İngiltere

Broadway

Broadway, Cotswald bölgesindeki gezimizde uğradığımız ve keyif aldığımız bir kasaba. Gene eski evler, yerleşim birimleri, at çiflikleri ve geniş caddesi ile hemen farkedilebilen kartpostallardan fırlamış bir yer.

Bu bölge Cotswald”un en değerli bölgelerinden biri. Haftasonları güzel havalarda kalablıklaşan turistik bu kasabada bir kaç küçük restoran ve pub bulunuyor. Haftasonunu dinlenerek keyif alarak geçirmek için bire bir.

Eski bal rengi evler 16. yüzyıla kadar uzanmakta. Bir çok yazara ve sanatçıya ev sahibi olmuş bu kasabada gerçekten huzur bulup dinlenerek bir konuya odaklanmak gerçekten çok kolay olmalı…

Özellikle şehirde sanat galeriler ve zamanında buranın bir geçiş hattı olması nedeniyle 33 tae olan Pub ve Inn denilen konaklama mekanı sayısı günümüzde 2-3 seviyelerine düşmüş. Ancak hala bazıları son derece iyi muhafaza edilmiş ve gezilip konaklabiliyor. Bu hanlardan bir tanesi son derece lüks bir otel grubu tarafından renove edilmiş.

     

The Cotswolds village of Broadway in the English county of Worcestershire is often referred to as the ‘Jewel of the Cotswolds’ and   the ‘Show Village of England’ because of it’s sheer beauty and magnificence.

The ‘broad way’ leads from the foot of the western Cotswold’s escarpment with a wide grass-fringed street lined with ancient honey coloured limestone buildings dating back to the  16th century.

The village has one of the longest High Streets in England. Broadway village became a busy staging post on the route from Worcester to London as coaches had to harness extra horses for the long pull up Fish Hill. As many as 33 inns existed within the village to service the many travelers passing through – three exist today.

It was the inspiration to a number of writers and artists including Henry James, J.M.Barrie, Vaughan Williams, Elgar, John Singer Sargent, and William Morris of the Arts and Crafts movement.

There was Abbots Grange dating to the 14th century, the oldest domestic building in the village and one of the oldest in the country.

There are Tudor Houses dating from 1660’s and along with parts of the Lygon Arms Hotel and St. Eadburgha’s Church which has been a place of worship for almost 1000 years. The old church is one mile out on Snowshill Road.

Broadway has several of the country’s best art galleries.  Another gallery of interest is the John Noot Galleries which are actually located in three places in Broadway, the smallest of which is probably the one at the famous Lygon Arms hotel on the High Street.

The above English content and details are gathered from :
http://www.cotswolds.info/  &  http://www.broadway-cotswolds.co.uk/

1 Yorum

1 Yorum

  1. bilal

    Kasım 9, 2011 at 11:37 pm

    bende böyle bir yerde yaşlanmak isterim.doga içinde eski evlerin ve değişmemiş değerlerin oldugu biryer gibi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı