Imren Lokantası

İmren lokantası Çeşme şehir merkezinde bulunuyor. Ev yemeği ve esnaf yemeği dediğimiz temiz ve sıcak ağırlıklı yemekleri en leziz bir şekilde yaptığını gerek tv programlarında gerek ise köşe yazarlarının yorumlarında okumuştuk. Dolayısı ile bu sefer gidişimizde kaçırmak istemedik. Eğer siz de bizim gibi İzmir’e uçak bileti aldıysanız, Çeşme’ye geldiğinizde bu yazı size yemek konusunda çok işinize yarayacak.

İmren Lokantası’ın Yugoslavya’dan göç eden, önce Alaçatı’da kadayıfçılık yapan Abdurrahim ve Kadagan Kardeşler kurmuş. İlk İmren Lokantası 1953’te Çeşme’de şimdiki bulunduğu noktanın karşısında açılmış.

1960 yılında ise bugünkü yerlerine geçmişler. Sahipleri şu anda Bülent Egemen ve Ender Kadagan kardeşlerden oluşan ikinci nesil devam ettiriyor. Mönüde Rumeli mutfağından yemekler günümüzdeki yemeklerle beraber hazırlanıyor.

Benim her zaman esnaf ve ev yemeği lokantasında istediğim o tap taze ekmek, basit ama temiz masalar ve standart sorunsuz bir servis burada da var. Yemekleri gidip tezgahtan ustaya tek tek sorarak soruyorsunuz. Daha sonra masanıza servis ediliyor.

Ben bu tarz restoranlarda bulursam kaçırmayacağım kadınbudu köfte ve şakşukayı tercih ediyorum ve pilav alıyorum. Sedef ise zeytinyağlılardan dolma ve fasulyeyi tercih ediyor.

Muhteşem sütlaç, Çeşmeye özgü sakızlı muhallebi ise sizleri yemekten sonra bekliyor. Bahçesi de bulunan Imren restoranı muhakkak Çeşmeye gittiğinizde kaçırmamanızı öneriyorum. Hele benim gibi Londra”da iseniz , kadınbudu köftenin kulaklarını çok çınlatabilirsiniz …

Uçak bileti aldınız. Havaalanına indiniz. İşte sizi aradığınız yere götürecek adres ve telefon bilgileri :

Adres : İnkılap Cad. No:6/A Çeşme / İZMİR
Telefon : 0232 712 76 20

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & PostsPaylaş

“Imren Lokantası” üzerine 3 yorum

  1. İmren lokantasını bu yaz ziyaret etme fırsatı buldum. İnternetteki yorumlara güvenerek gittiğim bu restoranda sıcak ve kaliteli servisi ile övgüleri hakettiğini gösteriyor. Özellikle zeytinyağlılarını tavsiye ederim. Hala bozulmamış ve adına yakışır bir restoran

  2. Yemekleri güzel fakat servisi biraz sıkıntılı çok geç geliyor unutuluyor fiyatlarıda biraz tuzlu..
    İyi tatiller..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir