapları ile fiyatları uygun.

You can also taste side dishes like in Sevilla, Granada and San Sebastian at the same time, and also some desserts. Spanish bears and delicious wines are with reasonable prices.

Hafta içi ve haftasonu akşamları kesinlikle rezervasyon yapmanız lazım. Belirli bir saatten sonra mutfak kapanıyor. Biz banka tatilinde gittiğimizden çok sorun yaşamadık ;-)

You have to book in advance both in the weekdays and weekends. After a certain time, kitchen is closed. Since we went there at bank holiday, we didn’t have any problem.

Angel‘daki Ex Mouth Market sokağından Caravan’ın hemen yanından dönüp sağ yukarı doğru ana caddeyi takip ettiğinizde Islington‘ın ana caddeleri olan Upper ve Liverpool street‘lere ulaşıyorunuz. Önerimiz Upper Street. Tüm kafeler, alışveriş için gerekli dükkanlar ve sinema , tiyatro gibi sosyal alanlar burada.

We reached Upper and Liverpool streets when we followed main street after taking up right side of Caravan near Ex Mouth Market in Angel. My suggestion is Upper Street. All of the cafes, shopping places or social areas for cinema or theatre are here.

Son yıllarda bu bölge çok popüler. Özellikle elinize haritayı aldığınızda Angel ve Islington arasında düz bir hat çizip, upper street‘in sağ tarafındaki paralel sokakları ve harika evleri gezmenizi öneririm. Ancak kiralar merkeze neredeyse Zone 3’ün sınırı kadar uzakta olmasına rağmen yüksek. Ünlü Ottolenghi‘nin de upper street üzerinde bir şubesi de bulunmakta…

This region is so popular for the last couple of years. Especially when you take the map and draw a straight line between Angel and Islington, I recommend you to visit the streets and the houses on the right side of Upper Street. The rents here are so much even though the area is far away nearly as on Zone 3. One of the substations of famous Ottolenghi is also on Upper Street.

Tags:İngiltere, Angel, İslington, Finsburry Park, Highburry, Caravan Cafe, Moro Restorant, Liverpol street, Upper street, Ottolangghi, Sevilla, Granada, San Sebastian

2 Yorum

2 Comments

  1. fatih

    Mayıs 26, 2011 at 3:16 pm

    gezilerinizi yazı ve fotoğraflarınızı oldukça güzel buluyorum..yayınlarınızın devamı dileğiyle..iyi günler..

  2. mirc

    Haziran 29, 2011 at 11:48 am

    Paylasımın için tesekkurler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı