Yemek

Anchor & Hope Gastro Pub

Gene yakın arkadaşımız, yemek gurumuz Eytan’ın önerisi ile geçen haftalarda gittiğimiz Great Queen Street restoranın diğer bir kardeşi olan Anchor & Hope‘a bu sefer buralara yeni göçen arkadaşımız Fırat’ sürüklüyoruz. Sıcak bir bar atmosferi. Klasik ilk gelen yer diğeri bekler mantığı hakim. Restorana bu sefer akıllılık edip erken gidiyoruz ve her zamanki gibi ayağımızı sürüyoruz.


İsmimizi listeye yazdırdıktan sonra beş masa geliyor ve biz oturuyoruz kalkarken hala oturamayanları görüyoruz. Londra’nın en önemli özelliği bu. Tonlarca mekan da açsanız çoğu çok kalabalık. Mutfak kültürleri genelde çok gelişmemiş İngiltere’nin ve dışarıda yemek ve çok kültürlü yemek dünyası bir hayat biçimi. Perşembe, Cuma ev Cumartesi yer bulmak çok zor. Gelecekler için şimdiden bilgi vereyim.

İçecek olarak ben Kan Portakallı Prosecco , Fırat Bira , Sedef Kolayı tercih ediyor. Great Queent Street restoranda olduğu üzere gene muhteşem organik terayağı ve ekşi mayalı ekmek geliyor. Daha sonra ise başlangıç olarak Crab on Toast yani tost ekmeği üzerinde Yengeç ezmeli püre ve Somon söylüyoruz.

Ana Yemek olarak ise Fırat ile ben büyük bir Biftek paylaşıyoruz. Yanında ise muhteşem bir patates kızartması geliyor. Tam İngiliz Pub’ına uygun yemek. Et ve pişirilmesi mühteşem. Patates’e Sedef de katılınca ikinci bir tane daha istiyoruz ancak elle kesildiği ve et porsiyonu kadar olduğundan kursağımızda kalıyor :) Sedef ise balık tercih ediyor ve çok leziz olduğunu söylüyor. Burada çoğu yemeğe pişerken zeytin atıyorlar. Enteresan ve farklı bir tad veriyor.

Ayrıca özel bıraları ve farklı küçük tabaklarıda bulunan bu Gastro Pub özellikle biliniyor ve ödüllü bir mekan. Young’s and Bombardier bu biralardan bazıları. Cumartesi akşamları çok kalabalık ve çok sesli. Pazar öğlen ise gene keyifli ve ailece gidilebilir. Mekan SouthWark metro çıkışından sonra sağa dönünce yürüme ile 2 dk. Karşısında şansımıza büyük bir Taş isimli kebaçı da gördük.

Farklı yorumları buradan okuyabilirsiniz : http://www.yelp.co.uk/biz/the-anchor-and-hope-london

Address: 36 The Cut,  London SE1 8LP   Telephone: 020 7928 9898
Tube: Southwark tube or Waterloo tube/rail
Email: anchorandhope@btconnect.com
Hours: Tues-Sat 12N-2.30pm Mon-Sat 6-10.30pm Sun 12.30-5pm
Price: £25.00-£38.00

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts


2 Yorum

2 Comments

  1. Kemal Çelik

    Mayıs 10, 2012 at 12:33 pm

    İngilterede maaşlar ne kadar bilmiyorum ama yaptığınız incelemelerde uygun diye nitelendirdiğiniz fiyatları 2,90 ile çarpınca fiyatlar çok yüksek oluyor:) İngiltere şartlarında ucuz galiba:)

  2. emre

    Mayıs 13, 2012 at 10:53 pm

    Alim gucu icin fiyatlari 1.7-1.8 ile carpmaniz daha uygun olacaktir. Yukarida saydigim menuyu 40-70 TL arasina yemeniz mumkun, iki kisi icin bence makul bir miktar. Turkiyede sadece o eti 30-50 TL arasina alabilirsiniz…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı