Macera

Rivatlon 2010 Raporu

Rivatlon; Yarış Takvimi organizasyonu tarafından organize edilen bu linkte detaylarını anlattığım koşu-bisiklet -koş disiplinlerinden oluşan yarışa 100’e yakın sporcu katıldı. Bunların %25’i kadın sporculardan oluşmaktaydı.Yarışa sabah Ahmet ile gene araba ile gittik. 5-6 derecelik hava güneşin kendini göstermesiyle artmaya başladı.

Önce Macera Akademisinden Caner’in organize ettiği zamanlam chipleri ile harika bir sonuç tablosu ortaya çıktı. Tüm zamanlar giriş çıkışlar çok net idi. Kendilerine teşekkürler. Tabii ki yarışın mucidi ve organizatörü Zeynel… olağan üstü bir keyif İstanbulda 20 dk’da ulaşabileceğin bir yarış alanı olması . Pazar herkes uyurken yarışıp bitirip eve dönüp zaman kaybetmemek harika…

Yarış 5 Km koşu, üstüne 20km bisiklet ve üstüne 2.5 km’lik koşu etabından oluşuyordu. Yarış sonunda Triatlon ya da IronMan gibi kavramları daha iyi algıladığıma ve geçiş süreleri ve farklı kas gruplarının çalışmasına vücudumu daha çok alıştırmam gerektiğine inandım. Ama tabiiki de çok ama çok büyük keyif aldım. Bisikletimi ilk defa yarış ortamında denedim, özellikle yokuşlarda yetersiz kaldığını , düzlüklerde fırtına gibi estiğini, yokuş aşağı bull-bar’larda yatarak saatte 62 KM hıza çıkmanın çok keyifli olduğunu test ettim ve onayladım :-)

Ortada beyaz T-Shirt’lü ve Yatarak gelen bendeniz :-)

Yarışta en çok 2003 model kask’ımla uğraştım. İçindeki süngerler darmadağın olduğundan kask görüşümü bile engelledi önüme düşüp. Koşuyu yokuşlu olmasına rağmen 22:53 gibi bir sürede geçtim. 35 saniyede değişip bisikletime bindim ki en hızlı değişimlerden biri olabilir.

Daha sonra bisiklet ile tam 4 tur 20KM yokuşlu bir parkur yaptık. Parkur çok kırıcı idive son düzlükte kramp girdi sol alt Calf’ıma. Çok zorladım. Yolda enerji jeli ve şekeri takviyesi aldım. suyumu full doldurmamaıştım ama küçük koşu mataram 250ml’lik yardımıma geldi.

Bisikleti bıraktım ve son 2.5 km’yi çok ama çok yavaş koştum. Son finişe gelirken bir arkadaş ile yarışma hissini yaşamak için omuz omuza finişe girdik. İkimiz de 1.19.02’de yarıı bitirdik. Benim için her zaman yarışmak, keyif almak ve arkadaşlarımı görmek 3 ana hedef… Dolayısı ile 77 kişi içinde 37. oldum. Bence ilk 25’e girme şansımın seneye bu şekilde antreman yaparsam kesin olabileceğini düşünüyorum.

Bu yarışta fotoğrafları Yarış Takvimi Sitesinden aldığımı belirtmek isterim. Emeği geçen herkese çok teşekkürler…

İşte Lisanslı Atlet’i olduğum Babaeskispor sonuçları.. Fırat Hocamıza ayrıca tebrikler.

DereceGöğüs No.Soyadı, AdıSüre
36DIZMAN, FIRAT1:01:00
2012ERTURK, MEHMET AKIF1:10:39
3726TOK, EMRE1:19:02
3923BIRIZ, UFUK1:21:20
4950ONOL, ULAS1:24:23
1067KILIC, PINAR1:35:02
1164BASKIR, NILGUN1:35:59
566UTKUN, GOKBEN1:42:22
1691GENC, MUNA1:43:21
2273SAGLICAK, HARIKA2:25:01


1 Yorum

1 Yorum

  1. Fırat

    Nisan 5, 2010 at 10:12 pm

    merhaba emre ilk yarış için mükemmel zaman diyebiliriz.senin katıldığın diğer etkinlik sonucu ne oldu?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı