Yemek

Cerciş Murat Paşa Konağı Restoran

Haftasonu daha önceden Tavacı Recep Usta olan Suadiye sahildeki binanın önünden geçerken Cercis Murat Paşa Konağı Restoran’ın yeni şubesinin açıldığını görmüştüm. Bu hafta sonu ise Sedef’in elinden tuttum ve restorana sürükledim. Öğlen, Pastırma yazının yaşandığı bu güzel Cumartesi kendimize bir ziyafet çektik… Gerçekten önceden bilmediğiniz yemekleri denemenin keyfi başka oluyor. Aile doktorumuz Murat Dilmener’in ailesinin olan bu eski Konağı THY’nin skylife dergisinde okumuştum. Daha sonra Mardin’de el değiştiren bu konak harika yemekler yapan bir restoran’a dönüşmüş…


Menü inanılmaz. Fiyatlar kebaplar’ın pahalı olmasının dışında meze ve aparetifler için çok ugun. Zaten gelen meze tepsisinde yok yok. Muammara, Humus, Zeytin mezesi, Patlıcanlı meze, köy yoğurdu, nohut ve bezelyeli mezeler… Cevizli ekmek ve ayran ile harika bir başlangıç. Biz ara sıcak olarak ise Süryani usulü içli köfte ve normal haşlama köfte aldık. Muhteşem…

Kebap olarak ise ben Mardin Kebabını acısız olarak tercih ettim, Sedef ise yağsız Ova kebabını… İkisi de harika idi.

Servis sonunda harika demli çay, ünlü güneydoğunun sert kakuleli kahvesi mırra afiyet olması için size bekliyor. Elleriniz gelen gümüş kaplarda gül suyuna batırılarak yıkanıyor…Muhteşem bir deneyim… Muhakkak bu mutfağı ve restoranı deneyiniz….

Cerciş Murat Paşa Konağı’nın Asıl Mardin’deki şubesinin harika yazısı için Hakkı Dayı’nın Bloguna bakailim…

ADRES :Yazmacı Tahir Sokak No:22 Suadiye – İSTANBUL

TELEFON: 0216 373 11 93

TARİHİ : Restore edilerek restorana dönüştürülen Cercis Murat Konağı, Mardin’deki tarihi eserlerin başında geliyor. 1888 yılında kentteki sivil mimari eserlerinin büyük çoğunluğunda imzası olan Lole tarafından Tüfekçioğlu ailesi için inşaa edildi. Tüfekçioğlu ailesinin 1956 yılında Halep’e yerleşmesi üzerine 1956’da konağı bugün adını taşıyan Cercis Murat (Dilmener) satın aldı ve 1976 yılına kadar bu konakta yaşadı. 1977 yılında bir kez daha el değiştiren konak 1992-1998 yılları arasında Mardin İl Turizm Müdürlüğü tarafından hizmet binası olarak kullanıldı. 2001 yılında ise konağın işletmesini Baykara aldı, restore etti ve restoran olarak hizmete açtı. Konak yazın terası ve bahçesinin de kullanılması ile 300, kışın ise 150 kişiye hizmet veriyor.

NOT : Hakkı Dayı; eline su dökemeyiz ama 2-1 oldu durum :-)

Tags: Cerciş Muratpaşa Konağı

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

22 Yorum

22 Comments

 1. Hakkı Arıkan

  Kasım 3, 2008 at 11:13 am

  Emre kardeşim, ya burayı uzun zaman önce Ağzımın Tadı’nda http://agzimintadi.blogspot.com/2007/02/cercis-murat-konai.html arkadaşım Deniz Yalım Kadıoğlu yazdı, bende 1 sene önce ziyaret ettim Mardin’de burayı ama daha yazmaya sıra gelmedi :)

  http://www.agizimintadi.com
  Hakkı Dayı :)

 2. Yeliz Esen

  Ekim 13, 2009 at 3:48 pm

  Bizde eşim ve arkadaşımla c.tesi(10.10.09) akşamı gittik ve pek memnun kalmadık açıkcası.
  Lezzetler değişik ama her damağa hitap etmiyor ayrıca servis çok kötüydü ellerinde çeşitlere bakabileceğimiz bir menü yoktu baskıda filan dediler esnaf lokantası gibi çeşitleri sayarak sipariş aldılar yani bu tip bir restauranta yakışmadı hem zamanımıza hem paramıza yazık oldu.

 3. Huriye

  Ekim 15, 2009 at 5:22 pm

  Muhtesem bir yer, muhtesem yemekler , ben ve eşim kışın gitmiştik , biraz üsümüştük ama değdi dogrusu. Bizim gittigimizde menuleri vardı, servis de 10 numaraydı

 4. Huriye

  Ekim 15, 2009 at 5:25 pm

  aaaaaaaa, yazıyı tekrar okudum simdi :) Ben Mardin’de bulunana gittim bu arada. Mezopotamya manzarası, yemekler, servis… hersey harika.
  Mardin’e yolunuz duserse ,Mardin taş şehrin icerisinde. muhakka gidin!

 5. arzu tunç

  Kasım 18, 2009 at 3:22 pm

  ben istanbul suadiyede olana sıklıkla giderim ..restorant çalışanlarıve işletmecisi sonderece anadolu kültürüne sahip.olagan üstü . yemeyi ve eti seviyosanız gidin lütfen kuzu eti mi,sssss gibi kuzucuk tazecik hijyen ortamda bence kendi sahsi fikrim olagan üstü .

 6. Dilek Beytullahoğlu

  Aralık 29, 2009 at 5:04 pm

  mardin gezimizde tavsiye üzerine gidip kazıklandığımız bir yer olarak aklımda kalacak . bir porsiyon süryani içli köfte ve bir porsiyon humus için otuz iki lira hesap ödedik. insanları aptal yerine koymak ve soygunculuk yapmak kalite ise evet çoooooook kaliteliler.ayrıca bu şikayetimi turim bakanlığına ve tüketiciyi koruma derneğine bildireceğim.birazcık utanmaları var ise bizden özür dileyip bunu telafi etmeye çalışırlar. nasıl telafi edeceklerini kendileri bilirler soygunculuğu bildikleri gibi. kuver açıldı diyerek aldığınız para haram olsun. bu restoran mütevazi ve kibar mardin halkına yakışmıyor.25 aralık 2009 da gelmiştik keşke gelmez olsaydık. kebapçı rıdo sizden bin kat daha iyiydi.

 7. Dilek Beytullahoğlu

  Aralık 29, 2009 at 5:51 pm

  tarihi yanlış yazmışım 26 aralık 2009 da cumartesi günü gelmiştik maalesef

 8. SONER YILMAZ

  Ocak 17, 2010 at 8:41 pm

  Dilek Hanım,
  Mardin’i ve Mardin’deki işletmeleri çok iyi tanıyan iyi bir müşteri olarak size katılmıyorum. Yemeğe oturmadan önce size mönü sunmadılar mI? Üstelik süryani içli köfetsi dediğiniz küçük bir içli köfte değil tam porsiyon yemek …Kuver dediğiniz su,ekmek ve servis ücreti bu her restorant ta var…
  Sürekli gittiğimiz bir mekan herseferinde çok memnun kalıyoruz. Kıyasladığınız Rıdo ile Cercis Murat Konağı…Rıdo Mardinde yiyebileceğiniz en güzel ve lezzetli kebapları yapan samimi bir işletme. Sizin bence önce tercihinizi yapmanız gerekiyordu…Hijyen koşulları olmayan plastik tabaklarda servis yapılan kebap mönüsümü yenmek mi istiyorsunuz yoksa keten masa örtüleri ve keten peçeteleri ile servis yapan özel bir restoranda mı kıyaslama yapmış olduğunuz koşullar arasında dağlar kadar fark var..Üstelik biri kebap diğeri özellikli yapımı zor olan yöresel bir yemek.
  Biz tüketiciler malesef aldığımız servise değil ödediğimiz paraya bakarak haksız yere insanları karalıyoruz…
  Yemekleriniz ve özenli servisiniz için samimi personeliniz için bir kez daha teşekkürler CERCİS MURAT KONAĞI.

 9. şervan

  Nisan 10, 2010 at 2:18 pm

  Hayırlı Olsun Diyorum

 10. Ali Yılmaz

  Mayıs 30, 2010 at 7:44 pm

  Hem kazık yiyip hem aç kalacağınız muhteşem bir yer. O fiyatlara kuş yemi getirenlere şükran borçluyuz. Önünden bile geçip içeri bakma gafletinde bulunmayın.

 11. Ertan

  Haziran 1, 2010 at 7:30 pm

  ßence Kebapcı RIDO cercisle kıyaslanamz.. cercis murat konagı 10 senelik bi yer kebapcı RIDO,ise 100 yıllık bı tarih.. evet salas bir ortam ama 100 yıl önce sölediğiniz peceteli örtülü restorantlar yoktu ama rıdo vardı… Siz kebapcı RIDO yu burda kücümsiyemessiniz tabaklar söle bıcaklar böyle diye. o Kücümsediğiniz kıyaslanamaz dediğiniz Kepbapcıyı dunyadanın her yerınde tanıyan var ve mardin,i mardin yapan Tanınmasında En buyuk pay sahibi olan bi iş yerine böle kucumsenicek seyler yazmanız bizleri cok üzdü… cercis murat konagı göruntusuyle deil tarihihle gelsin kıyaslasın kendini.. ßizim İcin Mardin Demek Kebapcı RIDO deme.. Mardin Diye Sorulunca Kimse Cercis Murat Konağı Demez Kepabcı RIDo Der.. Sayın Soner Yılmaz Tarih Sizin Yemeklerle Masalarınızla Masa Örtünüzle Deyil. Tarih Lezleteriyle RIDo Der ßunu Sakın Unutmayın.. Bu Yorumu 16 Kişi Adına Ortak Yazı Olarak Yazdık… Cercis Murat Konağı Deil ßizce KEBAPCI RIDO.. İstanbul Da Yaşıyan MARDİN,LİLER….

 12. ayse

  Ağustos 26, 2010 at 10:45 am

  İftar yemeği için gittik suadiye de ki cercis konağı denen yere. Tek kelimeyle fiyasko. Öncelikle bize duyurdukları menüden farklı şeyler sunuldu. mönüyü söyleyeyim; mercimek çorbası, misket kadar bir içli köfte,bir patlıcan dolması, yarım kebap, bir yemek kaşığı incik pilav, kabak tatlısı. bu yani. o kadar paraya aç kaldık. hizmet sıfır. hepsi laubali mafyavari ağızlarla konuşuyor. grup olarak gitmiştik herkes pişman oldu. ama basında bu kadar şişirildiğine göre kesin arkası sağlam bir yer! Gitmeyi düşünenler kesinlikle önünden bile geçmeyin..

 13. mehmet

  Ağustos 26, 2010 at 11:01 am

  25.08.2010 tarihinde işyeri olarak iftara gittik. tamamen hayal kırıklığı. gerek servisi gerek yemekleri, gerekse elemanların göstermedikleri güleryüz. birde süper hizmet vermişler gibi kapıda araç parkı için haraç keser gibi bahşiş istemeleri. oraya gittikten sonra bahşiş anlayışım değişti. güzel olan tek şey ayran ve yoğurttu. çorba ile arayemek arasında 25 dk oynar mı ? orda oynuyor:) kesinlikle bir daha değil içeri girip yemek yemeğe, yanından bile geçmek istemem, 10 lira bile vermiceğiniz yemeğe 45 lira alınarak yemek yerine yenen başka bir şey.

 14. gülcin

  Eylül 15, 2010 at 12:21 pm

  07.09.2010 tarihinde ailemle gittik ve bin kere pisman olduk;
  bütün gezimizde en kazik ve en cirkin yemekleri yedik, daha dogrusu yemeden geri gönderdik; menü ile gelen yemek birbirini tutmuyor; narli rucolu salata yerine bildigimiz coban salatasi geldi. Et yemekleri ve kebaplar igrec idi. Girdigimizde görsellige kapildik; servis sifir. Simdiye kadar gittigim en igrenc, kalitesiz restoran.

 15. soner ercin yılmaz

  Eylül 16, 2010 at 3:46 pm

  CERCİS MURAT KONAĞI,dinlerin ve dillerin buluştuğu noktada kardeşliğin,dostluğun ve samimiyetin oldugu topraklardan dogmus,YÜKSEK İSTANBUL KESİMİNİN ÖZELLİKLE TERCİH ETTİĞİ VE BU TOPLULUĞUN ISRARLARI İLE İSTANBUL DA SUBESİ AÇILMIŞ BİR İŞLETME…en azından bu curreti ve bu zahmeti çekmiş olan insanlar için SAYGI GÖSTERİLMESİ GEREKEN BİR İŞLETME….biz TÜRK İNSANINI ÖZELLİKLE İSTANBUL GÖRMEMİŞLERİNİ MEMNUN ETMEK ZOR ZANAATTİR…hakkı haklıya vermek gerekli…benim kanaatimce İSTANBUL VE TÜRKİYE NİN HİÇBİR YERİNDE BU KADAR ÖZENLİ ÇALIŞMA YAPILMASI ENDER GÖRÜNEN DURUMDUR….hiç karşılaşmadım kars ta dogmus orda marka olmus daha sonra baska METROPOLLERDE tutunmuş bir işletme ile karşılaşmadım…işim geregi yurtdışı gezilerim ve konaklamalarım olmaktadır…eeeee birazda ulkemizin tanıtımı ve reklamı için çalışmalarım olmuştur ki yuzlerce kişiden övgü ile bahsedilen başka bir markadan bahsedildiğine rastlamadım…adamlar bizi bizden daha iyi tanıyorlar ve hakkı haklıya veriyorlar…hangi işletme bu kadar kendi kültürüne sahip çıkar ve bunu yaşatmaya adamıstır ki…yemek yemek ihtiyaç gidermek için başka tercihler olabilir bunu asla yadırgamam ama yemek yeme kulturu,etnik tarih,misafir ağırlama,TÜRK GELENEK VE GÖRENEKLERİNi BU KADAR CANDAN VE SEVGİYLE YAŞATAN bir örnek daha yok…iş zevk almaksa CERCİS MURAT KONAĞI yok eğer yemek yeme karın doyurma ise KARAKÖY BÖREKÇİSİ,ÇEMBERLİTAŞ SİMİTÇİSİ VE HATTA BAKIRKÖY KUMPİRİNİ öneririm

 16. Tuncay Demirel

  Kasım 19, 2010 at 4:34 pm

  18 Kasım 2010’da gittik, gördük, aç kaldık, kazıklandık geldik. Burda yorumları yazan Soner kardeşimiz de oradaki şef garson oluyor. Kesinlikle aç kalıyorsunuz,çünkü gelen sözde yemekler kuş yemi gibi. İlk geldiğinde ben aparatif falan zannettim. Ana yemekmiş! Aç karnına kalktık. Yediğimiz kazık yanımıza kar kaldı. Soner’in dediği gibi menüyü aldık, resimleri gördük, fiyatları da gördük ama gösterilenle gelen farklı olunca verdiğiniz para koyuyor adama. Sanırım aklı başında biri bir kere yer bu yemeği/kazığı!!!

 17. Vedat

  Aralık 4, 2010 at 6:18 pm

  İstanbul suadiyedeki cercisli Murat konağına bir defa gittim. Yenekler ve servis çok güzeldi. Fakat benim en aklımda kalan şey ise yemek sonunda içtiğim dibek kahvesiydi. Kahveyi dağıtan arkadaşa çok beğendiğimi söyledim, o da bana istersem satın alabileceğimi söyledi kilosu 40 lira idi. Alıp evde yaptım ve tadı gerçekten orada içtiğim ile aynıydı. aylar sonra bir daha oradan kahve aldım fakat bu sefer tadı berbattı. Kahveyi süt tozu ile karıştırıp vermişler gibiydi. Bir çok yer gibi burası da parayı bulunca kaliteyi bozdu diye düşündüm. Aldığımız kahve halen evde duruyor, bir gün yolum düşerse gidip geri vermeyi düşünüyorum. Cercisli Murat konağına bunu hiç yakıştıramadım.

 18. şeyda61

  Şubat 3, 2011 at 9:47 am

  Hayatımda gittiğim ve hiç pişman olmadığım bir yer çünkü yarım saat bekleyip su ve ekmek bile getirilmeden vaz geçip kalktık. GAP turunda Mardin’deki restorana gittik. Çorba ve salata istedik diye bize aşağılık muamelesi yaptılar. Nonoş garson su bile vermedi. Bu kadar rezil bir yer görmedim ben. Sitelerinde “bize ulaşın” diye bir yer bile yok çünkü ulaşılsa iyi hakaret işitirler, biliyorlar. Kelimelerle anlatamıyorum, bak yine hatırladım cinler tepeme çıktı.

 19. AHMET KEMAL GÜRBÜZ

  Nisan 17, 2011 at 4:07 pm

  Bir Cumartesi akşamı yemeğe giitik.Otomobilimin bagaj kapağı restoranın otoparkında darbe aldı ve 2000 TL bedelle tamir ettirebildim.Yönetimden inandırıcı bir yaklaşım göremedim.Sahibine ve çalışanlarına selam ederim.

  Prof.Dr.Ahmet Kemal Gürbüz

 20. Ahmet

  Nisan 25, 2011 at 9:26 am

  24 Nisanda, tv tanıtmı üzerine denemek istedik ve yöresel yemekleri tatmak istedik.
  Büyük hayal kırıklığına uğradık.
  İlgi çok zayıf, fiyatlar çok astronomik, İstanbul daki lüks restaurantlarla eşit,
  Tuvalet çok bakımsız, sabun kalmamış bu kontrolden uzak olduğunu gösterir.
  Pencere kenarına oturmak istedik 4 kişilik rezerve dediler. Iki kişiydik.Ama hiç kimse gelmedi. Aldatıldık.
  Çok bekleyeceğimizi anladığımız için, ana yemeği iptal edip ordövr istedik. Tanıtımda 12 çeşit ( tabi berer çorba kaşığı) gösterdiler. Fakat 6 çeşit geldi.
  İki bardak su ve bir tas üzüm şerbeti 29 Tl. Ödedik.
  Ve tat, lezzet sıfır.
  Hiç Tavsiye etmem.
  Sadece kar maksatlı, ilginin sıfır olduğu bir yer.
  SAKIN TV TANITIMINA ALDANMAYIN….

 21. mehmet fidan

  Mart 15, 2012 at 12:44 pm

  Arkdaşlar,
  Bizde yaklaşık 1 yıl önce mardine bir tur vasıtasıyla gitmiştik. Ve önerdeikleri restoran cerciş konağı oldu. Ama karnımız aç kalkdık restorandan. Ben size önermem burayı. Ne servisden ne de yemeklerden memnun kalmadık. üstelik fiyatı da şişirmişler. İlgi alaka sıfır bilginize…

 22. Mustafa

  Haziran 5, 2012 at 11:39 am

  Mardin’deki restauranta gittik. Buradan insaniyet namina tum gitmek isteyenleri uyarmak istiyorum.
  Fiyatkalite olarak cok cok alt seviyelerde bir yer. O fiyatlara o yemekleri getirenleri doverler fakat burada garsonlar uste cikiyor.
  Gercek mardin yemekleriyle alakasi olmayan kus kadar porsiyonlari, 5 kati fiyatina yemek istiyoraniz bu mekana gidebilirsiniz. Mardin’de gercekten guzel bir yemek yemek istiyorsaniz herhangi bir esnaf lokantasina gidin.
  İnsan boyle mekanlari gorunce uzuluyor. Sadece ambalajla, sadece reklamla ve kerameti kendinden menkul bir tavirla is yapmaya calisan kalitesiz yerler.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı