Ürün

Sinano Baton – Walking Sticks

Sinano Japonya’nın çok uzun yıllardır kayak ve yürüyüş çubukları üreten firması. UTMB CCC 2010’da Tchibo’dan aldığım iç içe geçen katlanır yürüyüş batonlarını kullanmıştım. Hatta DASK  ADAM 2010’da Caner bu konuda bana çok ciddi teknik anlamında yardımcı oldu.

Sinano is one of the oldest Walking Stick company of Japan. I have first mentioned Sinano sticks in UTMB CCC 2010 race where japanese racers were using.

Özellikle baton kullanımı uzun yarışlarda dik iniş çıkışlarda dizlerinize güç binmesini engellemekte. Tabii burada kritik konu ürünlerin çok hafif ve katlanır olması. Bu amaçla UTMB CCC 2010 yarışı sırasında Japon kullanıcıların sürekli olarak yanlarında taşıdıkları batonlar ilgimi çekti. Küçük katlanır ve çok hafiflerdi.

They are favorable because of their light and ultra compactness. The twin sticks weight almost 250 grams.

Daha sonra yurtdışında yaşayan bir arkadaşım vasıtasıyla Sinano Arazi Koşusu Batonlarından getirttim.

Belgrad ormanında Caner ile yaptığımız 28Km’lik koşu sırasında deneme şansı buldum. Ürünün katlanır olması büyük avantaj. Çantanıza koyabiliyorsunuz. Çünkü 32cm’e kadar küçülmekte. Çifti 250gram civarında. Ultra hafif. Çok basit şekilde açılıyor, iç içe geçiyor ve küçük bir ip düğü ile tüm parçalar içten birbiri ile sabitleniyor.


I have found chance to get and test them in Belgrado Forests in Istanbul. The compactness is great. You can put inside your trail running back pack where it folds to 4 pieces in lenght of 32cms.

Tutamakları sünger’den olduğundan el terlemesini engelliyor. Bilekten çok basit bir perlon ile batonu kullanabiliyorsunuz. Üründe benim beğenmediğim tek özellik yüksekliğinin ayarlanamıyor olması. İç içe geçen batonlarda yokuş yukarı, yan geçiş ve inişlerde tek tek yada çift olarak batonunuzun boyutunu ayarlayabilirsiniz ancak Sinano batonlarda bu maalesef mümkün değil.Onun dışında batonları hafiflik ve her yere taşınabilmesi ve sırt çantalı yürüyüşlerinizde çantanızın içine atıp unutmanız için öneriyorum :-)

Foam handling, basic straps for your wrists and simple cord that attaches the sticks together is avery good example for Japanese simpleness and design. I loved it. Check it out their web site to order.


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı