Macera

Dağ Filmleri Festivali 2010

Dağ filmleri festivali başladı. 4 farklı büyük etkinliğe sahip olan etkinlik haftaya başlıyor. Önce Dağ Filmleri gösterimleri ve söyleşiler, daha sonra şehir macerası yarışması ve üstüne de harika bir Rock Parti… Daha ne olsun..

ÇEK GETİR YARIŞMASI

Gençlere ve genç kalanlara özgü amatör film yarışması: ÇEK GETİR!

Binlerce kilometre süren yolculuklar, yüzlerce metrelik rotalara yapılan tırmanışlar, onlarca metre derinliklerde saklanan sırlar.  Doğada herkes için onu bekleyen farklı bir hikâye var!

Al sana kendi hikâyeni paylaşmak ve hediyeler kazanmak için bir fırsat. Yükle oyla kazan!

İşte hediyeler…

BİRİNCİYE

–     “Kendi maceranı yarat- Fethiye” 5 günlük tatil paketi (1 kişilik)
(Likya dağcılık evsahipliğinde, Kelebekler vadisinden konaklama ve dalış,  Sevencapes’den kano ve Ikarus’tan yamaç paraşütü)
–    The North Face’den çadır ve çanta
–    Kutup Ayısı’ndan Buff
–    Dönence yapım’dan 20 saat ücretsiz montaj
–    Kingston’dan flash bellek

İKİNCİYE

–    “Kendi maceranı yarat- Fethiye” 5 günlük tatil paketi (1 kişilik)
(Likya dağcılık evsahipliğinde, Kelebekler vadisinden konaklama ve dalış,  Sevencapes’den kano ve Ikarus’tan yamaç paraşütü)
–    The North Face’den çanta
–    Kutup Ayısı’ndan Buff
–    Dönence yapım’dan 10 saat ücretsiz montaj
–    Kingston’dan flash bellek

ÜÇÜNCÜYE

–    The North Face’den çanta
–    Kutup Ayısı’ndan Buff
–    Dönence yapım’dan 5 saat ücretsiz montaj
–    Kingston’dan flash bellek

DOĞA-ROCK PARTİ

Şehrin yükünü hafifletmek için küçük bir doğa kaçamağı: Doğa-Rock

Doğanın, keşfin ve maceranın merkezi “Dağ Filmleri Festivali”  5. Yaş gününde sizlere harika bir PARTİ hazırladı.
DJ performansı, doğa şarkıları ve video gösterileri ile harmanlanmış bu gecede amacımız doyasıya eğlenmek. Doğa konulu bu partide doğa ile ilgili söylenmiş şarkıları dinliyor ve konuk sanatçılarımız MARSİS ve Cahit Berkay’ın unutulmaz şarkılarına eşlik ediyoruz.

Ayağına gelen doğanın enerjisini kaçırma,  31 Mart gecesi GHETTO’da ol, doğanın enerjisi ile DANS ET !

MARSİS : “Kendi deyimleriyle, Karadeniz’in içinden gelen ve içlerinden hep Karadeniz gelen bir grup gencin, yel değirmenlerine meydan okuyan Don Kişot misali isyanı Marsis: Nükleer santrallere, savaşlara, gönlümüze teğet geçen, zaman zaman saplanıp kalan kurşunlara, bombalara… Onların seslerini duymamak için, gürültülerini bastırmak için bağırıyorlar, çağırıyorlar. Unutmak istedikleri, unutmak istemedikleri, umutla bekledikleri çok fazla şey olan bir grup gencin, tüm bunlara inat topuklarını yere vura vura, neşeyle teptikleri bir horon Marsis: ellerinde kemençeleriyle, tulumlarıyla, gitarlarıyla, davullarıyla, avaz avaz… Onlar seslerini duyurmak için, sessiz kalanlara inat gürültü yapmak için bağırıyorlar, çağırıyorlar.
CAHİT BERKAY : Yeşilçam’ın unutulmaz film müziklerine imza atan ustamız için fazla söze gerek yok. Onu yanlızca Türkiye değil dünya tanıyor…

Giriş ücreti : 20 TL (Alacağınız her bir bilet daha iyi bir festival demek !)

Parti biletleri Biletix’te ve Ghetto gişelerinde satışa sunuldu, kaçırmayın…

Program bilgisi için hemen tıkla


Mekan Krokisi için hemen tıkla

FESTİVALDE ŞEHİR MACERASI

3 Nisan akşamı,

Sen ve takım arkadaşın,

Beyoğlu ve çevresinde,

Dağdan inmiş Keçi’nin peşinde,

İpuçları ve haritayla yön bularak,

Yürüyerek, koşarak, tırmanarak, merdiven inerek-çıkarak, akbil ve jeton kullanarak,

Hayal gücünü ve aklını pusula yapıp, çantana görevler doldurarak

Bakalım ne kadarını başaracaksın?

Festivalin en heyecanlı ve nefes kesen yarışmasında Taksim’in bilinmeyenlerine doğru sırlarla dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır ol.

Katılmak için hemen tıkla !
www.sehirmacerasi.com

SÖYLEŞİLER

Öğrenecek çok şey var, sakın kaçırma!

Festival süresince birbirinden harika insanların inanılmaz maceralarını kendi ağızlarından dinleme imkânı bulacaksın.

Gel Maceraya Dokun, Farklı Hikâyeler Dinle

2 Nisan Cuma
19:00 – Fransız Kültür Merkezi
“DAĞLAR” – Yıldırım Güngör (Atlas Dergisi)

3 Nisan Cumartesi
12:00 – Fransız Kültür Merkezi
“Profesyonel yol bisikleti yarışlarında bahar klasikleri”
Konuşmacılar : Sarper Günsal ( MTBTR, Moderatör), Dirk Vermeiren, Aydan Çelik, Caner Eler

19:30 – Fransız Kültür Merkezi
“Ordu’da Bir Argonot” – Enis Ayar, Rüya Arzu Köksal

4 Nisan Pazar
14:00 – Muammer Karaca Kültür Merkezi
“GALA – Güneşle Gelenler(Bertij)”
– Meltem Doğan Canerik’in “Bertij” konulu Fotoğraf sergisi
– Yönetmen Cener Canerik ile sohbet

19:30 – Muammer Karaca Kültür Merkezi
“Magellan’ın izinde dünya turu” –Hakan Öge (Atlas Dergisi)


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı