Ürün

Terra Nova Extremities Review

Terra Nova means ‘new ground’ and this UK company is producing perfect gear for ultra-light camping, adventure racing, expedition equipment. I also have their Terra Nova Laser Photon tent which is the former World Guinness Record holder with 700 grams. I used this tent with my running comrade Caner in DASK 2011 where we finished the long course as 4th out of 5 finishers where there were around 10-15 starter teams. 

I got the opportunity to have and test two great products of them last week. One of them is Ultra-Light running and Hiking Gloves and the other one is the Power Dry Beanie.

Ultra-light Glo Gloves

This gloves are designed to reach the minimum weight for those keen to cut as many grams as possible. A high visibility Coolmax® palm and revolutionary Ultra fabric back combine to provide breathable weather protection. I used back to back to nights while running 10kms each in very cold situations around -3,4 degrees. 

First the gloves are incredibly light. 19 grams J Perfect for someone looking forward for an ultra-run and does not want to carry a lot with themselves. The stretch cut offs could be a little bit more tight but it is easy to take off and on the gloves. The ultra-fabric looks like Pertex and I guess is used in the new tents of Terra Nova. This fabric is totally waterproof.

One of the things to be improved could be breathability, I guess this is because of the waterproof fabric but I have to admit that I have another waterproof gloves, and it has less breathability then this product. Overall I was very happy about the gloving opportunity that you become more visible at night. Also I was very happy about the weight and waterproofness of the Gloves. I strongly recommend these for the ultra runners who are keen for especially being light in UTMB and OMM races. Well done Terra-Nova ! 

Specifications

 • Lightweight and waterproof ULTRA fabric over the back of the hand
 • Hi-vis COOLMAX® palm and cuff
 • Fabric: 60% Polyester, 40% high tenacity Polyethylene
 • Weight: 19g

Power Dry Beanie

This Beanie is fitting hat with the best wicking properties of all the Malden Mills fabrics. Flat lock seams ensure comfort and prevent rubbing and the deep unfinished hem allows you to fit the beanie to your needs. Perfect for use under a helmet when cycling, climbing or during winter sports and superb for running in winter or cold weather events.

I am also using this beanie bundled with my Buff to protect my head from chill, wind during my runs. I always run with hat or beanie where I believe protecting this including your neck from cold is essential. This beanie can be suitable for everytype of head and person as it is flexible in terms of Cloth, super thin and warm. I guess it is less than 15 grams overall. 

Specifications

 • POLARTEC® POWER DRY® Provides Excellent Moisture Management
 • Warm and Quick Drying
 • Unfinished Hem Allows You to Fit the Hat to Your Needs
 • Packs Away Easily with Virtually No Weight
 • Perfect for Wearing Under a Helmet


1 Yorum

1 Yorum

 1. Piano

  Nisan 9, 2013 at 9:15 am

  Hello,

  Can you explain what you mean by former world record for lightest 2-person tent?
  Are you referring to the Laser Ultra 1?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı