İngiltere

Chipping Camden

Chipping Camden Cotwald kasabalarından en önemli tarihi yere sahip olanlarından bir tanesi. Chipping anlamı pazar yeri demek. Zaten şehrin ortasında aşağıdaki fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere tarihi bir pazar yeri bulunmakta.

Özellikle evleri ve onların çatıları ile masalsı bir şehri andırıyor burası. Şehre arabamızı park edip gezerek başlıyoruz.

7. yüzyılda kurulan şehir bulunduğu vadiden de isminin bir kısmını alıyor. Burdaki St. James klisesi şehrin kuzeyinde ve 36 metrelik kulesi ile heybetli.

1970 yılında ise şehrin ana caddesi olan High Street ve şehrin geri kalanı tekrar düzenleniyor.  nufüs ise yaklaşık 2000 civarında.

Burada genelde sokaklarda yürüyerek evleri ve ihtişamlarını fotoğraflamayı tercih ediyoruz. Merkezde bulunan çok özel mutfak eşyaları üreten firmanın tasarımları ve kalitesi muhteşem gidince görmenizi öneririm.

Due to its central location Campden is also a perfect place to stay with plentiful accommodation. A wide variety of interesting Restaurants, Tea Rooms and Country Inns offering a wide selection of food and drink.

There are numerous walks or for the less energetic a wide variety of specialist shops to browse in with a diverse and interesting selection of goods, many handcrafted and locally produced.

You can enjoy the delights not only of this charming old town, but also the nearby surrounding shire counties of Oxfordshire, Worcestershire and Warwickshire.

From Blenheim Palace and the Cotswolds to the south, to Worcester and the Malverns to the west plus Stratford-upon-Avon and Warwick (with the best medieval castle in Europe) all within an hour’s journey.

The Silk Mill, which has an exhibition of old artefacts, is the home of the world renowned Guild of Handicrafts.The Guild was founded by C.R.Ashbee and moved here in 1902. Although it closed in 1908, many of the craftsmen stayed, and some of their descendants are still working in the Old Silk Mill, formerly the Guild’s main workshop, producing objects respected the world over.

The Market Hall – built in the 17th century with funds provided by Sir Baptist Hicks to provide some shelter for market traders. Although now owned by the National Trust, the Market Hall still provides shelter for traders.

The Woolstaplers Hall – Opposite Grevel’s  House is The Woolstaplers Hall, built in 1340. For hundreds of years it was a Wool Exchange, attracting merchants from London and as far afield as Florence, to buy Cotswold fleeces for shipment around the world.


İngilizce içerik için alıntı yaptığımız siteler. Recommended sites as we embedded some of their toursitic content.

http://www.chippingcampden.co.uk/
http://www.cotswolds.info/places/chipping-campden.shtml

3 Yorum

3 Comments

 1. zeynep

  Kasım 4, 2011 at 10:02 pm

  londra da kızım sayesinde 6 ay kaldık ve cok gezdik. şimdide ara ara gidiyoruz ve ingiltereyi cok sevdik. chipping camden nerede ve nasıl gidilir . iyi bayramlar ve tşk.

 2. emre

  Kasım 5, 2011 at 2:32 pm

  Merhaba 100km kuzeyinde cotswald bolgesindedir. araba kiralayarak ya da kuzey trenleri ile gidebilirsiniz…

 3. zeynep

  Kasım 6, 2011 at 3:38 pm

  bayıldımm , bayıldımm cok güzelll. ilk fırsatta gideceğiz.
  biz hampstead gittik. hampstead dan daha kuzeyde mi?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı